Kaniboulings ®  

.

0.

 

Abbey Golden Sunlight.

 

Suņu ķegļu spēlē apvienoti gan boulinga, gan aportēšanas elementi, kas padara šo nodarbi ļoti atraktīvu un jautru.

Sacensību noteikumi ir gana vienkārši – vajadzīgs vien līdzens laukums, vismaz 21 ķeglis un bumbiņa. Drošības nolūkos ieteicams izmantot softboulinga ķegļus, kas izveidoti no porolona un gumijas savienojuma, un tenisa vai suņu rotaļu bumbiņu.

Ķegļi tiek izvietoti trijstūrī ar attālumu 10 cm starp tiem. Katrai komandai tiek doti 5 metieni. Suņa īpašnieks cenšas trāpīt ar bumbiņu pa ķegļiem un nogāzt tos, bet suns metiena brīdī tiek izsūtīts pakaļ bumbiņai. Spēles uzdevums – nogāzt pēc iespējas vairāk ķegļu. Suns, meklējot bumbiņu, drīkst ar savu ķermeni, ķepām vai purnu nogāzt arī neapgāztos ķegļus.

 
Kaniboulinga ® noteikumi

1. Komandai tiek doti 5 metieni, lai ar bumbiņas palīdzību nogāztu pēc iespējas vairāk ķegļu.

2. Aportēšanai drīkst izmantot šādus priekšmetus:
a) tenisa bumbiņas;
b) jebkuras citas bumbiņas, kuru diametrs nepārsniedz 10 cm.

3. Dalībnieks met (vai ripina) ar bumbiņu pa ķegļiem, bet suns tiek izsūtīts pakaļ aizmestajai bumbiņai. Suns ar savu ķermeni, ķepām vai purnu drīkst apgāzt neapgāztos ķegļus. Vadot suni, tiek pielietota vienīgi aportēšanas (pienešanas) komanda, citas papildkomandas, kas ļautu sunim speciāli apgāzt visus ķegļus, piemēram, "Gulēt!", "Sēdēt!", "Velties!" nav pieļaujamas.

4. Uzstāšanās sākumā tiesnesis dod signālu metienu sākšanai.
5. Laika atskaite sākas brīdī, kad bumbiņa ir aizmesta un šķērsojusi starta zonas līniju.
6. Metējam vienmēr ir jāatrodas aiz starta zonas līnijas, bet viņš drīkst pārkāpt līnijai, ja tas ir nepieciešamas, lai paņemtu bumbiņu (gadījumos, kad suns to neatnes). Tādā gadījumā punkti par metienu netiek ieskaitīti.
7. Punkti netiek ieskaitīti, ja suns satver bumbiņu, pirms tā ir šķērsojusi ķegļu atrašanās zonu.
8. Sunim bumbiņa ir jāatdod tikai starta zonā. Punkti par metienu tiek ieskaitīti, ja bumbiņas atdošanas brīdī viena suņa priekšķepa ir pārkāpusi starta līnijai.
9. Uzstāšanās laikā drīkst izmantot tikai vienu bumbiņu.

10. Par katru atnesto bumbiņu vai suņa nogāztu ķegli tiek piešķirts 1 punkts.

11. Ja no pirmā līdz ceturtajam (ieskaitot) metienam, tiek nogāzti visi ķegļi, un suns bumbiņu atnesis, piektajam metienam visi ķegļi tiek uzstādīti no jauna.

12. Ja piektajā metienā tiek nogāzti visi ķegļi, un suns bumbiņu atnesis, visi ķegļi tiek uzstādīti no jauna un komandai tiek dots sestais papildmetiens.

13. Ja ar vienu metienu visi ķegļi tiek nogāzti, un suns bumbiņu atnesis, komanda automātiski kļūst par sacensību uzvarētājiem.

14. Ja uzstāšanās laikā suns pamet sacensību laukumu un saimnieks nespēj to atsaukt atpakaļ 40 sekunžu laikā, dalībnieki no sacensībās izstājas.
15. Ja diviem vai vairākiem dalībniekiem ir vienāds punktu skaits, augstāko vietu iegūst tā komanda, kura izdarījusi metienus īsākā laika posmā (laika kontrole).
16. Ja komandas ir ieguvušas vienādu punktu skaitu vienādā laika posmā, tad šiem dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja izdarīt atkārtotu metienu sēriju pēc esošajiem noteikumiem. Šis noteikumu punkts attiecas uz komandām, kuras pēc savākto punktu skaita pretendē uz 1., 2. vai 3. vietu.
17. Pārējie dalībnieki, kuri ieguvuši vienādu punktu skaitu, izdarot vienādu metienu skaitu, dala savā starpā to vietu, kas tiem pienākas pēc iegūto punktu rezultātiem.

18. Pēc tiesneša lēmuma ķegļu skaitu var palielināt līdz 28.

19. Starta zonas platums – 3 x 2 m, ķegļu zonas platums – 3 x 2 m. Attālums no starta zonas līdz ķegļiem - vismaz 8 metri. Ķegļi tiek izvietoti trijstūra veidā, attālums starp tiem - 10 cm.

 

Piezīme. Šī sporta spēle radīta Latvijā 2011. gadā. Tās autors ir Kolliju portāla dibinātājs Vecais Kollijs. Kaniboulings ® veltīts kollijam Abbey Golden Sunlight.

 

 

  Video
.
 

"Mans draugs kollijs" 15. sērija "Kaniboulings ® un barelreisings"


 

"Mans draugs kollijs" 32. sērija "Aportēšanas iemaņas"

.
  Sacensības
.


» Kolliju portāla kaniboulinga kauss 2016

» Kaniboulinga sacensības "Kolliju portāla Superkausā 2015"

» Kaniboulinga sacensības "Kollimpiādē ® 2015"

» Kolliju portāla kaniboulinga un kastinga veterānu kauss 2014


» Kaniboulinga sacensības "Kollimpiādē ® 2014"

» Kolliju portāla kauss 2013 kaniboulingā

» Kolliju portāla kauss 2012 kaniboulingā

» Kolliju portāla kauss 2011 kaniboulingā

» Kaniboulinga sacensības "Rančo kollijā ® 2011"

   
  Intervija ar autoru
.

» Lasīt interviju: "Katram kollijam - pa sporta veidam"

 

.

 


.

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0