"Kollimpiāde ® 2012"  

 

.

 

.
 Atsauksmes 
.

Mārtiņš Vērdiņš: Kvēls sveiciens "kollimpioniem" un visiem "Kollimpiādes ®" dalībniekiem! Piepildījām savu kausu ar kolliju viskiju un dzērām uz pasākuma idejas autoru, realizētāju, atbalstītāju un viesmīlīgo saimnieku, kā arī visas pasaules kolliju veselību. Luncinām asti Megas priekšā un apsveicam viņu x 6. Braucot mājās, ienāca prātā, ja būtu totalizators (Agri, tā ir ideja!), šī gada rezultāti nestu lielu peļņu riskanto prognožu cienītājiem. Pretendentu rindas aug, psiholoģiskā spriedze arī, to izturēt ne katram ir pa spēkam. Uzvar gribasspēks un neatlaidība. Viss kā lielajā sportā. Mums ļoti patika šķēršļu joslas 2. etaps un ceram, ka arī turpmāk šķēršļu kombinācijās būs jauninājumi. Vienīgais izmaiņām ir jābūt izziņotām laicīgi, lai visiem ir laiks sagatavoties. Ir dzirdēts par vēlmi veikt grozījumus "Kollimpiādes ®" nolikumā, lai uzlabotu ..., lai palielinātu..., vārdu sakot, lai būtu pilnīga perfekcija un cilvēkiem labs prāts. Ja gribat zināt mūsu viedokli, te tas būs. Vispārzināms ir fakts, ka suņiem (tāpat kā cilvēkiem) ir dažādi temperamenti. Ir skrējēji un ir domātāji, ir attapīgie līderi un ir paklausīgie darītāji, un ir arī šo un citu temperamenta tipu kombinācijas. Mūsu "Kollimpiādes ®" līdzšinējās disciplīnas pieder pie aktīvā suņu sporta veidiem, kas prasa teicamu sportisko formu, ātrumu un spēku, turklāt ir nepieciešami apstākļi āra treniņiem. Bet arī šahs ir sporta veids! Vajadzētu izveidot tādu "Kollimpiādes ®" disciplīnu kombināciju, kurā būtu ne tikai aktīviem suņiem piemērotas disciplīnas, bet arī disciplīnas, kuras var apgūt dzīvoklī vai lielpilsētas apstākļos. Piemēram, papildināt "Kollimpiādi ®" ar elementiem no BH (paklausības) testa: gaidīšana, iešana blakus bez pavadas, paklausība komandām. Papildus tam var izveidot brīvā stila disciplīnu (bez ieskaites punktiem), kurā katrs, kas vēlās, rāda mājās sagatavotus trikus. Tad uzvarētāji būs suņi, kuri ne tikai skrien, bet vajadzīgā brīdī arī bremzē. Oponenti teiks, ka piedalīties visās disciplīnās būs apgrūtinoši, bet mēs teiktu, ka vajadzētu būt tā, lai dalība visās disciplīnās nebūtu tīri fiziski iespējama. Tad katra komanda izvēlēsies sev to kombināciju, kas ir vairāk piemērota suņa un saimnieka temperamentam un spējām... un visi dodas pie totalizatora kases lodziņa...


Aija Zaula: Paldies Agrim un Ievai par lielisko pasākumu! Kā vienmēr ir ko
mācīties suņiem un saimniekiem! Paldies Dacei un Andrim par jauko
uzņemšanu savās mājās, par to, ka ir padomāts par kollijiem, to
saimniekiem un arī viesiem!
Tas nekas, ka bija ķibele ar Redu, bet bija prieks par Meguci! Būs
prieks atkal nākamgad ierasties. Cerēsim, ka arī dalībnieku pulks augs.


Egils Rēdmanis: Paldies "Kollimpiādes 2012 ®" organizatoriem un viesmīlīgajiem Kollimpiskā centra saimniekiem par jauko pasākumu! Priecēja jauninājumi šķēršļu joslā. Man prieks, ka kollijiem un viņu ģimenes locekļiem ir iespēja interesanti pavadīt kopā laiku, izbaudīt sacensību azartu un gūt neaizmirstamas emocijas. Ar nepacietību gaidīšu nākamo "Kollimpiādi ® 2013"!


Dāvis Muižnieks un Jūlija Bogomolova, tiesneši: Sveicieni visiem, kas arī šogad, ievērojot tradīcijas, saiņoja bagāžā teltis, piknika grozus un, protams, suņus, un ar cerībām devās uz "Kollimpiādi ®"! Šķiet, ka šis pasākums ir kļuvis par neatņemamu vasaras daļu! Paldies visiem, īpaši Agrim, kas atrod laiku un iespēju organizēt, piedalīties un vienkārši priecāties vienā no gada jaukākajiem pasākumiem!

Arī šogad "Kollimpiāde ®" bija bagāta notikumiem. Tomēr sākumā runāsim par dalībniekiem. Šogad kā tiesneši nolēmām kritiskāk vērtēt suņa un cilvēka sadarbību, nepieļāvām raustīšanu un neuzmanīgu attieksmi pret suni. Kas tad ir uzmanīga attieksme pret suni? Suns ir jāvēro, jāizjūt, galvenais ir panākt to, lai notiekošais sunim sagādā prieku. Kā to iemācīties? Labākais palīgs ir ikdienas treniņš un rūpīga gatavošanās sacensībām. Mīļie kolliju saimnieki, tas nav sarežģīti, vai ne? Ikdienas pastaigu laikā var iemācīt sunim dažādas aktivitātes, piemēram, lekt pār šķēršļiem, pievarēt tuneli, bet, pats galvenais, – sekot saimnieka balsij. Tā, katru dienu strādājot ar suni, jūs radīsiet nopietnu konkurenci esošajiem kollimpiskajiem čempioniem.

Šogad mums bija vēl kāds jaunums – šķēršļu joslas pārbaudījumā katram nogāztajam šķērslim bija nozīme, līdz ar to katrs suns varēja būt labākais. Kopumā šis gads no iepriekšējā atšķīrās tikai nedaudz, tomēr augušās prasības darīja uzdevumus sarežģītākus gan saimniekiem, gan suņiem. Paldies Agrim par interesantajiem šķēršļiem! Kaut dažiem saimniekiem likās, ka tie ir grūti pārvarami, tomēr bija suņi, kas pārsteidza savu saimnieku ar augstajiem lēcieniem. Šī gada vēl viens jauninājums – tunelis – izbrīnīja daudzus, tomēr vairāki suņi iemācījās to ne tikai pārvarēt, bet izdarīt to ar prieku.

Jāatzīmē, ka šogad esam piestrādājuši pie komandas darba un no organizatoriskās puses viss “ritēja kā pa diedziņu”. Līdz ar to rezultātu apkopošana un paziņošana noritēja daudz raitāk nekā iepriekš. Vienīgi apbēdināja tas, ka pasākuma noslēgumā pazuda Reda… Tomēr kolliju saimnieki draudzīgi apvienojās un Redas meklējumi tika operatīvi uzsākti – izziņojām tuvākajiem kaimiņiem, staigājām, meklējām… Paldies visiem, kas piedalījās, bet īpaša pateicība Mārtiņam, Tefijas saimniekam, kas līdz pat tumšai naktij staigāja, meklēja un pārbaudīja, vai visi rudie kolliji ir pie saviem saimniekiem, un darbs vainagojās panākumiem, Reda tika atrasta! Viss beidzās laimīgi un ballīte varēja turpināties!

Pasākums, ballīte, bet tas vēl nav viss! Šajā naktī piedzima jauna kollimpisko čempionu paaudze! Megai atskrēja kucēni – 5 meitiņas un puika! Apsveicam laimīgo māmiņu!

Novēlam visiem kollijiem un viņu saimniekiem veiksmīgus ikdienas treniņus, un rezultāti būs! Lai nākamgad "Kollimpiādei ®" būtu daudz jauni dalībnieki un, protams, jauni sponsori! Likās, ka šogad "Kollimpiāde ®" ir pārgājusi jaunā attīstības fāzē, ticam, ka nākamgad viss izdosies vēl labāk, jo mēs visi esam laba komanda. Ieteikums nākamajiem gadiem varētu būt apdomāt iespējas izveidot jaunu, īpašu klasi iesācējiem, lai gan tiesneši, gan paši dalībnieki varētu labāk redzēt, kā aug suņu un viņu saimnieku prasmes.

Paldies Agrim un visiem, kas atbalstīja, palīdzēja, piedalījās un darīja šo pasākumu neaizmirstamu! Un noslēgumā aicinām visus uz īstu kolliju paradīzi – "Rančo kolliju 2012", kur suņi nonāk īstā lauku vidē. Uz tikšanos!

 

 


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0