Intervijas  

 

.

"Kollimpiāde ®" ir gaidītākais gada pasākums gan man, gan Redai

 

 

 


Ancei Bērziņai un Redai tas ir izdevies - divas reizes kļūt par "Kollimpiādes ®" zelta medaļu īpašniecēm. Komanda guva uzvaru "Kollimpiādē 2011 ®" un atkārtoja izcilo rezultātu arī "Kollimpiādē 2013 ®".


Iepriekšējo interviju rakstījām pēc tavas un Redas uzvaras „Kollimpiādē 2011
®”. Šogad jūs atkal esat izrādījušās vislabākās. Pagaidām neviens kollijs nevar lepoties ar divām „Kollimpiādes ®” zelta medaļām. Vai esi lepna par rekordu?
Esmu vienkārši priecīga un ļoti pateicīga Redai par centību. Mūsu mērķis nav rekordi, bet gan labs sniegums.

 


Kā tu vērtē to, ka „Kollimpiādē 2013 ®” gan šķēršļu joslā, gan piesaukšanā uz laiku abas ar Redu esat apsteigušas Krievijas suņu sporta superčempionu Gilāru?
Pirms starta, manuprāt, mēs visi esam vienādi un tā nu ir sanācis, ka apsteidzām. Katrā ziņā ar Redu tāpēc nejūtamies pārākas.

 


Reda ir startējusi visās piecās „Kollimpiādēs ®”. Kura gada sacensības tev patika vislabāk kā pasākums kopumā?
Viennozīmīgi „Kollimpiāde 2011 ®”, jo tad bija liels pārsteigums par uzvaru. Togad mājās bijām daudz trenējušās, taču sacensībās likās, ka neizdarījām visu tik labi, cik varējām. Rezultātu paziņošanā biju pārsteigta un neizsakāmi priecājos par Redas pirmo lielo uzvaru. Vēl tagad atceros kā, aizbraukuši mājās, mēs - ģimene visi mīļojām Redu.
Vēl no „Kollimpiādes 2011 ®” spilgti prātā palicis brīdis, kad bija suņu barības maisus jāved ar traktora piekabīti, jo to bija tik daudz! Un priecājos par "Kollimpiādes ®" atpazīstamību, jo tad pasākumu filmēja Krievijas televīzija.

 


Kad šovasar filmējām sižetu par „Kollimpiādi ®”, tu teici, ka tā ir īpaša diena tev. Kādēļ?
Jo tas ir gada gaidītākais pasākums gan Redai, gan man. Kā jau minēju, "Kollimpiādē ®" ir lieliska atmosfēra, jauki cilvēki, bet būtībā viss ir forši. Ne ko pielikt, ne atņemt.
Nākamgad „Kollimpiādē ®” tiks ieviestas vēl papildus obligātās disciplīnas – kaniboulings ® un barelreisings. Arī šos sporta veidus esat izmēģinājušas šogad „Straumēnos”. Kurš no abiem patīk un padodas labāk?
Noteikti barelreisings, jo Redai patīk skriet ap mucām un tas viņai arī padodas.

 


Vai mājās trenējies skriešanā ap mucām?
Jā. Kad uzzināju, ka kollijiem būs šāda disciplīna, domāju, ka tādā startē tikai zirgi, taču paskatījos internetā video un sapratu, ka suņi tam arī tiek trenēti. Tad ķērāmies pie mācīšanas. Sētā noliku trīs spaiņus, kas mums bija kā mucu aizvietotāji, un sākām trenēties. Protams, sākumā vēl īsti nekas nesanāca, bija liela smiešanās un Reda vēl nesaprata, kas viņai jādara, taču, kad viss kļuva skaidrs, tad ātri iemācījās. Beigās man atlika tikai stāvēt vidū un sunīte jau pati skrēja ap mucām. Tik tālu tikām 3 dienās.

 


Barelreisings tika adoptēts no zirgu sporta disciplīnas. Vai esi kaut ko tādu pamēģinājusi zirga mugurā?
Vēl nē, taču labprāt pamēģinātu.
Zinu, ka gatavoji savu zirdziņu sacensībām. Kādās konkūra sacensībās esat paspējuši piedalīties? Kādi panākumi?
No sākuma mums negāja viegli, pirmajās sacensībās zirdziņš Miša daudzkārt atteicās pārvarēt šķēršļus, taču tad mājās trenējāmies lekt pāri „bailīgajiem” – košajiem šķēršļiem un Kleistu treniņsacensībās ieguvām divas pirmās vietas.

 


Reda ideāli strādā šķēršļu joslā. Vai ikdienā vēl trenē viņu?
Jā. Ja kādreiz nav laika, ir jāmācās, tad Reda tik uzstājīgi sauc mani ārā, ka nekas cits neatliek, kā vien organizēt vakara treniņu. Viņai lekšana netiek uzspiesta. Kad mētāju bumbiņu un šķiet, ka Reda jau ir izskrējusies, pasaku, ka viss, jāiet iekšā, un tad viņa, it kā teikdama man – vēl nē, pati pārlec pāri kādam šķērslim. Pa dienu sunītei sakrājas daudz enerģijas, tāpēc vakarā tā kaut kur jāizliek.
Kurš no visiem šķēršļiem ir izrādījies tas grūtākais suņu sportā?
Manuprāt, "Rančo kollijā
®" tas bija kaniboulings ®, jo Reda labprātāk lec pāri ķegļiem, nekā tos sagāž. Un vēl tas, ka viņai tad īpaši arī negribas nest atpakaļ bumbiņu.
Un kurš konkūrā?
Parasti tie ir košāk izkrāsotie šķēršļi, no kuriem zirgi bieži baidās. Augstākajā līmenī, manuprāt, grūts ir ūdens grāvis, jo tas ir ļoti plats un, lai to bez kļūdām pārvarētu, jāprot zirgu tam ļoti precīzi pievest klāt, nezaudējot ātrumu un ritmu.

 


Filmā „Cilvēka bērns” Boņuks saderēja ar mācītāju, kurš izrādīsies ātrāks – zirgs vai mašīna? Esi redzējusi šo filmu? Pārfrāzēsim jautājumu – kurš šķēršļu joslā ātrāks – Reda vai tavs zirdziņš?
Jā, filmu esmu redzējusi, taču ja tā ir "Kollimpiādes ®" šķēršļu josla, tad noteikti Reda, jo Miša, ieraudzījis tik mazus un krāsainus šķērslīšus, manuprāt, sabītos un nekas no lekšanas nesanāktu.
Esmu redzējis trikus, kad zirgs pienes priekšmetus un pat saimnieka aizmesto lidojošo šķīvīti. Vai savam zirdziņam esi kaut ko tādu mācījusi?

 


Nē, taču zinu zirgu, kurš pacēla no zemes saimnieka nomesto cepuri un iedeva to rokās. Domāju, ka to varētu iemācīt, jo tas būtu labs veids kā komunicēt ar zirgu.
Ārzemēs cilvēki niekojas ar zirgu adžiliti – ir pat tunelis, riņķis, tiltiņš. Vai neesi par ko tādu domājusi? Varbūt kādā no nākamajām „Kollimpiādēm ®” tu varētu sniegt paraugdemonstrējumus?
Par zirgu adžiliti pirmo reizi uzzināju, izlasot šo jautājumu, un tūlīt arī paskatījos video, kas, protams, ieinteresēja. Ja kaut ko tādu es iemācītu, tad kāpēc gan nē? Taču ar Mišu nē, jo zirdziņam parādījās nopietnas elpošanas problēmas, un staļļa īpašnieki viņu ir pārdevuši.

 

 

Vai par konkūra govi Lunu esi dzirdējusi? Ko tu domā par govi konkūra maršrutā?

Esmu dzirdējusi, arī video noskatījos. Manuprāt, ja govij lēkšana pāri barjerām nesagādā problēmas un tas notiek labprātīgi, - kāpēc ne? Apbrīnojami šķiet, ka govij var kaut ko tādu iemācīt. Govs pēc sava ķermeņa uzbūves nav tik atlētiska kā zirgs, bet, redzot kā Luna lec, ieplešas acis. Pati diez vai ko tādu mēģinātu, jo domāju, ka zirgs šādām nodarbēm ir piemērotāks.
Šogad jūsu panākumi neizpalika arī „Rančo kollija
® 2013” laikā. Šķēršļu barjeraplī jums konkurentu nebija. Taču klātesošos pārsteidza jūsu 2. vieta govs slaukšanas sacensībās. Jums ir gotiņa?
Nē, taču pāris reizes esmu mēģinājusi slaukt govi, taču man īpaši labi nesanāca. Visu mainīja tas, ka govs nebija īsta, tāpēc arī slaukšana bija citāda. Vajadzēja tikai „atkost” šīs gotiņas slaukšanas būtību.

 


„Kollimpiādē
® 2014” plānoju startēt arī pats ar Lociņu. Es gan tik ātri paskriet nevaru kā tu. Vai tu bez suņa un zirga trenēšanas nodarbojies arī ar kādu citu sporta veidu?
Nē, taču, kad ir laiks, tad spēlēju volejbolu, reizēm skrienu arī vakaros krosu (ja neuznāk lielais slinkums). Bieži ziemā sanāk skriet ar Redu, jo tad viņai patīk atņemt kādu dūraini un mukt prom, lai spēlētos.

Paldies! Uz tikšanos sacensībās!
.

.

0

 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0