Publikācijas  

.

.

Kas jauns šķūnī?

.

.

Lociņš, Hosento un Keisija ir izauguši uz siena ruļļiem.

.

Par šķūni

.

Šo rakstu sākšu ar jau iepriekš publicētu citātu.

Lielais siena šķūnis mūsu fermā ir stratēģiski svarīgs objekts. Tajā tiek glabāts gan siens, gan lielākā daļa no filmēšanai vajadzīgā inventāra, bet vasarās šķūni izmanto darbnīca "FarmPunkz electric ®". Daži izredzētie, piemēram, aita Dollija un kaza Ieva drīkst atrasties šķūnī un ēst visu to, kas patīk. Te pulcējas arī vistas.

Šķūnī notiek arī citiem neredzama dzīve. Galvenokārt naktīs te bieži iegriežas lapsas, jenotsuņi un pat āpši, meklējot kaut ko apēdamu, par provi, graudus vai vistu apslēptas olas. Rudenī un ziemā mūsu kolliji lielu dienas daļu uzturas pie siena šķūņa, jo visa fermas dzīve šajos gadalaikos galvenokārt norisinās ap to.

Ideja par īsfilmu "Siena šķūņa suņi" man radās, gan daudz filmējot mūsu kollijus uz siena ruļļiem, pa kuriem viņiem patīk kāpelēt, gan nejauši uzfilmējot kadrus, kad vēl kucēns Hosento siena šķūnī cenšas spēlētiet ar vistu, kura nolēmusi dēt olu, un ir ļoti neapmierināta par iztraucēšanu. Šajā īsfilmā ļoti spilgti parādītas Hosento attiecības ar dažādiem mūsu fermas dzīvniekiem.

.

.

Uz ruļļiem rudenī un ziemā sēž gan Keisija, gan Hosento, gan Lociņš.

.

"Siena šķūņa suņi" ir tiešs mūsu ikdienas dzīves atspoguļojums bez inscenējuma un mēs speciāli nelikām dzīvniekiem veikt kaut kādus uzdevumus. Arī īsfilmā redzamais āpsis, lapsa un stārķi nav ne īpaši apmācīti kino dzīvnieki, ne animatronika. Suņi bieži vien šķūnī atrod kādu meža iemītnieku, kurš meklējis kaut ko ēdamu vai arī ielīdis vienkārši atpūsties. Šķūnī ziemā ir ciemojies pat jenotsuns, kurš kopā ar žurkām ēd graudus, taču šo suņu dzimtas pārstāvi pagaidām nav izdevies nofilmēt.

.

Kāpēc visu laiku rodas turpinājumi?

.

Īsfilmā "Siena šķūņa suņi" 2019. gadā rādījām Hosento dialogu ar vistu, redzējām gan āpsīti, gan lapsu, kuri šeptē pa šķūni, gan uz jumta sēdošu stārķu pāri, kas atpūtās, mērojot kādu tālu ceļu uz savu dzīvesvietu. Īsfilmā "Siena šķūņa suņi 2: Atpakaļ uz ruļļiem" gribēju parādīt mūsu kolliju un fermas iemītnieku dzīvi vēla rudens un ziemas apstākļos. Materiāls šai filmai bija palicis pāri pēc iepriekš uzņemtās filmiņas "Ko kolliji dara ziemā? 2: Turpinājums".

Kad rudenī atkal bija atvesti siena ruļļi un novietoti pie šķūņa, tapa skaidrs, ka taps trešā versija par siena šķūņa suņu piedzīvojumiem. Ķēros pie montāžas un sapratu, ka atkal safilmētā ir tik daudz, ka to var sadalīt divās daļās. Īsfilmā "Siena šķūņa suņi 3: Aitu karalis" gribēju izcelt divas lietas - eža pusdienas ar olu un veidu, kā Hosento pārrauga aitas, guļot uz dīvāna, kas uzcelts uz siena ruļļiem.

.

.

Labiekārtots ganīšanas postenis priekš Hosento.

.

Reizēm šķūnī pazuda izdētās vistu olas un aizdomās tika turēts gan āpsis, gan lapsa, gan jenotsuns, pat Hosento... taču reiz olām apēstajai olai blakus tika atrasts aizmidzis ezis Kaktuss. Ļoti gribēju šādu skatu nofilmēt, tādēļ nākamajā dienā liku sienā olu un nesu pie tā ezi. Kaktuss sākumā izrādīja interesi un ripināja olu, taču viņam neizdevās to pārkost, un ezis nolēma doties prom. Mēģināju vēlreiz - nekā. Tad ar naglu izdūru olā nelielu caurumiņu un ezis uzreiz kāri tajā iekodās. Filmiņā ar olas ēšanas skatu ir sakombinēti kadri, kuros Hosento uzlec uz siena ruļļa un cenšas tajā rakt caurumu, meklējot peles, kuru sienā šķūnī netrūkst. Pēc ekrānā redzētā var saprast, ka peles vietā ir ezis, kurš nolēmis notiesāt olu. Tajā rītā, kad Hosento nolēma rakties pa ruļļiem, diedzu uz mājām pēc videokameras un steidzu to visu safilmēt. Arī te nekas nav inscenēts, tādēļ fonā var redzēt kādu daļu no mūsu "Kolliju kino ®" studijas filmēšanas rekvizītiem.

.

.

Hosento vēro ganāmpulku no augšas.

.

Kazu Ķimenes un Bekijas iesprūšana dažādās šķūna durvīs arī ir patiesi notikumi, mazā baltā kaziņa to darīja pat vairākas reizes dienā un es izmantoju iespēju šo iemūžināt video. Kad vajadzīgie kadri tika safilmēti, palīdzēju kazām atbrīvoties no gūsta. Āzis Olimps bija daudz apķērīgāks, viņš ēda sienu no šķūņa ārpuses caur šķirbu, kad vētras laikā šķūņa galā tika izlauzts dēlis.

.

  Video
.  

Īsfilma "Siena šķūņa suņi" (2019) "Hay barn's dogs"


Īsfilma "Siena šķūņa suņi 2: Atpakaļ uz ruļļiem" (2021) "Hay barn's dogs 2: Back to rolls"


Īsfilma "Siena šķūņa suņi 3: Aitu karalis" (2021) "Hay barn's dogs 3: King of sheep"


Īsfilma "Siena šķūņa suņi 4: Lapkritis" (2021) "Hay barn's dogs 4: Fall of the leaf"


.

Labi būt karalim!

.

Doma par dīvānu uz siena ruļļiem radās nejauši. Iznesām to no šķūņa ar Ievu un uzlikām uz ruļļiem. Hosento ērti tajā iekārtojās un blakus viņam nolikām radioaparātu "Spīdola". Grūtāk bija vajadzīgajā brīdī dabūt aitu baru pie ruļļiem zem dīvāna, nācās izmantot sagrieztus ābolus. Tie bija skābi un aitas tos ēda nelabprāt. Pēc filmēšanas ievietoju kādu no bildēm mūsu FB lapā un kāda no personām, kurai šī bilde patika, komentārā ierakstīja "Aitu karalis!" Tik tiešām!, un šis komentārs tika izvēlēts par filmiņas apakšnosaukumu. Lai parādītu Hosento kā karali, filmas beigās guldījām viņu uz ruļļa blakus karaļa kronim, kuru uz ātru roku izgatavoju no kartona un nokrāsoju zelta krāsā.

.

.

Aitu karalis Hosento.

.

Īsfilmai "Siena šķūņa suņi 4: Lapkritis" atstāju skaistos rudens skatus, kuri "Straumēnos" tika uzņemti pirmo reizi. Šogad siena ruļļu otra krava tika atvesta tieši saulainās rudens dienās un novietota zem kļavas, kad tai bira lapas. Ļāvām lapām pārklāt siena ruļļus, tādējādi iegūstot skaistus skatus ar mūsu kollijiem, un atstājot tās kazām apēšanai. Vēl nolēmu izklaidēt āžus, saverot ābolus virtenēs un piestiprinot ruļļiem, taču pie īstas ēšanas tikai tikai Olimps un Žigulītis, Plampaču viņi vienkārši padzina.

Lapkritī izdevās nofilmēt arī gulbju uzbrukumu kazām. Te gan jāprecizē, ka parasti lopiņiem uzbrūk pret citiem agresīvāk noskaņotā Johanna. Auns Dadzītis un aita Izaura, par provi, par šādiem uzbrukumiem neliekas ne zinis, viņiem tieši patīk, ka viņus pakasa, bet, kad aunam apnīk, viņš var iebadīt gulbjiem. Jāpiebilst, ka gulbji ik pēc laika pārbauda arī suņu reakciju. Hosento un Lociņš agresīvajiem putniem ierāda vietu, tos padzenot, bet Keisijai gan no viņiem ļoti bail, viņa iet ar lielu līkumu. Arī Līzītei ir jau 15 gadi un viņa izvairās no gulbjiem.

.

.

Žigulītis cenšas ābolus apēst ātrāk par Olimpu.

.

.

Šķūņa nākotnes plāni

.

Šķūnī šobrīd notiek pārkārtošanās un viss "Kolliju kino ®" studijas filmēšanai izgatavotais inventārs un lielākā daļa rekvizītu tiek pārcelti uz vienu šķūņa galu, otru atstājot tikai sienam, taču ir radušās dažas idejas siena šķūņu suņu stāsta turpinājumam, kad darbība vairāk norisināsies šķūņa iekšienē, un, iespējams, ka šķūnī ienāks mežs... Tam vajadzīgs arī atbilstošs apgaismojums.

..

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0