Gudro kolliju laboratorija  

 

.

Uzvedības problēmas

 

 

Katram dzīvniekam, arī Lociņam un āzim Olimpam mēdz būt uzvedības problēmas.

 

Par suņu uzvedības problēmām tiek dēvēta tāda dzīvnieku rīcība, kas nav vēlama "cilvēku-suņu" barā, taču, iespējams, būtu pilnīgi dabīga "suņu-suņu" barā, piemēram, zemē nomestu ēdamlietu notiesāšana, vārtīšanās atkritumos vai maitās utt. Savvaļas suņa medību instinktus un barības uzņemšanas ieradumus neviens nav atcēlis.

Šādas un līdzīgas darbības vēlas ierobežot suņu īpašnieki - cilvēki. Saprotams, ka gan suņiem, gan cilvēkiem, dzīvojot kopīgā barā, jāiet uz nelieliem kompromisiem un jāuzvedas tā, kā otram ir pieņemami. Ar kādām uzvedības problēmām ir saskārušies kolliju īpašnieki? Kādēļ radušās šīs problēmas un kā tās vislabāk risināt?

Lai to noskaidrotu, vispirms pacentīsimies apzināt visizplatītākās kolliju uzvedības problēmas, aicinot piedalīties īpašā aptaujā viņu saimniekus ne vien no Latvijas, bet gan visas pasaules, izmantojot šim mērķim sociālos tīklus. Anketā esam ietvēruši 40 visbiežāk sastopamās suņu uzvedības problēmas, šos rezultātus visu laiku apkoposim, papildināsim un veidosim interesantu uzvedības problēmu TOP 10.

Gudro kolliju laboratorija aicina jūs lejupielādēt nedaudz zemāk redzamās anketas latviešu vai krievu valodā. Lūdzu, aizpildiet anketu, vajadzīgos (atbilstošos) atbilžu variantus iezīmējot ar citu krāsu vai "bold". Variantu skaits nav ierobežots. Ja jums ir vairāki kolliji, ar katru suni aizpildāma sava atsevišķa anketa. Pēc anketas aizpildīšanas dokumenta nosaukumā ietveriet sava kollija vārdu un nosūtīt mums šo anketu atpakaļ uz e-pastu: kolliji@inbox.lv.
Paldies par atsaucību!

.

  Anketas
.  
» Lejupielādēt *.doc latviešu valodā
» Lejupielādēt *.doc krievu valodā

.

Pavisam drīz tiks izveidota jauna sadaļa - Labas manieres kollijiem un kazām.

Tajā iepazīstināsim jūs arī ar kazu uzvedību. Uzzināsiet, vai noēst dārzā visus kāpostus ir pieklājīgi? Kādi ir kūts galvenie likumi? Vai ragi ir arguments? "Straumēnos" kolliji un kazas sadzīvo labi.

.

 


  


 
 
 
 

2000-2022 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0