Ģenētika  

» Šķirnes standarts » Fotogalerijas » Šķirnes vēsture »  Latvijas kolliju vēsture » Ģenētika

» Apmatojuma krāsu iedzimtības grafiks


 

0

 Sabuļ-marmora krāsas kollija fenotipi un genotipi

Teksts © Kolliju portāls. Izmantošana bez rakstiskas atļaujas kategoriski aizliegta un aizsargāta ar likumu par autortiesībām un blakustiesībām.

0

Sabuļ-marmora krāsas kollija fenotipi

 

Šis dzīvnieks ir apveltīts gan ar sabuļkrāsas, gan marmora krāsas genotipiem. Sabuļ-marmora krāsas kolliju gadījumā marmora gēnam nav tumša fona, uz kura izpausties, kā tas ir zilā marmora kollijiem, bet drīzāk sabuļkrāsas fons. Marmora gēna izpausmes parasti var novērot tikai ļoti mazu kucēnu kažokos, un to raksturo tumšāki ietonēti „marmora musturi” uz sabuļkrāsas fona.

Kucēniem pieaugot marmora musturs saplūst ar pārējo kažoka krāsu, it īpaši, ja kucēna kažoka krāsa paliek tumšāka (kā tas ir ietonētas vai sarkankoka sabuļkrāsas gadījumos). Pieaugušu sabuļ-marmora krāsas kolliju parasti var identificēt, sīkāk izpētot, tā kā ausu maliņas un gali daļēji pauž marmora gēnu, un tie var būt zilganpelēkas krāsas. Pigmentētais apmatojums ap dzīvnieka balto apkakli arī var būt zilganpelēkā krāsā, tāpat kā astes un purna daļas. Dzīvnieka acs varavīksnene var būt gaišas krāsas, un acis var būt kopumā gaišākas, nekā novērots kollijiem, kuriem nav marmora gēna; tāpat tās var būt ar ziliem plankumiem vai pilnīgi zilas.

 

Sabuļ-marmora krāsas kollija genotipi 

 

Parasti šie sabuļkrāsas dzīvnieki ir skaidrā sabuļkrāsā, lai arī ģenētiski tā var būt marmorēta. Šis genotips var rasties, krustojot sabuļkrāsu ar sabuļkrāsas marmoru, sabuļ-marmoru ar sabuļ-marmoru vai ayay vai ayat balto marmoru ar sabuļkrāsas vai sabuļ-marmora krāsas dzīvnieku.

Šis sabuļ-marmora krāsas dzīvnieks parasti ir tumšākā tonī nekā ayay  Mm  īpatņi un uzrāda marmora musturu, kas ir īpaši izteikts jaundzimušiem kucēniem. Uz astes, purna un ausu malām parasti ir zilgana nokrāsa, un dažkārt acis var būt zilas vai ar ziliem plankumiem. Šis genotips var rasties, krustojot sabuļkrāsas īpatni ar sabuļ-marmora krāsu (viens vai abi ir trīskrāsu faktorēti), sabuļ-marmora ar sabuļ-marmora krāsu (viens vai abi ir trīskrāsu faktorēti), vai balto marmoru ar sabuļkrāsu vai sabuļ-marmora krāsu (viens vai abi ir trīskrāsu faktorēti), zilo marmoru vai trīskrāsu.

Šie genotipi ataino 90-99 % no visiem baltajiem kollijiem, kuru galva ir sabuļ-marmora krāsā. Dzīvniekam uz ķermeņa var būt viens vai vairāki sabuļ-marmora krāsas plankumi. Acis var būt zilas vai ar ziliem plankumiem

 

0

  » Šķirnes standarts » Fotogalerijas » Šķirnes vēsture »  Latvijas kolliju vēsture » Ģenētika

» Apmatojuma krāsu iedzimtības grafiks


 
 
 
 

2000-2020 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0