Ģenētika  

 

.

 Apmatojuma krāsu iedzimtības grafiks

Teksts © Kolliju portāls. Izmantošana bez rakstiskas atļaujas kategoriski aizliegta un aizsargāta ar likumu par autortiesībām un blakustiesībām.

 

1  2  3  4  5  6

 

Jāievēro, ka iepriekšējos piemēros sabuļkrāsas un trīskrāsu īpatņiem nevar būt baltā marmora pēcnācēji, tā kā sabuļkrāsas un trīskrāsu īpatņi nav marmora gēna (M) nēsātāji. Lai radītu baltā marmora pēcnācējus, abiem vecākiem jābūt M gēna nēsātājiem.

Līdzīgi baltā marmora kollijam nevar būt sabuļkrāsas un trīskrāsu pēcnācēji. Lai radītu sabuļkrāsas un trīskrāsu pēcnācējus, abiem vecākiem jābūt m gēna nēsātājiem.

Baltā marmora kollijiem var būt tikai marmora pēcnācēji: zilā marmora, sabuļ-marmora un baltā marmora krāsas.

 

Baltā kollija genotipi

 

Baltais kollijs ir divu baltu kolliju krustošanas rezultāts, vai iegūts, krustojot baltu kolliju ar balti faktorētu kolliju, vai divus balti faktorētus kollijus savā starpā. Baltais kollijs ir 90-99 % viss baltā krāsā un homozigots attiecībā pret balto faktoru sw. Baltā kollija galva ir krāsaina attiecīgi tā genotipam (sabuļkrāsā, trīskrāsu, zilā mamora, sabuļ-marmora), kas iedzimst neatkarīgi no tā baltā faktora genotipa.

Balti faktorētais heterozigotais kollijs, sisw, ir krāsains kollijs ar lielu, baltu apkakli, lielu baltu astes galiņu, baltām „zeķēm, kas var sniegties līdz ceļa locītavai un dažkārt baltiem plankumiem  uz krāsainajām ķermeņa daļām, parasti sāniem vai muguras.

Sekojoši norādīti iegūstamie genotipiskie un fenotipiskie rezultāti, krustojot baltos kollijus (swsw), balti faktorētos kollijus (sisw) un ne-balti faktorētos kollijus (sisi).

1  2  3  4  5  6

0

 

 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0