Intervijas  

 

.

Gribu mācīties no Megas sievišķību

.

 

Dace un Mega specializētajā garspalvaino kolliju izstādē


Kā tu raksturotu ģimeni, kurā dzīvo kollijs?

Tā ir inteliģenta ģimene, kurā valda augstas vērtības, jo savādāk mēs ar kolliju nesaprastos. Tai jābūt arī aktīvai ģimenei, kas piedalās dažādās aktivitātēs, un suns vienmēr dodas līdzi. Lai labi saprastos, ir svarīgi katram būt iejūtīgam.

Kas attiecas uz manu ģimeni, tad visi tās locekļi ir ar “raksturiņu”, arī Mega. Viņa ir atradusi pieeju katram no mums.

Es tikai tagad tā pa īstam aizdomājos... Piemēram, Andris, – liels, stiprs vīrietis, varētu likties, ka viņam blakus vairāk iederētos buldogs. Taču Andrī ir tāds maigums, ka viņš ļoti labi saprotas tieši ar kolliju.

 

 

Daces ģimene.

 

Kā Tavā ģimenē ienāca Mega?

Mega mūsu ģimenē ienāca tādēļ, ka man bija “klikšķis” – man gribējās konkrēti kolliju. Kādā jaukā pavasara dienā es pavaicāju Andrim: “Ko tu teiktu, ja mums būtu suns?” Vienbalsīgi nolēmām, ka tas būs kollijs. Turklāt Andrim reiz jau ir bijis kollijs. Citu suni savā ģimenē nevaru iedomāties.

Mega ne vien izstādēs uzrāda teicamus rezultātus, bet ir arī sportiska...

Uzskatu, ka sunim nepieciešamas aktivitātes, kurās viņš varētu piedalīties kopā ar saimnieku. Vispirms kopā ar Megu izgājām paklausības skolu. Redzēju, ka viņai ļoti patīk darboties kopā ar saimnieku. Nākamais solis bija adžiliti treniņi, jo šis suņu sporta veids man likās vispieņemamākais Megai. Šobrīd gan jāatzīst, ka treniņos nevaram piedalīties tik regulāri, kā vajadzētu, turklāt adžiliti mums vairāk ir kopīga laika pavadīšana, nevis nopietns pieteikums suņu sportam.

 

 

Kollimpiādē 2009 Megai 1. vieta un zelta medaļa

 

Kā juties, kad tavs suns “Kollimpiādē 2009 ®” kļuva par 1. vietas uzvarētāju un zelta medaļas īpašnieku? Vai biji cerējusi uz šādu iznākumu?

Es nebiju domājusi par iznākumu kā tādu, jo galvenais bija piedalīties. Par pirmo vietu es biju patiešām pārsteigta, jo sacensībās, manuprāt, piedalījās daži labāk sagatavoti suņi.

Kas Megai sportojot padodas viegli, kas grūtāk?

Vislabāk padodas skriešana, šķēršļu joslas pārvarēšana. Savukārt aportēšana viņai ne visai patīk. To es panāku ar lielu suņa “uzkurināšanu”. Mega var kādas trīs reizes atnest aportējamo priekšmetu – izpildīt minimumu, un tad interese zūd. Megai labāk patīk, kad mēs skrienam pakaļ viņai.

Pirmās "Kollimpiādes ®"  laikā Tu publiski izteici vēlmi, lai "Kollimpiāde ®" norisinātos nevis reizi 4 gados, bet katru gadu. Vai noorganizēt pagājušā gada "Kollimpiādi ®" bija liels izaicinājums?

Jā, jo nezināju, kas tas būs. Taču, par cik arī Andris uzreiz piekrita šādai idejai, mums duetā šo uzdevumu izpildīti bija vieglāk.

 

 

Megas fotosesija studijā.

 

"Kollimpiāde ®" neapšaubāmi šobrīd kļūst par vienu no prestižākajiem suņu pasākumiem mūsu valstī. Vai tas varētu mainīt kolliju šķirnes popularitāti Latvijā?

Noteikti! Visiem kolliju īpašniekiem vajadzētu piedalīties šādos pasākumos un izstādēs, lai parādītu citiem savus suņus, nevis tikai, lai vienmēr būtu pirmie. Šķirnes popularizēšanas ceļi var būt dažādi, "Kollimpiāde ®" noteikti ir viens no tiem.

Kollimpiskā centra aplokā patlaban ganās aitas. Kā tu vērtē centienus attīstīt kolliju ganīšanas instinktu? Vai tas ir aktuāli, tavuprāt?

Es domāju, ka pat ļoti aktuāli. Kad pagājšgad organizējām "Kollimpiādi 2009 ®", bija pat konkrēti zvani no cilvēkiem, kuri grib suni, kas prot ganīt aitas. Aitu ganīšana ir kollijam ļoti piemērots sporta veids. Mīnuss ir tas, ka šī sporta veida organizēšana ir visai sarežģīts process, bet pozitīvais – šī nodarbe kollijam var sagādāt lielu prieku.

 

 

Mega gana aitas Kollimpiādē 2010.

 

Nākamgad Kolliju portāls uzsāks aitu ganīšanas apmācības. Iespējams, nodarbosimies arī ar treibbolu – bumbu “ganīšanu”. Vai Tu ar Megu piedalīsies?

Noteikti piedalīsimies, vienīgais jautājums – cik bieži mēs fiziski varēsim apmeklēt šādas nodarbības. Bet ko gan neizdarīsi suņa labā!

Kur Mega jūtas labāk – izstādēs vai sporta pasākumos?

Sporta pasākumos. Izstādes Mega ir pieņēmusi kā tādu darbu -, ja ir jāiet – jāiet. Sports viņai rada azartu.

Vai Megas karjerā ir kāda izstāde, kuru Tu īpaši atceries?

Jā, tā bija izstāde Ķīpsalā pagājušā gada aprīlī. Mega tika novērtēta kā pirmā kolliju ringā, savukārt Best In Show viņa ieņēma augsto sesto vietu. Tā bija pirmā izstāde, kad es palēcos gaisā aiz prieka. Zīmīga bija arī ārzemju ekspertes frāze, ka viņai ļoti patīk Megas acis, ka tajās ir “dzirkstelīte”. Tas ir tas, ko es tieši Megas acīs visu laiku redzu.

Kā Tu vērtē ekspertu darbu Latvijas izstādēs?

Atzīstu tikai un vienīgi starptautiskos ekspertus, jo viņu darbā saskatu kaut kādu zināšanu līmeni. Diemžēl ir nācies piedalīties tādās nacionālajās izstādēs, kurās eksperts stāv un domā, ko lai vispār pasaka. Ekspertam ir ļoti teicami jāpārzina šķirne, nevis tikai mehāniski jāpadzenā suni ar saimnieku pa apli un turpu šurpu.

Cilvēki un suņi ir dažādi – ko Tu gribētu mācīties no Megas?

Sievišķību! Viņa ir ļoti sievišķīga, gracioza un eleganta pat tad, kad ir dubļaina. Kustības graciozas – īsta lēdija!

Vai esi centusies viņu atdarināt?

Tas ir ļoti grūti. Izskatās, ka viņa visu laiku pozē, bet viņa patiesībā tāda ir.

Rītdien šeit notiks "Kollimpiāde 2010 ®". Ko tu novēlētu pasākuma dalībniekiem un sportistiem?

Pirmkārt, patīkami atpūsties. Otrkārt, ne vien "Kollimpiādē ®"izmēģināt šķēršļu joslu, bet arī ikdienā ar interesi kopā ar suņiem pastrādāt. Ne tikai iziet ar suni pastaigāties, bet izvirzīt sev kādu mērķi – kopīgi nodarboties ar sportu. Gan suns būs laimīgs, gan jūs.

Paldies!

 

 

Kolliju portāla piezīme. Intervijas laikā vēl nenojautām, ka nākamajā dienā Mega kļūs par divkārtējo "Kollimpiādes ®" čempioni un izcīnīs 2. vietu un sudraba medaļu, nedaudz piekāpjoties “profesionālajai” sportistei Amēlijai. No sirds priecājamies!

 

.

0

  

 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0