Intervijas  

 

.

Tefija atnesa šo titulu uz savas astes gala

 

 

 

Mārtiņš Vērdiņš ar Tefiju šovasar ir sasnieguši ļoti daudz. Izcili rezultāti "Kollimpiādē 2011 ®" un godam nopelnīts "Rančo kollija 2011" tituls. Turklāt Tefiju Kolliju portāls ir novērtējis kā vienu no visperspektīvākajām Latvijas Kolliju kluba kucēm.

.

Apsveicu tevi un Tefiju ar “Rančo kollija 2011” titula iegūšanu! Vai tautas balsojums tev bija negaidīts?
Paldies par apsveikumiem! Ņemot vērā, ka neviens iepriekš nezināja, kā tiks izvēlēts "Rančo Kollijs", mums liels pārsteigums tas bija pilnīgi noteikti. Tefijas komandai nebija laika piesaistīt tēla veidotājus un nodarboties ar PR, tādēļ ceram, ka balsošanas rezultāti atspoguļo patieso kluba biedru attieksmi. Domāju, ka Tefija atnesa šo titulu uz sava astes gala, jo bieži to luncināja. Būt draudzīgam ir jauki. Mēs jūs arī visus mīlam!
Tefija iejutās lauku apstākļos? Vai esi manījis atšķirību starp Tefijas izturēšanos pilsētā un lauku vidē?
Dzīvojot Babītes pagastā ar „galvaspilsētu” Piņkos, Tefijai nav kaut kā speciāli jāiejūtas lauku dzīvē, drīzāk mums ir problemātiski staigāt pa Rīgas ielām, jo mēs neprotam lavierēt cilvēku pūlī un pareizi reaģēt uz luksofora signāliem. 

 


Kas tev vislabāk patika “Rančo kollijā 2011”?
Balsošanas rezultāti, viskijs, siena šķūnis, siena labirints un zirgi
Notika arī pirmās kaniboulinga ® sacensības. Kādi iespaidi un secinājumi radušies?
Man un Tefijai patīk visas sporta disciplīnas. Kaniboulings ®ir jauns sporta veids un spēles noteikumi vēl ir jāprecizē. Man šķiet, ka saimnieka sportiskajām dotībām kaniboulingā ® ir lielāka nozīme nekā suņa ātrumam. Varbūt sauksim to par „handlerkaniboulingu”?

 


Pagājušā gada “Kollimpiādē ®” Tefija tika atzīta par labāko aitu ganītāju starp kollijiem, savukārt, “Rančo kollija 2011” laikā jums abiem bija iespēja iepazīties arī ar zirgiem un kazām.
Jā, Tefija tagad gana visu, kas pārvietojas vai stāv uz četrām kājām. Viņa vēl nesaprot, ka kazas prasa īpašu un maigu attieksmi, bet zirgi var būt bīstami tādiem maziem pūkainiem kollīšiem, kas grozās zirgiem pie astes. To vēl būs jāiemāca.
Kādas ir tavas attiecības ar zirgiem?
Man bērnībā bija koka zirdziņš... bet, ja nopietni, es izjūtu pret zirgiem lielu respektu un katru reizi atvainojos, kad man jākāpj zirga mugurā. Esmu „braucis” ar tūrisma zirdziņiem, tādēļ zinu, ka zirgiem garšo burkāni. „Straumēnos” zirgi ir lepni un ļoti skaisti, domāju, ka ar atvainošanos un burkānu palīdzību es atradīšu kopējo valodu arī ar viņiem.

 


Kolliju portāls tevi un Tefiju ir izvēlējies par nākamā gada oficiālajām reklāmas “sejām”. Foto sesijas laikā tev bija iespēja pabūt Bafling Wind mugurā. Vai patika? Varbūt turpmākajos “Rančo kollija” pasākumos jāievieš arī jāšanas disciplīna?
Ar Tefiju mēs esam gatavie reklāmas „purni”. Tefija man pačukstēja, ka viņai vairāk patīk moto un velosports, tādēļ mēs atbalstīsim tos, kuri kāps zirga mugurā, bet nedomājam, ka tas būtu jādara katram kollistam. Vajadzētu izgudrot disciplīnu, kas mācītu sunim nebaidīties no zirgiem un sadarboties ar jātnieku. Piemēram, saimnieks, sēžot zirga mugurā, dod komandas sunim. Domāju, ka sākumā kolliji jutīsies nedaudz pārsteigti.
Šī gada “Kollimpiādē ®” jums ar Tefiju bija milzīgs lēciens – no 7. vietas kopvērtējumā pērn uz otro vietu un kollimpisko sudrabu šogad. Iepriekšējā intervijā tu teici, ka, ja uzvarēsiet – būs labi, ja nē – vainosiet nepareizu vēja virzienu. Vējš laikam bija labvēlīgs...
Nebūt nē, vējš pūta pārāk perpendikulāri un „Klarnetēs” ir milzīgas gaisa bedres, kas traucēja man būt precīzam Pitch & go sacensībās! Nevaru noliegt arī to, ka Reda ar saimnieci skrēja šķēršļu joslu neizturami ātri un gandrīz nepieklājīgi perfekti.
Es domāju, ka Tefijai kā sportistei galvenie "kollimpiskie" sasniegumi vēl ir priekšā, jo viņa taču ir tikai 2,5 gadus veca. 

 


Iepriekš tu apgalvoji, ka visvairāk prātā palikusi “Kollimpiāde 2009 ®”, kurā Tefija kā kucēns bija debitants. Tagad laikam šī gada kollimpiskās spēles pārspēj iepriekšējās emocijas?
Pirmajā brīdī pēc apbalvošanas tāda sajūta bija, bet tagad tomēr atkal šķiet, ka 4 mēnešu vecumā Tefijas pilnvērtīgais starts visās disciplīnās ir viņas personīgais rekords, kas vēl nav pārspēts. 2009. gada emocijas ir neaizmirstamas. 
Kolliju portāls nākotnē plāno sarīkot arī ziemas “Kollimpiādi ®”, kura varētu notikt reizi divos trijos gados. Vai tev ir kādi priekšlikumi šajā sakarā?
Piedalīšos tikai, ja dalībniekiem tiks nodrošināts kolliju viskijs un vilnas zeķes. 

Uz tikšanos "Straumēnos"!


0

 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0