Publikācijas  

 

.

Vecgada vakaru fotoalbums

..

.

1  2  3  4  5  6

.

  2015

.

.

2015. gada 31. decembrī Vecgada fotosesija tiek pārcelta uz "Straumēnu" lielo istabu. Lai izbrīvētu vietu, tiek pārvietots tur esošais dīvāns, bet pie sienas pieskrūvēts pašgatavots stiprinājums fonam. Kā fons tiek izmantots pērn jau redzētais biezais mēbeļaudums. Blakus Abijai novietota viena no kartona bumbām, kas tika izgatavota un izmantota mūsu neprātīgās idejas realizēšanai - kartona šķēršļu joslai jeb CartonGility "Rančo kollija ® 2015" laikā. Bumbas no kartona šķēršļiem tika noņemtas un saglabātas.

.

.

Diemžēl šī bija Abijas pēdējās Vecgada fotosesija.

.

.

Līzītei tikušas divas kartona bumbas.

.

.

Lai bumbas padarītu interesantākas, tās tika aplīmētas ar dažādu krāsu zvaigznēm. Aplikāciju izgatavošanai un līmēšanai bija vajadzīgas divas dienas.

.

.

Līzīte pie bumbām tiek noguldīta savādāk un bildēšanai tiek izmantotas arī dažādas spīguļu virtenes.

.

.

Arī Lociņam sava bumba. Šī gada fotosesijā tiek izmantoti četri halogēna prožektori, bet bildēts tiek ar to pašu "Nikon".

.

.

Šī bilde ar Lociņu ir ceturtā, kuru es vēlētos īpaši izcelt starp visiem mūsu Vecgadu fotosesijās tapušajiem attēliem. Perfekti!

.

.

Cita, ne mazāk veiksmīga, versija ar Lociņu, kartona bumbu un spīguļu virteni.

.

.

Šajā vakarā bija tā retā reize, kad Romītis jutās omulīgi, nešķiebās un nevairījās no abiem objektīviem. Abiem tādēļ, ka visās mūsu Vecgada vakaru fotosesijās darbojāsa arī videokamera, tādēļ mūsu rīcībā ir mūsu fotosesiju videoieraksti.

.

  2016

.

.

Piecus mēnešus jaunajai Keisijai šī ir pirmā Vecgada vakara fotosesija un viņai viss ir jauns.

.

.

Keisijas Vecgada portrets.

.

.

Keisija ar Justīni.

.

.

Līzīte pie īpašās konservbundžu eglītes. Eglītē tika iekārtas aptuveni divdesmit tunča un šprotu bundžiņu, kurām pirms tam tika pielīmētas cilpiņas.

.

.

Lociņš pie eglītes. Visam šajā bildē jābūt zaļam, jo paklājam šoreiz tiek izmantots jau iepriekš izmantotais zaļais audums, zem kura paklātas vilnas segas. Zaļi ir arī pie sienas piestirprinātie biezie atlasa aizkari un eglīte, taču ne visai pietiekamā apgaismojuma dēļ viss, izņemto eglīti, izskatās visai pelēcīgs.

.

.

Apgaismojums ir atbilstošs vien Lociņa porterta izgaismošanai. Kaut gan tiek izmantoti tie paši četri halogēna prožektori, kas iepriekš, gaismas par maz ir tieši tumšo fonu dēļ, tādēļ arī mācība - pašu fonu, grīdas segumu un fotografējamo objektu krāsa būtiski ietekmē gaismas daudzumu studijā. Jo tumšākas mantas, jo vairāk vajag gaismu. Taču uz to brīdi tas bija mūsu iespējamais maksimums.

.

.

Lociņa portrets izdodas ļoti labi.

.

.

"Lielais suns" ar Sisīti.

.

.

Arī Romeo šajā vakarā izskatās apmierināts.

.

.

Ar Romīti un Keisiju kopā fotografēties grib arī Justīne.

.

  2017

.

.

2017. gada 31. decembrī mūsu kolliji atkal tiek pulcēti uz tradicionālo Vecgada fotosesiju. Fotografēšanās arvien notiek lielajā istabā, taču tagad tam speciāli izbrīvēts lielākais istabas stūris.

.

.

Gan Keisijas Vecgada portrets, gan citas bildes šoreiz tiek uzņemtas, pirmo reizi izmantojot speciālās studijas gaismas - divas lielās zibspuldzes uz statīviem ar izkliedējošā materiāla lietussargiem, kā arī papildus halogēna prožektorus. Studijas zibspuldzes ar speciālu ierīci tiek sinhronizētas ar to pašu fotoaparātu "Nikon". Fotografēšana notiek tikai manuālā režīmā ("M" režīms), nevis izvēloties prioritāti pēc diafragmas atvēruma ("A" režīms), kā iepriekš. Te jāpiebilst, ka "auto" režīmā mēs vispār nefotografējam nekad.

.

.

Pie sienas redzams tas pats zaļais fons, bet malās tam piekārti zaļie atlasa aizkari. Uz grīdas šajā vietā ir uzliktas skaidu plātnes, tām pa virsu vilnas segas, bet pašā augšā uzklāts sarkans kokvilnas auduma gabals.

.

.

Šoreiz kā rekvizīti tiks izmantoti spīdīgi priekšmeti. Blakus Keisijai redzam iepriekš jau zināmās kartona bumbas, kuras šoreiz ir aplīmētas ar speciālu pašlīpošu izolācijas materiālu, kas domāts ūdens caurulēm. Ar šo pašu materiālu ir aplīmēti arī citi priekšmeti - dažādu izmēru konservbundžas, spainīši, bumba un metāla gredzeni no lieliem gultņiem. To lodītes kādreiz tika izņemtas un izmantotas filmēšanai. Īsfilmā "Lauku biljards" tās tika filmētas kā nokrāsotas un nopulētas āža Olimpa izbirdinātās spiras paštaisītajam mini biljardam.

.

.

Līzītei šoreiz ticis visvairāk priekšmetu.

.

.

Tiek izmēģinātas visdažādākās pozas un priekšmetu novietojums kadrā.

.

.

"Straumēnu" saimniecīte Zīka.

.

.

Kad gaismas daudzums ir pietiekams (tagad to var regulēt), rodas citas problēmas, no kurām vajadzētu izvairīties. Proti, fotografējamā objekta - šobrīd Lociņa - tuvā atrašanās pie fona rada nesmukas ēnas. Nelīdz arī pretējā gaisma ("kontrgaisma") no augšas. Tādēļ fotostudijas parasti tiek iekārtotas ļoti plašas, lai fotografējamos objektus varētu novietot pietiekami tālu no fona. Ideālā gadījumā vajadzētu izgaismot arī fonu, taču istabas stūrī tam nav vietas.

.

.

Lociņa portrets gadumijā.

.

.

Lociņš ar Keisiju atkal kopā vienā bildē.

.

.

Romītis domīgs sēž pie spīdīgajiem spainīšiem.

.

.

Romeo Vecgada portrets. Diemžēl šī bija Romīša pēdējā Vecgada fotosesija.

.


.

1  2  3  4  5  6

.

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0