Publikācijas  

.

.

Sers Artūrs Konans Doils un viņa suns

.

.

Sers Artūrs Konans Doils un viņa kollijs Rojs 1913. gadā.

.

Vakar Sers Artūrs Konans Doils figurēja neparastā tiesas sēdē, uz kuru viņš tika izsaukts kollija dēļ, kas traucēja un nogalināja aitas.

Artūrs Heils, fermeris un prokurors, apgalvoja, ka redzējis suni Sera Artūra Konana Doila mājās, kur ticis apspriests šis nepatīkamais gadījums.

Sers Artūrs pratināšanas krustugunīs sacīja: - "Es ierosināju jums, lai noskaidrotu, vai tas ir mans suns, no trīsdesmit vai četrdesmit jardu attāluma iešaut viņam astē. Tad mēs redzētu ievainojumu, kas pierādītu, ka vainīgais ir tieši mans suns."

- "Jā."

- "Vai, nemot jūsu fermera pieredzi, jums nešķiet dīvaini, ka suns tādā vecumā nolemj sākt uzbrukt aitām?"

- "Jā, bet kad viņi iesāk, tad turpina to darīt!"

- "Vai jums ir zināms, ka ciematā manam sunim ir daudz pēcnācēju?"

- "Jā."

- "Vai jums ir zināms, ka 200 vai 300 jardu attālimā no manas mājas atrodas Sentkventina kunga aitu kūts?"

- "Jā."

- "Vai jums nešķiet dīvaini, ka mans suns paiet garām šai aitu kūtij un dodas uz fermu vēl vienu kilometru tālāk, lai uzbruktu aitām?"

- "Es nezinu."

Lauku zēns Džons Hornbijs stāstīja, ka pietuvojies sunim, kad tas skrēja starp aitām. Spriežot pēc pazīmēm uz suņa purna, viņš ir pārliecināts, ka tas ir bijis tieši apsūdzētā suns.

Sers Artūrs: - "Cik tuvu tu pienāci, manu zēn?"

- "Apmēram desmit jardus."

- "Vai suns bēga, kad tu tuvojies?"

- "Jā!"

- "Lieta tāda, ka ir ļoti grūti saskatīt plankumu uz suņa purna, ja tas bēg no jums prom. Vai kopš tā laika tu esi redzējis manu suni un zini, ka tam uz purna ir balts plankums?"

- "Jā."

- Vai tu esi redzējis citus kollijus ciemā?"

- "Nē."

- "Tad tu nevari droši apgalvot, ka tas ir bijis mans suns, kas apdraudēja aitas!"

Vēršoties pie tiesneša, Sers Artūrs sacīja, ka viņa suns nav spējīgs uzbrukt aitām. Viņam esot kāda žokļa slimība, kas izplatīta kollijiem, un tas neesot spējīgs apēst pat garozu. Viņš ir jābaro ar vismīkstāko pārtiku. Suns ir bijis pļavā pie mājām starp aitām un nekad nebija tās apdraudējis.

- "Policija, manuprāt, visnepamatotākajā veidā," sacīja Sers Artūrs, "ieteica man iznīcināt suni. Saprotu, ka šis ierosinājums nāca no galvenā konstebla brīdi, kad tika konstatēts, ka suns pieskāries aitām. Suns ir ļoti maigs, vērtīgs un skaists kollijs, rotaļu biedrs bērniem."

Veterinārais ķirurgs Hūberts Viktors Deils sacīja, ka suns cieš no nepareizas žokļa kaula uzbūves. Tas nekad nav varējis ēst neko cietu un grauzt. Suns fiziski nav spējīgs nogalināt aitu.

Tiesas priekšsēdētājs teica, ka pēc pierādījumu iegūšanas kolēģija lietu neturpinās. Viņi ir pārliecināti, ka tas ir sūdzības iesniedzēja kļūdainas identitātes gadījums un lieta tiks noraidīta.

.

[Manchester Courier]

.

  Izlasi arī
   

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 3

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums

» Slavenības izvēlas kollijus

..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0