Gudro kolliju laboratorija  

.

.

 

 

Suņu intelekta pētīšana mani ir saistījusi jau sen. Krustām šķērsām esmu izlasījis Brūsa Fogla, Desmonda Morisa, Cēzara Milāna un Stenlija Korena grāmatas, noskatījies dažādas ar šiem jautājumiem saistītas dokumentālās filmas, izveidojis palielu suņu intelektu attīstošo rotaļlietu kolekciju, vairākas rotaļlietas esmu izgudrojis pats.

.

.

Lociņš tūlīt spēlēs "Spainīšus".

.
Tieši Stenlijs Korens patlaban ir vadošais un atzītākais suņu uzvedības un intelekta pētnieks pasaulē, viņš ir izstrādājis kritērijus suņu intelekta noteikšanas testiem un pats personīgi veicis ļoti daudz pētījumu šajā jomā. 
Korens kolliju gudrāko suņu topā ir novietojis uz 16. pakāpiena, 1. vietu atstājot neapstrīdamajam suņu pasaules līderim - borderkollijam. Jāpiebilst, ka 16. vieta nebūt nav zema, jo tiek definēta kā "Suņi ar lieliskām apmācības spējām". 
Ar šo TOP 79 jūs iepazīstināšu nedaudz zemāk, pastāstīšu arī par 3 visgudrākajiem suņiem pasaulē, taču šīs sadaļas izveides galvenais mērķis ir pastrādāt ar kolliju intelektu tepat Latvijā. Mūsu rīcībā ir gan nepieciešamais inventārs eksperimentiem, gan Stenlija Korena izstrādātie testi IQ līmeņa noteikšanai.
Esmu sastapies arī ar citiem viedokļiem, kur par suņu pasaules gudrāko pārstāvi tiek dēvēts gan pūdelis, gan vācu aitu suns, gan arī mūsu kollijs.
Ar saviem eksperimentiem mēs, protams, nespēsim apgāzt Stenlija Korena ilggadējo pētījumu rezultātus un pabīdīt kolliju tuvāk gudrāko suņu piramīdas augšdaļai, taču, piedaloties Kolliju portāla testos, mēs par saviem suņiem uzzināsim ļoti daudz jauna. 

.

.

Taču, lai izprastu savu suni, vispirms jāiepazīstas ar tā valodu un uzvedību, jāuzzina vairāk par viņa smadzeņu darbību un maņām. Šajā sadaļā par to arī stāstīsim.

Mūsu laboratorijas darbos asistēs dzīvnieki no superkomandas "MēBē Sports ®".

 .
» Gudrākie suņi  pasaulē
» Gudrāko suņu šķirņu TOP 79
» Jaunākajā pētījumā par gudrākajām suņu šķirnēm neiekļauj kolliju!
» Labas manieres kollijiem un kazām
» Testi kollijiem un to saimniekiem
» Vai suni var iemācīt vadīt auto?
» Suņu valoda, pasaules uztvere un savstarpējā komunikācija
» Maņas
» Rotaļas un rotaļlietas
» Ko iesaka Lesijas treneri
» Suņi pret kaķiem
» Kāpēc suņi dzied?
» Kucēnu skola
» Aitu ganīšana
» Kā filmē dzīvniekus?
  ,

  Studija

 


  


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0