Vecā kollija interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām

.

0

Ziemas spēles

.

"Sniegavīru armija"

.

.

Līzīte ar baltajiem sniegavīriem.

.

Skatoties uz šīm interaktīvajām rotaļlietām, man atmiņā ataust dialogs no padomju laika multiplikācijas filmas "Trīs banāni": - "Kas te notiek?" - "Nekas, tika daži sniegavīri, kundze!"

Jā, interaktīvās rotaļlietas var spēlēt arī ziemā un ne tikai telpās! Tādēļ esmu radījis "Sniegavīru armiju ®", kura sākotnēji tika speciāli izgatavota īsfilmas "Ko kolliji dara ziemā? 2: Turpinājums" filmēšanai. Kad noskatīsieties šo filmiņu, redzēsiet, kā Lociņš ar savu balto "Sniegavīru armiju ®" stājas pretī āzim Olimpam, kurš ir melno sniegavīru armijas virspavēlnieks. Vairāk par "Sniegavīru armijas ®" radīšanu varēsiet izlasīt publikācijā par mūsu ziemas filmēšanu.

Šīs "interaktīvās armijas" uzdevums tāds pats, kā jau ierasts, - ar purna vai ķepu palīdzību no sniegavīru cepurēm jānogāž tenisa bumbiņas un jāapēd zem tās novietotais kārums.

.

.

Melnos vīriņus cenšas uzveikt Keisija. Viņa ir pirmo minisacensību "Sniegavīru armija ® 2019" (ziema) uzvarētāja.

.

Sniegavīrus iespējams izkārtot dažādi - gan taisnā līnijā, gan kā piramīdu, gan pamīšus mainot tos pa krāsām, gan palielināt vai samazināt attālumu starp sniegavīriem. Vīriņus iespējams novietot arī dažādos līmeņos, novietojot tos uz paliktņiem, kastēm utt., lai kollijiem vai kazām vajadzētu pakāpties.

Bet, pats galvenais, - "Sniegavīru armiju" var spēlēt kā komandu spēli! Piemēram, pie baltajiem vīriņiem dodas viens kollijs, bet vienlaicīgi pie otriem - melnajiem - cits suns. Kurš ātrāk "pieveic armiju", tas ir spēles uzvarētājs. Tālāk pāru uzvarētāji var sacensties savā starpā, līdz paliek divi "spēcīgākie armijnieki", kuri savu pārākumu noskaidro beigu duelī.

Dažādu interaktīvo sniegavīru izgatavošana turpināsies, tādēļ pēc kāda laika redzēsiet arī gan krāsainus vīriņus, gan lielus, gan maziņus.

"Sniegavīru armiju" vērtēju kā ļoti veiksmīgu izgudrojumu, ar to spēlēties var gan ziemā, gan vasarā, gan telpās, gan ārā. Turpmāk notiks arī atsevišķas minisacensības ar vienkāršu nosaukumu "Sniegavīru armija ®". Pirmās sacensības jau ir notikušas un to abus etapus ir uzvarējusi Keisija. Par visu vairāk uzzināsiet sadaļā minisacensības "Sniegavīru armija ® 2019" (ziema).

.

.

Pirmajā "Sniegavīru armijas ® 2019" duelī Līzīti uzvar Lociņš.

.

.

Lociņš pie krāsainajiem vīriņiem.

.

Krāsaino "Sniegavīru armiju" izgatavoju īsfilmas "Ko kolliji dara ziemā? 3: Rančo āzis" uzņemšanas vajadzībām.

.

"Mini sniegavīri"

.

.

Āzis Olimps arī ziemā labprāt uzspēlē dažādas spēles.

.

Arī "Mini sniegavīri" tika radīti pēc īsfilmas "Ko kolliji dara ziemā? Rančo āzis" scenārija. Seši balti vīriņi, kas pamatā izgatavoti no divām konservbundžām, tiek nostādīti uz statīva, bet apakšējā bundžā vai zem vīriņiem tiek novietoti kārumi. Lai tos dabūtu, vīriņi no statīva jānogāž. Spēlē uzvar tas, kurš šo uzdevumu paveicis visīsākā laikā. "Mini sniegavīriem" ir pieskrūvētas baltu metāla vāciņu "kājas", degunu vietā - balti plastmasas dībeļi, bet cepurītēm izmantoju baltus plastmasas minerālūdens korķīšus.

.

  Sacensības
.  .

"Mini kērlings"

.

.

Šajā nobildējumā "Mini kērlinga" akmeņus lejā slidina Keisija.

.

"Mini kērlings" tika radīts kā trešā spēle, kuru kolliji ar āžiem spēlēs īsfilmā "Ko kollii dara ziemā? 3: Rančo āzis". Spēles uzdevums ir nogrūst / noslidināt četrus "akmeņus", zem kuriem novietoti kārumi, tā lai tie galda galā apstātos sektoros ar dažādu punktu vērtību. Tie tiek summēti un uzvar spēlētājs, kurš ieguvis vislielāko punktu summu. Papildus tiek veikta arī laika kontrole, tā svarīga gadījumā, ja divi vai vairāki spēlētāji ieguvuši vienādu punktu skaitu. Šadā gadījumā uzvar tas spēlētājs, kurš uzdevumu izpildījis īsākā laikā.

"Mini kērlinga" divdaļīgais galds izgatavots no divām veca skapja durvīm, tas pārklāts ar metālisku siltumizolācijas plēvi, bet borti izgatavoti no apdares dēlīšiem ("vagonkas"). Sektoru iezīmēšanai izmantotas dažādu krāsu līmplēves, bet akmeņiem izmatotas mazās tunča konservbundžas, kurās iepildīts cementa maisījums. Augšējās galda daļas slīpumu iespējams regulēt.

Pirms spēlēšanas galds obligāti "jāsasaldē", proti, tā virsmā jāpārklāj ar plānu ledus kārtiņu, to darot pakāpeniski. Šim nolūkāma var izmantot gan smidzinātāju, gan vienkārši vienmērīgi lejot virsū ūdeni no kāda trauka, taču tas jādara ļoti uzmanīgi, sevišķu vērību pievēršot galda daļu savienojuma vietai.

.

.

Hosento, Keisija un Lociņš sapulcējušies "Mini kērlinga" spēlei.

.
  Sacensības
.  


.

"Mini kērlings" man ļoti patīk un uzskatu to par vienu no saviem visveiksmīgākajiem izgudrojumiem, tādēļ paralēli filmēšanai šoziem esam sarīkojuši pasaulē pirmās "Mini kērlinga sacensības kollijiem un āžiem 2021", kurās savus spēkus izmēģinās kolliji Hosento, Keisija, Lociņš, āži Olimps, Žigulītis, Plampačs un pat auns Dadzītis. Ja vien būs iespējas (būs ziemas!), centīsimies "Mini kērlinga" sacensības sarīkot katru gadu. Tāpat domāju izgatavot savādāku "Mini kērlinga" galdu speciāli mūsu gulbjiem.

.

"Ledus krokets"

.

.

Keisija mēģina "ledus kroketu".

.

Ideja par ledus kroketa spēli bija sērijas "Lielā veļas diena 9: Ledus krokets" sižeta pamats. Kaut gan scenārija sākotnējā koncepcija tika mainīta, spēle, kurā mūsu kolliji un Herta pa sasalušām drēbēm kanikroketa vārtos slidina vai ripina iekšā kaut kādus priekšmetus, šajā stāstā bija pati galvenā. Par cik sasalušās drēbes veidoja krokas, slidināt priekšmetus pa trīs metrus garo virsmu nebija iespējams, tādēļ izvēlējāmies klasisko tenisa bumbiņu ripināšanu. Tās var aizstāt, piemēram, ar apelsīniem.

.

.

Skats no spēlētāja redzes punkta.

.

Par spēles pamatu kalpo kopā sastiprinātas galda virsmas, tām sānos pieskrūvētas nelielas apmalītes. Sausi drēbju gabali, līdzīgi, kā jumta dakstiņi, izklāti no apakšas uz augšu tā, lai nākamās rindas mala atrastos uz zemākās apģērbu kārtas. Kad apģērbs izkārtots, tas vairākkārt tika pārliets ar ūdeni, ļaujot ūdenim sasalt. Spēles platformas augšā pieskrūvēts dēlītis, uz kura nostiprināti pieci burku vāciņi. Tajos, kā jau ierasts, tiek ievietots kārums, bet tam pa virsu - tenisa bumbiņas. Spēlētāja uzdevums - meklējot kārumus, noripināt bumbiņa pa slīpo virsmu kanikroketa vārtu arkās ar dažādu punktu vērtību. Uzvar tas spēlētājs, kurš īsākā laikā ieguvis visvairāk punktu. Ripināmos priekšmetus un to skaitu var mainīt.

.

 

.


  


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0