Vecā kollija interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām

.

0

 

Pirms vairākiem gadiem zviedriete Nina Otosona nodemonstrēja pasaulei revolucionāru izgudrojumu - speciālas interaktīvās rotaļlietas suņiem. Viņas devīze bija - "Sunim ir četras ķepas un viena galva. Visām šīm ķermeņa daļām ir jābūt nodarbinātām!" Nina bija pārliecināta par to, ka ir ļoti svarīgi suņa fiziskās un intelektuālās nodarbes apvienot vienā procesā. Darboties ar interaktīvajām rotaļlietām sunim palīdz dabīgais mednieka instinkts - lai paēstu, ir jāstrādā un jādomā, nevis vienkārši jāstāv pie savas bļodiņas un jāgaida, kad tajā kāds kaut ko ieliks.

.

.

Keisija, Līzīte un Lociņš.

.

Arī Kolliju portāla rīcībā ir Ninas Otosonas rotalļietu kolekcija, taču izmēģinot tās, jutos vīlies - šādas mantiņas der vientuļiem, mājās atstātiem suņiem, lai īsinātu laiku. Zviedrietes rotaļlietas nepavisam nav piemērotas dažādiem pasākumiem un sacensībām, kur kollija prāts jāliek lietā ātri. Būtu gaužām garlaicīgi skatīties, kā viens suns pārdesmit minūtes vai ilgāk ņemas ar uzdevuma risināšanu. Otrs nepatīkamais fakts ir šo Ninas izgudroto rotalļietu dārdzība.

.

.

Vecā Kollija interaktīvo rotaļlietu koLLekcija 2017.

.

Taču es gribēju saviem kollijiem un arī āzim Olimpam interesantas un lētas interaktīvās rotaļlietas, tādēļ ķēros pie to izgatavošanas pats, izmantojot šķūnī atrastus kokmateriālus, pārtikas plastmasas spainīšus, tunča konservu kārbas, burku vāciņus, pudeļu korķus un tenisa bumbiņas.

Tādēļ turpmāk Kolliju portālā stāstīsim tikai par pašu izgudrotajām un izgatavotajām mantiņām.

Bet viss sākās ar pieciem spainīšiem... "Gudro kolliju ziemas MINI sacensībām 2017" steidzami bija nepieciešama ceturtā rotaļlieta un ideja radās zibenīgi.

.

.

Līzīte gāž tunča bundžu un tenisa bumbiņu. Uz spainīša zem bundžas ir desa!

.

Ziemā iztikām, kā mācējām, taču tuvojās "Gudro kolliju spēles ® 2017", tādēļ nolēmu izgatavot vairākas rotaļlietas.

Par visveiksmīgāko savu izgudrojumu uzskatu īpašo biljarda galdu, kas tika izgatavots jaunajam šovam "Biljards ar āzi ®". Ideja par biljardu man ienāca prātā tieši "Gudro kolliju ziemas MINI sacensībās 2017", kad vēroju, ar kādu interesi gan mūsu kolliji, gan āzis Olimps darbojas ar augstāk bildē redzamajiem spainīšiem.

Vēlāk sāku konstruēt un izgatavot lielgabarīta interaktīvās rotaļlietas. "Biljardam" (2017) sekoja citi spēļu galdi - "Plinko", "Miniboulings" un "Metamkauliņi" (2018). Par cik mūsu spēles spēlē ne vien kolliji, bet arī kazas (pārsvarā āži no superkomandas "MēBē Sports ®"), mana interaktīvo rotaļlietu kolekcija ieguva nosaukumu "Vecā Kollija interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām" jeb "Old Collie interactive toys for collies and goats". Visu spēļu autortiesības pieder uzņēmumam IK "Kolliju portāls"

..

Dažas piebildes par rotaļlietām

.

.

Keisija, Līzīte un Lociņš.

.

Visu interaktīvo rotaļlietu primārais uzdevums ir pavisam vienkāršs - tām jāattīsta dzīvnieka prāta spējas. Spēļu galamērķis ir kāruma atrašana un notiesāšana. Lai pie šiem kārumiem tiktu, kollijam vai kazai jāveic arī virkne fizisku darbību: ar ķepām, purnu vai mēli jāpabīda dažādas rotaļlietas detaļas, jāapgāž tās, jāpagriež, jāizvelk utt. Taču vispirms sunim jādomā un jābūt pacietīgam. Dzīvnieku reakcija var būt dažāda. Abija, piemēram, pirmo reizi pirms vairākiem gadiem izmēģinot vienu no šādām mantām, sāka uz to dusmoties, jo pietiekami ātri netika klāt kārumiem.

.

.

Arī kaza Ieva šad tad "uzrauj" biljardu. Viņa, tāpat kā citas "Straumēnu" kazas, piedalās sacensībās "Kazu Nostra SMART ® 2017".

.

Atcerieties, ka visas šīs interaktīvās rotaļlietas ir iedalītas trijos sarežģītības līmeņos. 1. līmeņa rotaļlietas paredzētas kucēniem, kazlēniem, iesācējiem un tiem dzīvniekiem, kurus grūtāk motivēt. 2. līmeņa rotaļlietas paredzētas lielākajai daļai "parasto" suņu un kazu, tas ir vidējais līmenis. 3. līmeņa rotaļlietas ir vissarežģītākās, tās var piemērot suņiem un kazām, kuri apguvuši divu iepriekšējo līmeņu rotaļlietas. Interaktīvās rotaļlietas ieteicams lietot vienīgi cilvēka uzraudzībā. Neatstājiet dzīvnieku vienu pašu ar kaudzītē sakrāmētām mantām!

Svarīgi sākumā ir apgūt vienkāršākās mantiņas un darīt to visu rotaļājoties, bez piespiešanas un uzbāzības no cilvēka puses. Pirmajām kopīgajām rotaļām pilnīgi pietiks ar 10 minūtēm. Ļoti svarīga ir pareiza suņa motivēšana! Kārumi ir garšīgi, bet neaizmirstiet uzslavēt savus dzīvniekus. Un nekādā gadījumā nenervozējiet un nedusmojieties, ja viņiem kas nesanāk! Es iesaku vispirms izmēģināt visvienkāršāko rotaļlietu - "Spainīšus".

Ērtibas labad esmu mūsu rotaļlietas sagrupējis vairākās daļās:

.
  Izgatavojām un izmēģinājām
.

» "Spainīši" un citas mantas

» "Biljards" un dažādi spēļu galdi

» Ziemas spēles

» Lielgabarīta rotaļlietas koLLektīvai lietošanai

» Neparastai izklaidei

» Interaktīvās sviras

» Mini rotaļlietas ezim

.

Attiecīgajās sadaļās atradīsiet arī atbilstošus video, bet kopējam ieskatam iepazīšanās nolūkos zemāk piedāvāju jums noskatīties dažas mini seriāla "Jautra diena pļavā" sērijas.

 

  "Jautra diena pļavā"
.

 

"Jautra diena pļavā" 1. sērija "Vecā Kollija interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām. 1. daļa"  (2019) "Funny day in a meadow" ep. 1 "Old Collie interactive toys for collies and goats. Part 1"


 

"Jautra diena pļavā" 8. sērija "Vecā Kollija interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām. 2. daļa"  (2019) "Funny day in a meadow" ep. 8 "Old Collie interactive toys for collies and goats. Part 2"


.

.

  "Pašgatavotas spēles suņiem, kazām un aitām"
.  

» Mini seriāls "Pašgatavotas spēles suņiem, kazām un aitām" ("DIY games for dogs, goats & sheeps")

.

 

 

 

 


  


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0