Ģenētika  

» Šķirnes standarts » Fotogalerijas » Šķirnes vēsture »  Latvijas kolliju vēsture » Ģenētika

» Apmatojuma krāsu iedzimtības grafiks


 

0

 Baltā kollija fenotipi un genotipi

Teksts © Kolliju portāls. Izmantošana bez rakstiskas atļaujas kategoriski aizliegta un aizsargāta ar likumu par autortiesībām un blakustiesībām.

0

Baltā kollija fenotipi

 

Baltais kollijs ir  baltā krāsā 90-99% lielā areālā un ir homozigots attiecībā uz balto faktoru (swsw). Baltā kollija galva ir atbilstoša tā fenotipam (sabuļkrāsas, trīskrāsu, zila marmora, sabuļ-marmora), kas iedzimst neatkarīgi no tā baltā faktora genotipa.

ASV standarts nosaka, ka „Baltā krāsa ir galvenokārt balta, ar sabuļkrāsas, trīskrāsu vai zilā marmora pazīmēm”. Baltais kollijs ar sabuļ-marmora krāsas galvu netiek minēts Standartā, lai arī šādi dzīvnieki ir sastopami.

Baltais kollijs rodas no divu dzīvnieku krustošanas, kuri nes sevī baltā faktora gēnu (sw). Tādējādi katram no vecākiem jābūt vai nu ar balto faktoru (sisw) vai baltam (swsw), lai radītu gandrīz baltus pēcnācējus.

Ir svarīgi atcerēties, ka baltais kollijs rodas, iedarbojoties gēnam, kas atbildīgs par izteiktiem baltiem  plankumiem (sw) un nav defektīva dzīvnieka neparasta mutācija. Tā krāsojums nekādā veidā nav saistīts ar baltā marmora kolliju.

 

Baltā kollija genotipi

Šādi kolliji ir iegūstami tikai, krustojot baltā faktora kollijus vai baltos kollijus. Baltā krāsa ir atsevišķa ģenētiska vienība no sabuļkrāsas, trīskrāsu, zilā marmora vai sabuļ-marmora gēniem un iedzimst neatkarīgi no šiem genotipiem.

Baltais kollijs ar sabuļkrāsas galvu

Šie genotipi pārstāv 90-99% baltas krāsas kolliju ar sabuļkrāsas galvu. Šiem dzīvniekiem var būt viens vai vairāki sabuļkrāsas plankumi uz ķermeņa.

Baltais kollijs ar trīskrāsu galvu

Šie genotipi pārstāv 90-99% baltas krāsas kolliju ar trīskrāsu galvu. Šiem dzīvniekiem var būt viens vai vairāki melni  plankumi uz ķermeņa.

Baltais kollijs ar zilā marmora krāsas galvu

Šie genotipi pārstāv 90-99% baltas krāsas kolliju ar zilā marmora krāsas galvu. Šiem dzīvniekiem var būt viens vai vairāki zilā marmora krāsas plankumi uz ķermeņa un zilas acis vai acis ar ziliem lāsumiem. Šo dzīvnieku nevajadzētu sajaukt ar zilā marmora kolliju.

Baltais kollijs ar sabuļ-marmora krāsas galvu

Šie genotipi pārstāv 90-99% baltas krāsas kolliju ar sabuļ-marmora krāsas galvu. Šiem dzīvniekiem var būt viens vai vairāki sabuļ-marmora krāsas plankumi uz ķermeņa un zilas acis vai acis ar ziliem lāsumiem.

0

  » Šķirnes standarts » Fotogalerijas » Šķirnes vēsture »  Latvijas kolliju vēsture » Ģenētika

» Apmatojuma krāsu iedzimtības grafiks


 
 
 
 

2000-2020 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0