Publikācijas  

.

.

Līdzīgs Lesijai

.

.

Veiksmīgais Hosento portrets.

.

Portrets

.

Savu mazo rakstiņu, kas veltīts šim veiksmīgajam Hosento portretam, biju iecerējis kā ievadu topošajai dokumentālajai filmai "Vienkārši Hosento".

Bet viss sākās ar nejaušību...

"Baltijas kastinga aģentūra", kas nodarbojas ar aktieru un kino dzīvnieku atlasi Baltijas valstīs, ieinteresējās par Hosento pievienošanu savā aktieru datubāzē. Piekritu, bet ar noteikumu, ka mēs nebrauksim pie viņiem uz speciālu studijas fotosesiju. Nolēmu atlasīt interesantākās Hosento bildes no viņa galerijas un nosūtīt, taču, kā jau tas nereti gadās, sākot meklēt "labās bildes", neko jēdzīgu atrast nevar. Tādēļ nolēmu uztaisīt Hoša bildes pats savā studijā. Uzstādīju studijas zibspuldzes ar lietussargiem un sāku fotografēt. Šis process nemaz nebija viegls, jo Hosento ir suns, kas visu laiku atrodas kustībā, taču darba gaitā 2020. gada janvāra sākumā tika uzņemtas dažas veiksmīgas fotogrāfijas.

Kad ieraudzīju šo paša uzņemto Hosento portretu datorā, sapratu, ka attēls ir vienkārši lielisks, turklāt kārtējo reizi pārliecinājos par Hosento fotogēniskumu. Viņš izskatās perfekti!

Kad biju sašķirojis bildes, mani jau māca šaubas, vai mūsu "Kolliju kino ®" studijas lielisko aktieri vajag pieteikt "Baltijas kastinga aģentūrā"... Un, ja nu viņu kāds patiešām izvēlas filmēt? Mums dažādu iemeslu dēļ nebūs reālas iespējas izbraukāt un izvadāt suni uz filmēšanas laukumu tepat Latvijā, kur nu vēl citās valstīs. Nē, mēs nepavisam neesam "mobili", kā tagad mēdz sacīt. Galu galā mums ir sava studija un savas filmas!

Taču nolēmu ievietot šo Hosento portetu dažādās FB domubiedru grupās un nosūtīju arī uz lapu "Lesija un kompānija", kur apgrozās ar Lesiju saistītie cilvēki. Viņiem jau iepriekš bija paticis Lociņš.

.

.

Nebiju pat cerējis uz tādu atzinību! Kopā bildi ar "patīk" atzīmēja vairāk nekā 1000 cilvēku un līdz ar to šī fotogrāfija ir kļuvusi par visu laiku mūsu populārāko bildi sociālajos tīklos.

Daudzi Lesijas un kolliju fani pauda savu atzinību arī komentāros, piemēram, "No šāda skaistuļa acis nevar atraut!", "Šis suns izskatās gudrāks par visiem cilvēkiem!" utt. Taču visvērtīgākais man šķiet "Lesijas puisēna", mana drauga aktiera Džona Provosta komentārs: "Man ļoti patīk šīs acis! Lesijas acis!"

.

.

Turklāt pavisam nejaušas un veiksmīgas sagadīšanās dēļ šī Hosento bilde bija "trāpījusies" lapas laika joslā starp divām jaunās vācu Lesijas jeb Bandīta bildēm, no kurām otrajā viņš nobildējies kopā ar slaveno vācu suņu treneri un sava suņu šova īpašnieci Miku Kopelu. Tas viss izskatījās šādi:

.

.

.

.

Kad izlēmu izveidot FB īpašu lapu, kas būs paredzēta tikai un vienīgi mūsu "Kolliju kino ®" īsfilmu popularizēšanai, šo pašu Hosento bildi izvēlējos arī kā "Fermas kolliju piedzīvojumu" ("Adventures Of Farm Collies") galveno reklāmas seju. Mūsu jaunajai lapai seko līdzi arī Lesijas treneres Renāte Hiltla un Farina Klause no Vācjas.

.

.

Vēlos piebilst, ka Hosento patiešām ir ļoti līdzīgs Lesijai. Varbūt ne tik daudz pēc sava izskata, bet gan pēc rakstura, izturēšanās un komunicēšanas ar citiem fermas iemītniekiem. Ceru, ka to spēšu pienācīgi atspoguļot dokumentālajā filmā "Vienkārši Hosento", kuru gatavoju īpaši par godu mūsu Kolliju portāla 20 gadu jubilejai. Kaut gan savā dzīvē esmu bijis pazīstams ar daudziem, tādu kolliju, kā Hosento, sastapis vēl neesmu nekad! Turklāt viņš ir liels augumā - viņa augstums skaustā ir 65 cm, viņš ir tikko "izkāpis" no amerikāņu standarta un atbilst padomju auguma kollijam (PSRS standarts suņiem ir no 65-69 cm).

.

Ganīšana pārtraukta!

.

.

Šī veiksmīgā bilde tika uzņemta īsfilmas "Lielā veļas diena: Ziepju opera" filmēšanas laikā. Pēc scenārija, kamēr Lejas pļavā drēbes mazgā Keisijas iedarbinātās trīs veļasmašīnas "Rīga-13", mūsu kolliji daudzīgi sasēduši uz dīvāna pie lielā šķūņa un skatās lielisko meksikāņu seriālu "Vienkārši Marija". Kaut gan minētā seriāla ieraksti bija sagatavoti reālai demonstrēšanai, tomēr suņi skatās izslēgta televizora ekrānā, jo diemžēl saules dēļ attēls ir knapi saskatāms, drīzāk pat tikai nojaušams. Filmas montāžā tas, protams, būs novērsts. Filmējot šo suņu "dīvānskatu", uztaisīju arī 350 fotogrāfijas no dažādiem rakursiem. Vairākas no bildēm izrādījās ļoti veiksmīgas, tādēļ nolēmu vienu ievietot arī Kolliju portāla FB lapā un dažādās ar kollijiem un Lesiju saistītās FB domubiedru grupās. Augstāk redzamais attēls ar parakstu "Ganīšana pārtraukta... Lesija!" nu ir kļuvis par mūsu visu vairāk skatīto un atzīmēto bildi sociālajā tīklā Facebook. To redzējuši vairāk nekā 29 000 cilvēku, bet ar "patīk" atzīmējuši vairāk nekā 2 000. Par šo bildi tāpat priecājās Lesijas puisēns Džons Provosts, kā arī Lesijas treneres Renāte Hiltla un Pamina Sī. Šo manu draugu vērtējums man ir jo sevišķi svarīgs.

.

Aitu karalis jeb "liekam jaunas bildes iekšā!"

.

Pēc "Lielā veļas dienas 1" un "Lielās veļas dienas 2" nofilmēšanas "Straumēnos" ieradās pirmā siena ruļļu krava. Par cik vasara pagāja ātri un nemanāmi vienā skriešanā, siena šķūnis vēl nebija sakārtots, lai tajā ieripinātu ruļļus, tādēļ trīs dienas veiksmīgi izmantoju šo ikrudens izdevību un filmēju dažādus skatus jaunajai īsfilmai "Siena šķūņa suņi 3". Kā pirmais skats tika nofilmēts uz siena ruļļiem uzceltais dīvāns, uz kura laiski iekārtojies Hosento un paņēmis sev līdzi arī radio aparātu "Spīdola". Tagad aplūkojiet dažas šīs fotosesijas bildes!

.

.

.

.

Arī šīs bildes tiku ievietojis FB, bet šoreiz nekāroju sasniegt apskates un patikšanas rekordus, taču cilvēkiem tās nepalika nepamanītas. Gan Lesijas trenere Renāte Hiltla, gan daudzi citi atzīmēja manu ierakstu ar "patīk" un komentēja. Kad starp komentāriem izlasīju arī "Aitu karalis!", uzreiz kļuva skaidrs, ka šī frāze kļūs par topošās īsfilmas apakšnosaukumu - "Siena šķūņa suņi 3: Aitu karalis". Filmēšana turpinās, bet īsfilmu "Siena šķūņa suņi 2: Atpakaļ uz ruļļiem" gaidiet jau decembrī!

.

 

 

.

 

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0