Gudro kolliju laboratorija  

 

.

Vai suni var iemācīt vadīt auto?

 

 ..
.

Jaunzēlandes suņi kārto braukšanas eksāmenu
.
Divi suņi Jaunzēlandē sekmīgi nokārtojuši braukšanas eksāmenu: Montijs un Porters no vietējās dzīvnieku patversmes poligonā vadīja hečbeku bez instruktoru palīdzības. Spēkrats tika pārbūvēts speciāli suņiem - gāzes un bremzes pedāļi tika novietoti tuvu stūrei. Suņi paši iedarbināja automašīnas dzinēju, spieda bremzes pedāli, lai pārslēgtu ātrumus un "uzdeva pa federi". Un nekādu viltību - salonā braukšanas laikā atradās tikai suns!
Pirmais eksāmenu kārtoja Montijs. Viņš veiksmīgi nobrauca dažus metrus, tādējādi kļūstot par pirmo suni pasaulē, kas patstāvīgi vadījis auto. Otrais suns - Porters - tāpat veiksmīgi veica iezīmēto distanci, pagrieza mašīnu pagriezienā, taču beigās nedaudz nobrauca no trases.

.

.
Lai izvairītos no negadījumiem un negaidītām situācijām, automašīna aprīkota ar ātruma ierobežotāju (mašīna virzās apmēram cilvēka iešanas ātrumā). Mācību laikā tomēr noticis ārkārtējs atgadījums: ātruma ierobežotāja svira sabojājusies un instruktoram vajadzēja kājām dzīties pakaļ suņa vadītam auto ar ātrumu 30 km / h.
.

.
Braukšanai sākotnēji tika apmācīti trīs suņi, taču, kāda iemesla dēļ eksāmenā nepiedalījās Džinnija, netiek ziņots. Suņi mācījās vadīt auto piecas nedēļas uz speciāli izveidota trenažiera, bet pēc tam vēl trīs nedēļas nobraukāja pie īsta auto stūres. Tagad nodibināta pat pirmā oficiālā suņu braukšanas "skola", kurā katrs var instruktora uzraudzībā pamācīt savu mīluli.
.
Arī Krievijā suņi sēž pie auto stūres
.
Kāds kokerspaniels Udmurtijā iemācījies vadīt sava saimnieka auto. Suņa saimnieks Sergejs Radionovs apgalvo, ka viņš sunim speciāli nav to mācījis. Šī prasme esot atklājusies pavisam nejauši. "Mēs braucām uz savu mazdārziņu un suns ierāpās man klēpī. Biju neapmierināts. Pajautāju sunim: "Varbūt tu tagad stūrēsi auto?", bet suns vienkārši uzlika ķepas uz stūres un es kļuvu par sava suņa stūrmani". Izpildot Sergeja komandas "Pa labi!", "Pa kreisi!" un "Taisni!" suns nostūrējis mašīnu vairākus kilometrus. "Neesmu to sunim mācījis. Acīmredzot viņš to noskatījies no manis," apgalvo saimnieks. Pārsteigts par suņa neparasto autobraucēja talantu, Sergejs sācis censties to attīstīt. Šobrīd Džesijai nobraukt vairākus kilometrus pa meža ceļu ir nieks. Suns ir ļoti disciplinēts autovadītājs - ne reizi nav pārsniedzis atļauto ātrumu vai arī iebraucis pretējā braukšanas joslā. Tiesa gan pilsētā Džesijai vadīt auto neļauj, jo diez vai šo suņa talantu spētu novērtēt autoinspekcija.
.

Krievijā suņi - auto aizdzinēji - cenšas bēgt ar auto un izraisa ceļu satiksmes negadījumu
.
Kādā no Maskavas tirdzniecības centru stāvvietām notikusi avārija, ko izraisījuši trīs suņi, kurus saimniece atstāja vienus pašus automašīnā ar iedarbinātu dzinēju. "Alfa apdrošināšanas" preses relīzē minēts, ka suņi nobraukuši dažus metrus un ietriekušies priekšā stāvošā auto, kura īpašniece bija šokā - viņai virsū spēkratu stūrē suņi! Cietusī nofotografēja suņus un izsauca ceļu policiju. Cilvēkveidīgie devās noformēt protokolu un iepazīties ar visām formalitātēm, bet, cik liels bija viņu šoks, kad atgriežoties notikuma vietā, suņu un automašīnas vairs nebija! Nozudušais auto tika atrasts vairākus desmitus metrus no avārijas vietas un tajā rātni sēdējā tie paši trīs četrkājainie "autovadītāji". 
.
"Subaru" reklāmām izvēlas suņus
.
"Suņu pārbaudīts. Suņu akceptēts" - šādu reklāmas sauklis ir ļoti populārs šobrīd visur, kur tiek tirgotas "Subaru" markas automašīnas. Kā izrādās, šī nav vienkārši "Subaru" koncerna kaprīze, jo pirms suņu reklāmas kampaņas ieviešanas talkā tika ņemta statistika, kas vēsta, ka "Subaru" īpašnieki divreiz vairāk iegādājas suņus, nekā citu auto īpašnieki. Bet varbūt ir otrādi? Varbūt suņu īpašnieki vienkārši vairāk iecienījuši "Subaru" automašīnas? Un tā par šī auto zīmola galvenajiem reklamētājiem kļuva pieci suņi: 7 gadus vecais borderkollija jauktenis Keisijs, 8 gadus vecā vācu dodzene Deizija, pūdelis Perisa, buldogs Penijs un 8 gadus vecā jauktene Stella. Kollijus izmantot "Subaru" auto popularizēšanai reklāmas aģentūra diemžēl nav izvēlējusies. Kopā uzņemtas jau vairāk nekā 20 "Subaru" video reklāmas.

"Subaru" koncerns nebūt nebija pirmais, kas piesēdināja pie auto stūres suņus. Viņi jau sen brauc ar dažādiem auto un piedalās reklāmās, piemēram, "Heineken" un "Bud Light" alus reklāmās, citās - "Geico", "Carfax", "Diks" u.c.

Arī kollijiem it kā ir piemeklēts "piemērotākais" auto, taču reklāmā starp daudzu citu šķirņu pārstāvjiem kolliju gan nemanīju. Vairāk par šo auto varat izlasīt rakstā Kolljiem tagad savs auto.

 

 


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0