Barelreisings  

`.

0.

 

Abbey Golden Sunlight.

 

Barelreisings jeb skriešana ap mucām Latvijā pirmo reizi demonstrēta „Rančo kollija ® 2013” laikā. Šo disciplīnu esam adoptējuši no zirgu sporta ar tādu pašu nosaukumu, kas plaši tiek piekopts Amerikā un ir gana populārs.

Barelreisinga princips ir gaužām vienkāršs – hendlerim ar suni bez pavadas maksimālā ātrumā jāapskrien apkārt trijām mucām pa noteiktu maršrutu.
Barelreisings suņu sportam adaptēts no jāšanas sporta disciplīnas ar šādu pašu nosaukumu. ASV šīs sacensības ir ļoti populāras, bet Latvijā ar kollijiem pirmais to uzsācis Kolliju portāls.
Dalībnieks ar suni nostājas pirms starta līnijas un pēc tiesneša komandas tiek uzsākta kustība. Laika skaitīšana tiek uzsākta, šķērsojot starta līniju, un pārtraukta, šķērsojot šo pašu līniju vēlreiz – tikai no otras puses.
Kā sacensību inventārs tiek izmantotas standarta 200 l tilpuma mucas, kas izvietotas vienādmalu trijstūra formā, kura katras malas garums ir 20 m. Starta līnija atrodas 10 m attālumā no trijstūra. Pirmā muca hendlerim ar suni jāapskrien no kreisās puses, otrā un trešā – no labās (skat. shēmu).
Jo tuvāk mucām dalībnieki skrien, jo īsāks sanāk maršruts un, protams, mazāks laiks tiek pavadīts maršrutā. Par labāko rezultātu tiek uzskatīts labākais laiks. Ja kāda no mucām skrējiena laikā tiek apgāzta, tiek piešķirti 5 soda punkti (sekundes). Maršruta pārvarēšanas laika limits nav noteikts.

Visvairāk sacensībās izmantojam tradicionālo trīs mucu versiju, taču Vecais Kollijs jau radījis barelreisinga maršrutu ar 4, 6 un 9 mucām.

 

3 mucu shēma

 

 

  Video
 

"Mans draugs kollijs" 15. sērija "Kaniboulings ® un barelreisings"

..
  Sacensības
.

» 3 veļasmašīnu barelreisings "Mini veļas dienā ® 2020"


» 3 veļasmašīnu barelreisings no dīvāna "Rančo kollijā ® 2018"

» Mini barelreisinga sacensības "Dollijā pret kolliju ® 2017"

» 9 mucu barelreisings "Kollimpiādē ® 2017"

» 6 mucu barelreisinga sacensības "Kollimpiādē ® 2016"

» Barelreisinga sacensības "Kolliju portāla Superkausā 2015"


» Barelreisinga sacensības "Kollimpiādē ® 2014"

» Barelreisinga sacensības "Rančo kollijā ® 2013"

   

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0