Ģenētika  

 

.

 Trīskrāsu kollijs ar sabuļkrāsas masku

Teksts © Kolliju portāls. Izmantošana bez rakstiskas atļaujas kategoriski aizliegta un aizsargāta ar likumu par autortiesībām un blakustiesībām.

0

Trīskrāsu kollija ar sabuļkrāsas masku pastāvēšana atzīmēja 1959. gadā Amerikas Kolliju kluba Audzēšanas izpētes komiteja un paši audzētāji (personīga komunikācija). Tomēr precīzs trīskrāsu kollija ar sabuļkrāsas masku genotips nav noteikts.

Vienā ziņojumā minēts, ka šis krāsu tips tiek nodots tikai caur sabuļkrāsas sieviešu dzimuma viena metiena suņiem vai kuču ar sabuļkrāsas masku meitām, taču nekad netiek nodots caur trīskrāsu attiecībām. Šajā ziņojumā  apgalvots, ka trīskrāsu kucēni ar sabuļkrāsas masku nav sastopami vienā metienā ar parastajiem trīskrāsu kucēniem (ar normālajiem trīskrāsu kucēniem te domāts tie trīskrāsu dzīvnieki, kuriem ir ierastā krāsa un pazīmes). Diemžēl nav pierakstu par krustošanu dzīvnieku ar sabuļkrāsas masku starpā, kopējais trīskrāsu dzīvnieku ar sabuļkrāsas masku skaits bija neliels, no kā nevar iegūt būtiskus datus.

Tika izvirzīta hipotēze, ka trīskrāsu variants ar sabuļkrāsas masku ir līdzīgs as gēnam ar neskaidru attiecību pret ay un at gēniem.

Kādā citā avotā (personīgā komunikācija) iegūta informācija, ka pastāvējusi trīskrāsu kollija kuce ar sabuļkrāsas masku, kā arī tika parādītas dzīvnieka fotogrāfijas. Kā ziņots, kuce tika sapārota ar zilā marmora krāsas tēviņu, metienā iegūstot 14 kucēnus (septiņus zilā marmora krāsā un septiņus trīskrāsu). Četri kucēni acīmredzot bija sabuļkrāsas maskas gēna nēsātāji, lai gan nav norāžu, vai šiem dzīvniekiem arī izpaudās sabuļkrāsas maskas gēns. Šie nēsātāji bija trīskrāsu un zilā marmora krāsas dzīvnieki, gan tēviņi, gan mātītes.

Ir nepieciešams veikt tālākus pētījumus par šo konkrēto iespējamo krāsu variāciju, pirms noteikt precīzu genotipu(-us) un iedzimtības režīmu(-us).

 

 

0

 

 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0