Aitu ganīšana  

 

.

 

Mārtiņš ar Tefiju.

 

 

Līdzsvara sasniegšanas vingrinājumi

.

Gurdināšanas nodarbību laikā jums jācenšas neļaut sunim ieslīgt garlaicībā un jāmāca suni salāgot (līdzsvarot) savu darbību ar jums kā ar saimnieku. Šādu suņa uzvedību apgūst līdzsvara vingrinājumos. Viens no vingrinājumiem saucas "Izlaušanās cauri", otrs "Līkumu mešana".
.
Līdzsvara vingrinājums "Izlaušanās cauri"

.
Dalībnieku sākotnējais izvietojums kā gurdināšanas nodarbībā. Sāciet iet tieši cauri ganāmpulkam, ar nelielu novirzi uz labo pusi. Sunim, lai atjaunotu līdzsvaru, būtu jāreaģē ar apiešanas manevru ap ganāmpulka kreiso flangu. Tādejādi jūs abi ar suni apgriezīsieties par 180 grādiem un ieņemsiet pozīcijas ar seju viens pret otru. Kad suns nonāks savā vietā, aitas apgriezīsies ar purniem pret jums un jūs varēsiet turpināt gurdināšanas nodarbību vai vienkārši noguldīt suni drošā attālumā no aitām.
.
Līdzsvara vingrinājums "Līkumu mešana"

.
Dalībnieku sākotnējais izvietojums kā gurdināšanas nodarbībā. Sāciet iet ap vienu no ganāmpulka flangiem. Sunim, lai atjaunotu līdzsvaru, būtu jāreaģē, ejot pretējā virzienā gar pretējo ganāmpulka flangu. Kad suns nonāks savā vietā, aitas apgriezīsies ar purniem pret jums un jūs varēsiet turpināt gurdināšanas nodarbību vai vienkārši noguldīt suni drošā attālumā no aitām.
Flangs, ap kuru sāks iet suns šo abu vingrinājumu laikā, ir atkarīgs no saimnieka pārvietošanās. Parasti šos vingrinājumus veic ar minimālu balss komandu došanu, bet, ja jūs vēl joprojām apgūstat virziena komandas, sauciet komandas līdz ar suņa pārvietošanos. Tas palīdzēs jums pašam apgūt virziena komandas. Papildus tam vienmēr nodrošiniet, lai vingrinājuma izpildes laikā, suns ievērotu drošu attālumu no aitām
.

Iespējamās problēmas līdzsvara nodarbībās
.
1. Suns metas iekšā ganāmpulkā un sāk kost. Sunim būtu jāiegaumē komanda "Prom!" un jāiemācās palikt drošā attālumā no aitām. Varbūt, ka jums ir darīšana ar ļoti spēcīgu diskomfortu, ko izjūt izteikti "vienpusējs" suns, kad viņam liek iet "neērtajā" virzienā. Jebkurā gadījumā uzbrukumu aitām ir nekavējoties jāpārtrauc, nostājoties starp suni un aitām, un stingri nosakot sunim "Prom!".
2. Suns neiet paredzētajā virzienā. Un atkal tas var būt saistīts ar ļoti stipru diskomfortu, ko izjūt izteikti "vienpusējs" suns. Jums būtu jāpārvietojas pozīcijā, kas ir izteikti nesabalansēta, un suns ir spiests iet neērtajā virzienā. Turiet nūju gatavībā, lai apturētu jebkādus suņa centienus apskriet jums apkārt pa nepareizo pusi.
3. Suns met arvien platākus lokus, lai izvairītos no saimnieka un iet tā, kā viņš pats vēlas. Te jums būtu jāpakāpjas nost no aitām un pa īsāko ceļu jāmetas pretī sunim, lai neļautu viņam turpināt iesākto ceļu un piespiestu viņu iet ap ganāmpulka pareizo malu. Dažreiz var līdzēt aploka žoga izmantošana, kas traucēs sunim apskriet jums aiz muguras.

..

un Mārtiņš Vērdiņš.

 


  


 
 
 
 

2000-2022 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0