Publikācijas  

.

.

Kino kolliji

.

Šis nelielais materiāls iecerēts kā pēcvārds seriāla “Mans draugs kollijs” sērijām par kino kollijiem. Iespējams, kāds no jums vēlēsies sameklēt filmas ar kolliju piedalīšanos un noskatīties tās, tādēļ zemāk publicēšu sev zināmo filmu sarakstu. Visas šīs filmas ir manā kolekcijā un esmu tās noskatījies.
Diemžēl neatbildēts ir palicis pats galvenais jautājums, kas nodarbina manu prātu – kādēļ tik maz kolliju ir izmantots tā dēvētajās “suņu filmās” – kino darbos, kuru galvenie varoņi ir tieši suņi. Vai arī kino pastāv kādi “modes” kritēriji attiecībā uz to, kādas šķirnes pārstāvjus filmēt, bet kādas – nē? Bet varbūt Lesija ir atstājusi tik paliekošu un stereotipu nospiedumu kino industrijas vēsturē, ka neviens vairs neuzdrošinās filmēt kollijus? Divi šādi gadījumi tomēr man ir zināmi.
1947. gadā Alens Dvens uzņem kino lenti ar nosaukumu “Driftwood”, kurā izstāstīts stāsts par sešus gadus veco Dženiju un viņas izglābto kolliju, bet 1962. gadā režisori Arams Avekjans un Leslijs Martinsons “uzdrošinājās” ķerties klāt kollijam galvenajā lomā. Pēc Alberta Peisona Terhuna 1919. gadā sarakstītā stāsta “Lad: A Dog” tika uzņemta mūsdienās ļoti mazpazīstama filma ar tādu pašu nosaukumu. Šo kino lenti meklēju vairākus gadus, līdz izdevās to sameklēt tikai aizvakar. Manā kolekcijā tagad ir arī šāda paša nosaukuma audio grāmata.
.
Par otro nozīmīgāko “kolliju rakstnieku” pēc Ērika Naita – Albertu Peisonu Terhunu - un leģendāro ASV kolliju audzētavu “Sunnybank” rakstīšu kādā no nākamajām publikācijām.
Intereses pēc un galvenokārt savas “urķīgās” dabas dēļ nolēmu virtuāli ielūkoties kino industrijas aizkulisēs, proti, apmeklēju trīsdesmit dzīvnieku talantu aģentūras ASV, Kanādā, Francijā, Austrālijā, Jaunzēlandē un Krievijā, lai noskaidrotu, kādus suņus iespējams iznomāt filmēšanas vajadzībām, jo, kā zināms, tieši šādi “kantori” apgādā filmētājus ar vajadzīgajiem četrkājaiņiem.
Izpētīju visu piedāvāto suņu “portfolio”. Starp daudziem simtiem borderkolliju, retrīveru, šeltiju, citu šķirņu un arī bezšķirnes aktieriem atradu piecus kollijus četrās aģentūrās. Godīgi sakot, gaidīju vēl sliktākus meklēšanas rezultātus.
Ar sevišķu kvalitāti kino vajadzībām piedāvāto kolliju bildes neizceļas, taču nolēmu jūs iepazīstināt ar kollijiem, kuri gaidīt gaida prožektoru gaismas. Un tā – ja esat nolēmis uzņemt savu filmu un vēlaties tajā redzēt kollijus, 2015. gada oktobrī iespējams iznomāt zemāk redzamos suņus.

.

Džeiks
Džuniors
Lesija (nav saistīta ar "īsto" Lesiju)
Šelbijs
Skailers

.

  Lesija

.

 

Rakstot par kino kollijiem, nepieminēt Lesiju nedrīkst. Viņa pelnīti atzīta ne vien par visslavenāko kolliju, bet arī par visu laiku atpazīstamāko un vērtīgāko kino suni. Par viņu tiks veidota speciāla "Lesijas filmu retrospekcija" vairākās sērijās. Ja jūs interesē kino par Lesiju, tad, iespējams, jums noderēs zemāk uzskatītās saites.

 

.

  Kolliji uz ekrāniem
.
Bet par dažādām filmām, kurās kolliji piedalījušies gan svarīgās, gan epizodiskās lomās, varat visu uzzināt sadaļā Kolliji uz ekrāniem.
.

 

 

 


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0