Publikācijas  

.

.

Piecas dienas pavasara

.

.

Hosento un viņa jēri.

.

Ziema šoreiz no mums aizbēga. Aizbēga visnepiemērotākajā brīdī, kad veiksmīgi bijām uzsākuši āzi Olimpu mācīt vilkt ragavas, lai viņš varētu izvizināt Hosento.

Pēc ilgā lietus perioda, kad peļķes un pļavas bija nožuvušas, marta sākumā pēkšņi iestājās pavasaris. To izmantoju, filmējot nesen dzimušos jērus, pieļaujot, ka uzņemtie kadri kādreiz varētu noderēt. Piecās dienās uzfilmētais materiāls man deva iespēju samontēt veselu filmiņu "Pavasaris 2: Uz soliņa".

Pirmajā dienā, kad filmēju jēriņus, atnāca Hosento un pats uzleca uz soliņa. Skats, kurā uz soliņa starp Hosi un Lociņu sēž jērs Mušs (aitiņas Mušas atvase), jau tika inscenēts speciāli. Šo visdrošāko jēru notvēru un noliku starp abiem suņiem. Tad arī radās ideja notvert visdažādākos skatus pie un uz soliņa. Āži Plampačs un Džābervokijs, kas šopavasar beidzot ieskaitīts mūsu kino dzīvnieku komandā "MēBē sports ®", uz soliņa kāpj labprātīgi, kad ir kārtīgi pieēdušies un izbadījušies.

.

  Video
  .

Īsfilma "Pavasaris 2: Uz soliņa" (2022) "The springtime 2: On the bench"


.

Par ļoti veiksmīgu uzskatu ainu, kurā Džābervokijs un Olimps uzlec uz siena ruļļiem, bet lejā starp tiem badās āzītis Plampačs ar lielo aitu Izauru.

Vēl vienā inscenētā ainā vistiņa brokasto uz soliņa un pēc tam atstāj izdētu olu. Lai gan vistas un zolsis saulītē bieži sildās pie šķūņa sienas blakus soliņam, uz tā viņas barotas netiek un olas tur nepavisam nedēj. Vienīgo olu, kas tajā brīdī bija mūsu ledusskapī, filmēju atsevišķi. To gandrīz sasita Hosento, nepiemērotā brīdī uzlecot uz soliņa. Ola noripoja zemē, bet par laimi nesaplīsa. Citas man nebija...

Fionas purnu blakus soliņam šķirbā zem šķūņa sienas pamanīju nejauši, filmējot olu. Šķūnī, kur tagad mitinās arī zirgi un atsevišķas kazas, tieši aiz soliņa atrodas Fionas steliņģis, bet stūrī viņai tiek bērtas brokastis. Pārējie zirgi savu rīta "putru" ēd no bļodām, bet Fionai tā tiek bērta tieši zemē, atbilstoši viņas vēlmei un īpašajiem ēšanas paradumiem. Jau no kumeļa vecuma viņa vispirms ar kāju izgāž sava ēdiena trauka saturu zemē un tikai tad ķeras pie ēšanas.

Filmā kaza Ieva darbina senu patafonu, kas novietots uz mūsu trīsdesmit septītās veļasmašīnas "Rīga", kura "Laimīgo kolliju zemē ®" uz dzīvi ieradās iepriekšējā vakarā un nebija pat izcelta no mašīnas.

.

.

Herta, Helmuts un Helma.

.

Mūsu gulbji apkārt staigā bļaustīdamies un reizēm dzenā arī lopiņus un par sevi sīkākus mājputnus. Šoreiz izdevās uzņemt skatu, kurā gulbiene Johanna dodas izšķirt āžu Džābervokija un Olimpa badīšanos. Gulbji pēc pāris mēnešiem sasniegs trīs gadu vecumu, kad tie sāk domāt par pārošanos, olu dēšanu un perēšanu, taču pagaidām viņi neparko nevēlas draudzēties ar savvaļas gulbjiem, kuri tagad itin bieži mūs apmeklē.

Jocīgs pārsteigums ir Hertas pēcnācēji. Viņa vēl ir pārāk jauna jēriem, taču ar abiem pirmdzimtajiem Helmutu un Helmu tiek galā lieliski. Gadu atpakaļ viņa pati bija jēriņš, kurš dzīvoja istabā kopā ar mums un kollijiem, gulēja gultā man blakus un skatījās seriālu par "Lesiju".

Īsfilma "Pavasaris 2: Uz soliņa" beidzas ar pastiesu skatu, kurā nogurušais fermas suns Hosento ir ērti iekārtojies uz apgāzta siena ruļļa un iemidzis, bet apkārt lēkā jēri...

.

..

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0