Intervijas  

 

.

Neieguldot darbu, netiks attīstītas kollija spējas

.

..

Mūsu pasākumu dalībnieki jau ir pieraduši, ka ar Redu sacensībās startē Ance Bērziņa, taču "Rančo kollijā ® 2015" uzvaru guva Reda ar Ances mammu Inesi Bērziņu, kuru šodien esam uzaicinājuši uz nelielu sarunu.

.

Vai, iegādājoties Redu, ģimenē tika apsvērta iespēja iesaistīties suņu sportā?
No paša sākuma mēs nebijām plānojuši iesaistīties suņu sportā. Ance Rediņu trenēja jau no kucēna vecuma, taču tas viss notika dabiski, prieka un rotaļāšanās pēc, bet nevis tādēļ, lai vēlāk mērķtiecīgi brauktu uz sacensībām. Suņu sportā mūs iesaistīja Rēdmaņu ģimene, par ko joprojām viņiem esam ļoti pateicīgi.

 


Vai tu atceries pirmo “Kollimpiādi ®” 2009. gadā? Kādēļ nolēmāt piedalīties?
Jā, protams! Aizbraucām, īsti nezinādami, kāds izvērtīsies pasākums. Tas viss bija kas jauns. Bija liels prieks sastapt tik daudz līdzīgi domājošus, atvērtus un sirsnīgus cilvēkus.
Internetā bija ievietotas Redas teniņu bildes un tās bija pamanījis Egils Rēdmanis, kas nolēma mūs uzaicināt uz "Kollimpiādi ® 2009". 

 


Tava meita Ance ir izaugusi mūsu acu priekšā kolliju pasākumos. Vēl vairāk – Reda ir kļuvusi par visu laiku rezultatīvāko sporta kolliju Latvijā. Kā tev šķiet – vai veiksmes pamatā vairāk ir spējas vai darbs?
Manuprāt, lai gūtu panākumus, spējas ar darbu iet roku rokā. Neieguldot darbu, netiks attīstītas spējas, kā arī bez talanta darbs būs mazāk augļus nesošs.
Pasākumos ar Redu ir startējusi Ance. Vai, vērojot meitas startus no malas, tev pašai nav gribējies ņemt Redu un sportot pašai?
Neesmu par to pat domājusi. Vērojot Anci ar Redu treniņos, vienīgais, ko varēju dot, bija ieteikumi, kas veicinātu izaugsmi. Tā kā esmu apmācījusi abus mūsu iepriekšējos kollijus, nolēmu, ka šoreiz stafetes kociņš jānodod meitai.

 


“Rančo kollijā ® 2015” tu sacensībās ļoti veiksmīgi nostartēji Ances vietā. Vai Reda vairāk pakļaujas tev vai Ancei?
Treniņos noteikti labāk klausa Anci, jo viņa zina, ko un kā paprasīt no sunīša, taču mājās par barvedi tieku uzskatīta es. Iespējams arī tāpēc, ka baroju mūsu kollijmeiteni, taču pārsvarā to dara vīrs.
Cik bieži Reda tiek trenēta?
Senāk Ance ar Redu gandrīz vai katru dienu skrēja un lēca pār šķēršļiem, taču tagad viss notiek mierīgāk. Treniņi notiek tieši tik bieži, lai Rediņa neaizmirstu apgūto, kā arī uzturētu sevi formā. Tā kā meita pēdējā laikā daudz strādā un arī mācās, treniņi notiek reizi nedēļā, reizēm arī retāk. 
Vai tu pati esi piedalījusies Redas apmācībā un trenēšanā?
Piedalījos tikai tik daudz, lai sniegtu padomus.

 


Kas tev visspilgtāk palicis atmiņā no Kolliju portāla pasākumos redzētā un piedzīvotā?
2011. gada "Kollimpiāde ®", kad pirmo reizi Rediņa uzvarēja. Atceros, ka bija atbraukuši Krievijas televīzijas pārstāvji, kā arī to, ka apbalvošana notika jau tumsā. Tas viss radīja dubultu efektu, kad bija nepieciešamas gaismas.
Kolliju portāls šogad svin savu 15 gadu jubileju. Kā tu vērtē portāla darbu ilgākā laika griezumā?
Manuprāt, Kolliju portāls, gadiem ejot, ir audzis un attīstījies, nākuši klāt jauninājumi, kas piesaista portāla apmeklētājus. Galerijas regulāri tiek papildinātas ar jaunākajām bildēm. Katrā ziņā esmu lepna par to, ka mums, kollijmīļiem, ir savs Kolliju portāls.

 


Ko tu izlasi vispirms, atverot Kolliju portālu
Man galvenokārt interesē pasākumu sadaļas – "Kollimpiāde ®" un "Rančo kollijs ®". Aizraujoši vēlāk galerijās paskatīties bildes, atceroties tā brīža sajūtas.
Vēl ar lielu interesi noskatos jaunākos video un izlasu intervijas.
Vai tev, tāpat kā man, šķiet, ka kollijs ir ideāls suns? Kādēļ?
Protams! Jo citu variantu nemaz nevar būt! 

Paldies!

.

0

 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0