Ģenētika  

» Šķirnes standarts » Fotogalerijas » Šķirnes vēsture »  Latvijas kolliju vēsture » Ģenētika

» Apmatojuma krāsu iedzimtības grafiks


 

0

 Baltā faktora kollijs

Teksts © Kolliju portāls. Izmantošana bez rakstiskas atļaujas kategoriski aizliegta un aizsargāta ar likumu par autortiesībām un blakustiesībām.

0

Baltā faktora kollijs ir heterozigots attiecībā uz balto faktoru (sisw) un var būt sabuļkrāsas, trīskrāsu, zilā marmora krāsā vai sabuļ-marmora krāsā.  Baltā faktora kollijam ir ļoti liela balta apkakle, liels balts astes galiņš, baltas krāsa areāls uz kājām, kas var sniegties pāri ceļa locītavai, dažkārt balts plankums(-i) uz krāsainās ķermeņa daļas, lielākoties uz muguras vai sāniem, kā arī tam var būt augstas baltās „zeķes” uz priekškājām un liela, balta blese uz purna.

Baltā faktora kollijs krustošanas rezultātā, kas iesaista vismaz vienu baltā faktora (sisw) vai balto vecāku (sw).

Krustojot ar citu baltā faktora kolliju vai balto kolliju, baltā faktora kollijs spēj radīt baltus un baltā faktora pēcnācējus. Krustojot ar ne-baltā faktora kolliju, baltā faktora kollijs spēj radīt gan baltā faktora, gan ne-baltā faktora pēcnācējus.

Baltais kollijs un baltā marmora kollijs ir pētīti saskaņā ar to genotipiem, kas atbild par izteiktiem baltiem plankumiem (sw) un Īru plankumiem (si). Dažādu krustojumu rezultāti starp ne-baltā faktora, baltā faktora un baltajiem kollijiem ir atainoti zīmējumā ar nosaukumu „Baltās pazīmes, kas novērotas sisi, sisw un swsw genotipos” un „Apmatojuma Krāsu iedzimtības grafiki”.

 

 

0

  » Šķirnes standarts » Fotogalerijas » Šķirnes vēsture »  Latvijas kolliju vēsture » Ģenētika

» Apmatojuma krāsu iedzimtības grafiks


 
 
 
 

2000-2020 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0