Publikācijas  

.

.

Aitu ganīšanas apmācības centra "Straumēni" atklāšana

.

 1  2  3  4  5  6  Foto: Egils Rēdmanis, Daiga Rēdmane

 

0

.

2011. gada 14. maijā "Straumēnos" pulcējās 18 kolliji un viņu pavadošās personas uz kopīgu aitu ganīšanas mācību centra atklāšanu. Bija tādi, kas aitas klātienē iepazinuši pērnā gada "Kollimpiādē ®", un arī tādi, kas avis ieraudzīja pirmo reizi dzīvē.

"Ar aitām gāja raibi," atklāj "Straumēnu" saimnieks Vecais Kollijs. "Iespējams, pirmās nodarbības laikā ganīšanas aploka vārtiņi netika pietiekami stingri aiztaisīti, tādēļ aitas izmuka. Diezgan ilgs laiks pagāja, kamēr tās saganījām atpakaļ."

Pasākuma "nagla" bija Mārtiņš Vērdiņš ar savu kolliju Tefiju, kas pagājušā gada "Kollimpiādē ®" tika atzīts arī par labāko aitu ganītāju.

Arī ganīšanas aploks atklāšanas reizē tika "iesvētīts" - kādas 5-6 aitas (kopējais dzīvsvars aptuveni 300 kg) izdomāja šturmēt aploka iekšējos vārtus, kas savieno to ar aitu maiņas novietni. Vārtu eņģes neizturēja... "Šis skats man atgādināja veikalu šturmēšanu padomju laikos dažas sekundes pēc to atvēršanas," joko aitu gans Vecais Kollijs. Viņš izlēmis pēc pasākuma veikt vajadzīgos aploka uzlabojumus.

Pasākuma īpašie viesi bija Latvijas televīzijas raidījuma "Ķepa uz sirds" pārstāvji. Televīzijas ļaudis kopā ar Ievu Līpīti un Mārtiņu Vērdiņu veidoja sižetus par aitu ganīšanu un kollijiem.

Bez aitu ganīšanas pasākuma laikā visiem bija iespēja trenēties arī šķēršļu joslas pārvarēšanā, lai gūtu panākumus "Kollimpiādē ® 2011", kura norisināsies Uguņciemā jau pēc pusotra mēneša. Dažiem neizpalika arī frīsbijs un ūdensprieki. Cits pabradāja jaunajā "Straumēnu" dīķī, cits palaka ūdeni no malas, bet kāds arī krietni izpeldējās. "Straumēnu" saimniekiem tika pasniegta arī īpaša plātsmaize ar burtiem LKK, jo tieši šajās mājās ir reģistrēts Latvijas Kolliju klubs.

"Aitas ganīsim visu vasaru," atklāj Vecais Kollijs, bet tiem, kas vēlas uzzināt vairāk par šo nodarbi, ieteicams apmeklēt sadaļu Aitu ganīšana.

.

  Video
 
 

LTV1 raidījuma "Ķepa uz sirds" sižets par aitu ganīšanu "Straumēnos" (2011)


 
Aitu ganīšanas apmācības centra "Straumēni" atklāšana (14.05.2011)

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

1  2  3  4  5  6  Foto: Egils Rēdmanis, Daiga Rēdmane

.

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0