Publikācijas  

.

.

.

Slavenības izvēlas kollijus

.

 

Kollijs, kas, iespējams, ietekmēja ABBA likteni.

 

Ievads

 

Pirms ķēros pie rakstīšanas, ilgi svārstījos, vai šo rakstu vispār vajadzētu rakstīt. Pamats neizlēmībai bija mana nepatika pret "dzeltenajām" ziņām. Cik vien iespējams, vienmēr izvairos no tām. Latvijā ļoti daudzi ir sākuši "dzeltēt" un uzrakstīt materiālu par slavenībām un viņu suņiem vai citiem mājdzīvniekiem par savu svētu pienākumu ir uzskatījuši gandrīz visi preses izdevumi un interneta portāli. Reiz man pat zvanīja un lūdza palīdzēt šāda raksta tapšanā. Atteicos.

Svaru kausu par labu šim rakstam palīdzēja pildīt daži personīgi pārsteigumi, kurus atklāju, vācot ziņas par slavenībām, kuriem kolliji piederējuši agrāk vai pieder patlaban. Bet par pārsteigumiem nedaudz vēlāk. Laikam vispirms jāuzraksta par imperatoriem un karalienēm...

 

Karaliskās personas

 

 

Viens no karalienes Viktorijas mīluļiem - skotu kollijs Sniegapika ar špicu Marko (priekšplānā) un balto punduršpicu Džeiniju.

 

Liela kolliju šķirnes cienītāja bija Anglijas karaliene Viktorija (1837. - 1901.), kura turēja kollijus Skotijas Balmorālas un Vindzoras pilīs. Pateicoties karalienei, kolliji kļuva vēl populārāki. Viņas favorīti bija baltie kolliji. Karalienes piemēram vēlāk sekoja ASV prezidenti, kuri turēja baltos kollijus Baltajā namā.

Viktorijas laikmets Anglijā bija viens no nozīmīgākajiem periodiem, kad strauji attīstījās valsts ekonomika, dzelzceļš un uzplauka lauksaimniecība. Ar lielu interesi kopā ar ģimeni noskatījos BBC seriālu "Viktorijas laikmeta ferma". 

 

 

Viens no karalienes vismīļākajiem kollijiem - Skvairs.

 

Nebrīnieties, ka bildē redzamais skotu kollijs maz līdzinās mūsdienu garspalvainajam kollijam un, lūdzu, nejauciet šos divus nosaukumus - skotu un garspalvainais. Garspalvainais kollijs ir skotu kollija selekcionēts pēctecis.

 

 

No kreisās: Imperatore Aleksandra Fjodorovna, Dānijas karalis Kristians IX, viņa meita, atraitne Imperatore Marija Fjodorovna, Nikolajs II un kņaze Olga Aleksandrovna. Pēterhofa. 1896. gads.

 

Krievijas imperatora Nikolaja II galmā arī dzīvoja kolliji - Edinburgas hercoga dāvana. Ir saglabājusies cara Nikolaja un viņa dēla Alekseja foto kopā ar rudu kolliju Tleo, kurš pat piedalījās Krievijas suņu izstādēs. Caram Nikolajam II piederēja apmēram 12 kolliji.

Nokolajs II Aleksandrovičs Romanovs bija Krievijas imperators (1894.-1917.), Polijas karalis (1894.-1915.), kā arī Somijas lielhercogs, Kurzemes un Zemgales hercogs, Livonijas hercogs utt. Nogalināts 1918. gadā kopā ar ģimeni. Kas notika ar viņa kollijiem, nav zināms. Iespējams, tos pievāca Ļeņins ar saviem matrožiem.

Par cara Nikolaja II kollijiem jau iepriekš esmu rakstījis publikācijā Pēdējā Krievijas imperatora Nikolaja II kolliji.

 

Prezidenti

 

Arī vairāki ASV prezidenti bija iecienījuši kollijus, precīzāk - baltos kollijus. Laikam jau tam bija kaut kāda nozīme - Baltajā namā balti kolliji. Ja ievērojam hronoloģiju, tas izskatījās šādi.

 

 

Kelvins Kūlidžs ar kundzi, vienu no baltajiem kollijiem un čau-čau.

 

Pēc kārtas trīsdesmitais ASV prezidents (1923-1929) Džons Kelvins Kūlidžs  bija vairāku kolliju īpašnieks. Viņa ģimenei piederēja vairāki balti un viens ruds kollijs - Besija, Rubi Roučs, Robs Rojs, Prūdense Prim u.c. Šis ASV prezidents laikam bija lielākais suņu cienītājs, jo bez minētajiem kollijiem viņam bija arī erdelterjers, šeltijs, čau-čau un vācu aitu suns. Vēlāk misters Kūlidžs izveidoja personīgo Baltā nama zvēru dārzu, kurā mitinājās arī kaķis, ēzelis, jenotu pāris, valabijs un pat zoss (protams, balta!).

.

.

Pirmā lēdija Greisa Kūlidža apsien lakatu Prūdensei Prim.

.

Kelvins Kūlidžs pasaulei palicis atmiņā ar to, ka atjaunoja diplomātiskos sakarus ar Meksiku un samazināja nacionālo parādu, tātad bija arī labs saimnieks. Bet straujo saimniecības attīstību nobremzēja 1929. gada Lielā depresija (Latvijā to tagad dēvē par dižķibeli) jeb krīze.

 

 

Pirmā lēdija Greisa Kūlidža ar balto kolliju Robu Roju un erdelterjeru Ledibuku Baltā nama pagalmā.

.

.

ASV prezidents Kelvins Kūlidžs noņem cepuri sava baltā kollija Roba Roja priekšā. Baltā kleitā un apmetnī tērpusies arī Kelvina sieva Greisa.

.

.

Baltais kollijs palīdz prezidentam Kūlidžam pieņemt arī svarīgus lēmumus.

.

Arī nākamajam, pēc kārtas trīsdesmit pirmajam ASV prezidentam (1929-1933) Herbertan Klārkam Hūveram piederēja balts kollijs vārdā Glens un daži citi suņi - beļgu aitu suns, vācu aitu suns, foksterjers, īru vilku suns, seters, elkhaunds un eskimosu suns. Laikam līdzsvaram viņš turēja arī divus aligatorus. 

Talantīgā inženiera prezidentūru sagrāva Lielā depresija, kad bez darba palika 14 miljoni amerikāņu.

 

 

Lindons Džonsons un Blanko.

 

Pēc Džona Kenedija nogalināšanas pie ASV "stūres" stājās trīsdesmit sestais (1961-1963) prezidents Lindons Beinss Džonsons. Kopā ar viņu toni Baltajā namā noteica arī baltais kollijs Blanko, kurš uzmanīja prezidenta bīglus, vienu krancīti un vairākus kāmīšus.

Reiz Baltajā namā viesojās arī Lesija, taču valsts "pirmais kollijs" Blanko uzbruka "slavenākajam kollijam pasaulē" un Lesiju nācās aizvākt.

Lindona Džonsona prezidentūru aizēnoja Vjetnamas karš.

Vēl gribētu pieminēt divdesmit trešo ASV prezidentu (1889-1893) Bendžaminu Harisonu, kuram piederēja kollija un borderkollija jauktenis Dašs. Tajā laikā vēl tikai veidojās tāda kolliju šķirne, kādu to pazīstam tagad.

Nekas nav zināms par PSRS līderu attiecībām ar kolljiem. Vislielākais suņu mīļotājs bija "genseks" Brežņevs, kuram ļoti patika labradori. Tos viņam dāvināja tāpat kā ordeņus.

 

Mūziķi un komponisti

 

 

Bjorns ar Martu.

 

Vai ir maz kāds cilvēks, kas neko nav dzirdējis par zviedru kvartetu ABBA? Laikam pati lielākā Zviedrijas slavenība, kam piederējis kollijs, ir Bjorns Ulveuss no šīs lieliskās grupas, kuras mūziku es klausos vēl šobaltdien. Bjorna rudās kollijmeitenes vārds bija Marta. Tieši par šo kolliju interneta plašumos atradu divas interesantas baumas. Pirmā - Bjorns vienu no lielākajiem ABBA hītiem ir sarakstījis tieši Martai. Kuru tieši, atliek vienīgi minēt, jo konkrētus faktus atrast neizdevās.

.

.

Kad Bjorns ir brīvs no muzicēšanas, viņš labprāta paspēlē ar Martu bumbiņu.

.

Otra bauma vēsta, ka tieši Marta esot bijusi viena no iemesliem tam, ka Bjorna un viņa sievas un skatuves partneres Agnetas Feltskūgas dzīves ceļi šķīrušies, kas bijis par pamatu visu laiku slavenākās zviedru grupas izjukšanai. Šis šokējošais un oficiāli nekur neapstiprinātais fakts, ka kollijs varējis būt ABBA izjukšanas sākums, bija mans pirmais pārsteigums, kuru minēju šī raksta ievadā!

.

.

ABBA 2021. gadā ir uz īsu brīdi atkalapvienojusies kopīga mūzikas albuma izdošanai, taču tas, vai Bjorns iegādāsies vēl kādu kolliju, mums paliek nezināms. Viņš dzīvo ļoti noslēgti un uz manu vēstuli neatbildēja.

 

 

Elviss, Baba un Prisilla.

 

Arī par rokenrola karali dēvētais Elviss Preslijs ir bijis kolliju cienītājs. Viņam kopā ar sievu Prisillu Presliju piederēja kollijs ar dīvainu vārdu - Baba.

 

 

Elvis Preslijs, Sjūzena Lī un kollijs filmā "Paradise, Hawaiian Style".

 

Jāatzīmē, ka Elviss Preslijs bija arī aktieris, tādēļ viņu kopā ar kolliju redzam 1966. gada studijas "Paramount Pictures" (ASV) uzņemtajā filmā "Paradīze Havaju stilā", kurā viņa simpātiju Džūdiju Hadsoni nospēlēja Sjūzena Lī. Visvairāk atmiņā iespiedusies Elvisa Preslija izpildītā dziesma "A Dog's Life" helikoptera kabīnē.

Internetā daži apgalvo, ka filmā Elviss Ārons Preslijs filmējies ar savu jau pieminēto kolliju Babu, taču, ja vērīgāk ieskatīsieties, pamanīsiet, ka uz bildes redzamajam rokenrola karaļa personīgajam gaiši rudajam kollijam nav nekādas līdzības ar suni, kas redzams filmas "Paradīze Havaju stilā" skatā helikoptera kabīnē. Bet viņš noteikti ieies vēsturē kā kollijs, kas iekodis Preslijam rokā, ko filmas laikā arī izdarīja. Babam līdzīgu gaišu kolliju uz mirkli pamanīju pirms helikoptera skata. Ja tas patiešām bija Elvisa suns, iespējams, helikopterī to nervozā rakstura dēļ vienkārši nevarēja izmantot.

Vēlāk izdota arī plate ar dziesmām no šīs filmas, tā, tāpat kā šī filma, ir mūsu kolekcijā.

 

 

 

Neveiksmīga Glena Gulda un Banko bilde.

 

Jau no bērnības kanādiešu pianists Glens Herberts Gulds bija savrups, atšķirīgs no citiem un ļoti talantīgs. Glenu dēvēja par brīnumbērnu, viņš tika ierindots 20. gadsimta slavenāko klasiskās mūzikas pianistu saraksta galvgalī. Glenam bija kollijs vārdā Banko. Savu suni viņš ļoti mīlēja. Kad 1957. gadā pianists atradās koncerttūrē Padomju Savienībā, viņš sūtīja uz Toronto pastkartes savam kollijam ar šādu tekstu: "Dārgais Banko! Domāju, ka tu vēlētos uzzināt par suņiem šeit. Viņus te redz patiešām maz, jo lielākā daļa ir gājuši bojā karā. Ir dažādi jaukteņi, bet kollijus te neredz nemaz. Ja tu atrastos te, tu būtu varējis izšķirt kaķu cīņas zem mana loga. Esi labs suns un iztīri savu bļodiņu!"

 

 

Frenks Mārtins sarunājas ar savu kolliju.

 

Kollijs, kura vārdu uzzināt neizdevās, piederējis arī slavenajam šveiciešu komponistam Frenkam Mārtinam, kurš lielāko savu dzīves daļu pavadījis Nīderlandē.

 

 

Mailija Sairusa un Emu.

 

Patlaban pusaudžu vidū populārā, vairāk skandalozā nekā talantīgā dziedātāja Mailija Sairusa šogad (2014.) iegādājusies kollija kucēnu, kuram dots interesants vārds - Emu. Mailija ir pazīstama kā liela dzīvnieku mīlētāja. Arī Emu nebūs garlaicīgi, jo mājās viņu gaidīja Mailijas pundursivēns. Mailija savu popularitāti ieguvusi ar ļoti piedauzīgiem mūzikas klipiem. Vai tajos turpmāk būs atvēlēta loma arī kollijam, nav zināms.

 

 

Džims Rīvss un Čajenna.

 

Kantri mūzikas leģenda un komponists Džeimss Treviss "Džims" Rīvs, mūziķu aprindās dēvēts arī par "Džentlmeni Džimu" ne tikai popularizēja kantri mūzikas novirzienu, bet ļoti mīlēja arī kollijus. Viņam piederēja kollijmeitene Čajenna. Diemžēl Džims gāja bojā 1964. gadā, avarējot viņa privātajai lidmašīnai. Sunīte esot nomirusi trīs gadus pēc viņa. Džims Rīvs ir uzņemts Kantri mūzikas un Teksasas kantri mūzikas Slavas zālēs.

 

 

Roberts Plānts un viņa kollijs Straiders.

 

Roberts Entonijs Plānts ir ļoti pazīstams britu roka vokālists, vairāk zināms kā grupas "Led Zeppelin" dalībnieks. Viņam piederēja kollijs Straiders, kuru Roberts ne tikai vizināja ar savu motociklu, bet sarakstīja savam Straideram arī dziesmu. Ja gadījumā klausāties dziesmu "Bron Y Aur Stomp", tad ziniet - tā ir par Straideru! Stāsta, ka viņam esot bijušas ļoti lieliskas attiecības ar savu kolliju. Pēc grupas izjukšanas Roberts uzsāka solo karjeru. Šobrīd viņš ir Britu impērijas ordeņa komandors.

 

Tagad pāriesim pie pašmāju mūziķiem.

 

 

Andris Dzenis un Duglass.

 

Grupas "Autobuss Debesīs" ģitārists Andris Dzenis kolliju Duglasu sauc par brāli un lutina viņu ar burkāniem un apelsīniem. Šis Andrim ir jau otrais kollijs. Par šo tandēmu vairāk varat izlasīt publikācijā Pašpuika ar smalkajiem ciltsrakstiem.

 

 

"Rančo kollija 2013" uzvarētāji Nauris Strežs un Šekspīrs.

 

Arī "Latvian Blues Band" mūziķim Naurim Strežam Šekspīrs ir jau otrais kollijs. Nauris ne tikai savam kollijam uzspēlē un padzied, bet abi arī aktīvi piedalās mūsu rīkotajā "Rančo kollijā". Pavisam drīz demonstrēsim seriāla "Mans draugs kollijs" sēriju "Nauris un Šekis", bet pagaidām varat izlasīt interviju ar Nauri Suņi ir gudri un novērtē, ja izturies kā līdzīgs pret līdzīgu.

 

Aktieri un aktrises

 

 

Barbara Stenvika pozē ar Palu, pirmo Lesijas lomas atveidotāju.

 

Četras reizes "Oskaram" nominētā, "Zelta globusa" un citu balvu ieguvēja, kino un TV aktrise Barbara Stenvika bijusi ļoti liela kolliju mīlētāja. Kā sauca viņas suni, neuzzināju, arī citas bildes nav, tikai tā, kurā Barbara apķērusi pirmo Lesijas lomas atveidotāju Palu.

Pārsteigums numur 2 bija atklājums, ka slavenajam dūru vicināšanas virtuozam, "Teksas rendžeram", par kunfū karali dēvēta Brūsa Lī draugam Čakam Norisam arī bijis kollijs. Uz bildēm kopā ar savu kolliju Besiju skarbais vīrs gan nekur nav atrodams. Čaks Noriss ir filmējies arī vienā "suņu filmā" - "Supersuns" ("Top Dog"). Par šī vīra cinismu un brutalitāti internetā klīst vairāki simti anekdošu. Čaks Noriss ir melnās jostas īpašnieks, uzņemts Pasaules Karatē slavas zālē.

 

 

Merilina Monro un Mugsija.

 

Ne tikai "Dimanti ir meiteņu labākie draugi", kā dziedāja Norma Džīna Mortensone jeb Merilina Monro, - arī kolliji tādi meitenēm ir. Kino zelta fonda filmu "Džezā tikai meitenes" un "Džentlmeņi izvēlas blondīnes" zvaigznei kollijmeiteni vārdā Mugsiju uzdāvināja viņas pirmais (no daudzajiem) vīrs Džims Dohertijs. Merilina bija sajūsmā par Mugsiju, bet kā vēsta Monro biogrāfi, kucīte "mira nost" no garlaicības, jo aktrisei un dziedātājai Merilinai Monro bija maz laika savam kollijam.

 

 

Ella Kūna ar kucēnu Bārniju.

 

Haiti salā dzimusī ķīniešu aktrise, dziedātāja un modele no Hongkongas Ella Kūna iegādājusies sev marmorkrāsas kolliju Bārniju.

 

 

Bārnijs atlabis pēc traumas.

 

Par Bārniju internetā pirms laika tika izplatīta diezgan bēdīga ziņa,  - nesaprotamos apstākļos mājas pagalma dārzā kāds kolliju sadūris vēderā ar "asu priekšmetu". Laimīgas sagadīšanās dēļ dzīvībai svarīgi orgāni nav tikuši skarti, veterinārārsti veikuši visu vajadzīgo, lai suns izdzīvotu. Tagad Bārnijs ir atlabis, bet Ella Kūna nolēmusi mainīt dzīvesvietu un pārcelties uz, viņasprāt, drošāku rajonu.

 

 

Džeina Pauela ar kolliju.

 

Starp "kollistiem" ierindojama arī ASV aktrise, dejotāja un dziedātāja Džeina Pauela. Attēlā redzamā kollija vārdu man neizdevās noskaidrot, taču zīmīgi man likās divi citi interesanti fakti. Pirmais - Džeina Pauela bija aktrises Elizabetes Teilores draudzene, un Teilore, kā zināms, savu galvu reibinošo kino karjeru uzsāka 11 gadu vecumā. Viņas debijas loma - hercoga mazmeita Prisilla 1943. gadā Freda Vilkoksa uzņemtajā filmā "Lesija atgriežas mājās". Tas bija Lesijas sāgas sākums. Otrs fakts - ar aktrises Džeinas Pauelas aktiermeistarību iepazinos, veidojot seriāla "Mans draugs kollijs" sēriju par kino kollijiem. Džeina nospēlēja galveno lomu "Oskaram" nominētajā muzikālajā filmā "Septiņas līgavas septiņiem brāļiem", kurā darbojās arī kollijs. Jāsecina, ka šai aktrisei kolliju uzmanības netrūka.

 

 

Vanesa Vāgnere atpūšas pie jūras ar savu kolliju.

 

Pie kolliju īpašniecēm pieskaitāma arī franču aktrise Vanesa Vāgnere. Kollija vārds nav zināms.

 

 

Sesils Hipvorts ar ģimeni un kolliju Blēru.

 

Sesils Hipvorts bija britu mēmā kino pionieris - režisors un aktieris. Bieži viņa uzņemtajās īsmetrāžas filmās filmējās Hipvortu ģimenes kollijs Blērs, kurš pamatoti tiek uzskatīts par pasaulē pirmo suni - kino zvaigzni. Šis kollijs piederēja britu rakstniekam, režisoram, aktierim un kino producentam Sesilam Hipvortam. Vēl vairāk - ir noskaidrots, ka savu kolliju filmēšanai apmācījis ir Sesils pats, līdz ar to var pieņemt, ka Sesils Hipvorts sevi varēja dēvēt arī par pirmo kino suņu treneri.

Blēra un viņa saimnieka Sesila darbošanās ļāva nodibināt kino kompāniju "Hepworth and Co", jo, pateicoties pirmajai filmai "Rovera izglābtie" ("Rescued by the Rover"), kura iznāca 1905. gadā, Sesils Hipvorts kļuva par vienu no sava laika vipazīstamākajiem un veiksmīgākajiem britu kino režisoriem. Par Blēru vairāk varat uzzināt rakstā Blērs, Šeps un Džīna, bet par šīm un citām filmām, kurās filmējušies kolliji - sadaļā Kolliji uz ekrāniem.

 

 

Marina Andersone ar Lulu.

 

Aktrisei, producentei un rakstniecei Marinai Andersonei ir paveicies - viņai pieder 8. paaudzes Lesijas jeb Hovarda meita Lulu, bet sunītes krusttēvs ir pats Lesijas bijušais īpašnieks un treneris Bobs Vēdervokss. Lulu ir ļoti slavena kucīte, viņai izveidota sava mājaslapa un pati Marina viņai veltījusi grāmatu, kuru var iegādāties interneta veikalos. Pašu Marinu Andersoni varam atcerēties no kādreiz tik populārās ziepju operas "Santa Barbara". Patiešām slavens tandēms!

 

 

Elizabete Teilore ar savu kolliju.

 

Sākusi savu kino karjeru ar lomu 1943. gadā uzņemtajā filmā "Lesija atgriežas mājās", vēlāk Elizabete Teilore kļuva ne mazāk slavena par Lesiju. 11 gadu vecumā filmēšanas laukumā viņas labākais draugs bija Pals, pirmais Lesijas lomas atveidotājs, bet 60 gadu jubilejā Elizabetei tika pasniegta dāvana - kollija kucēns. Nevis vienkārši kucēns, bet gan 7. paaudzes Lesijas jeb Oldmena mazdēls. Jāatzīmē, ka Elizabete spēlēja vēl vienā Lesijas filmā - tā bija 1946. gadā tā paša Freda Vilkoksa uzņemtā "Lesijas drošsirdība".

 

 

Džeks Pikfords ar saviem kollijiem.

 

Aktieris Džeks Pikfords, populārās aktrises Mērijas Pikfordes jaunākais brālis, savas ievērojamās ārienes dēļ drīz vien kļuva par pieprasītu mīlnieku lomu tēlotāju. Viņam pa karjeras kāpnēm strauji pakāpties palīdzēja arī māsa, kas rūpējās, lai brālis noslēgtu vērtīgus līgumus ar filmu industrijas dūžiem. Bildē redzams, cik ļoti Džekam piestāv arī abi viņa kolliji ar savu "ievērojamo ārieni". Vienu suņuku sauca Prinss, otra vārdu noskaidrot neizdevās. Pikfords vēlāk kļuva par kino studijas "Universal Artists" līdzdibinātāju un internetā atrodamās ziņas vēsta, ka pie izdevības viņš filmējies filmās kopā ar savu Prinsu. Es gan ziņas par Prinsa kino karjeru neatradu.

Arī labākais latviešu kino režisors Jānis Streičs ir kolliju cienītājs. Viņš kolliju salīdzina ar dzejnieku.

 

Dzejnieki, rakstnieki un žurnālisti

 

 

Anna Ahmatova un Litdži.

 

Ievērojamajai krievu dzejniecei Annai Ahmatovai pašai suņu nebija, bet viņu ļoti iedvesmoja kolliji. Bilde tapusi Kemerovā kopā ar kolliju Liit-Litdži. Bilde tika publicēta ar nosaukumu "Divas skaistules".

 

 

Alberts Peisons Terhuns ar kollijiem.

 

Citādi bija ar rakstnieku un žurnālistu Albertu Peisonu Terhunu. Viņš ne tikai bija kollija īpašnieks, bet pat izveidoja veselu kolliju audzētavu "Sunnybank", kuras kolliju ietekme mūsdienās jūtama vēl tagad. Šī "Sunnybank" kolliju līnija pastāv vēl šobaltdien. Vairāk gan Alberts Terhuns plašākai pasaulei pazīstams ar savām grāmatām par savu kolliju Ledu. Šī grāmata 1919. gadā kļuva par bestselleru (visvairāk pārdoto) gan pieaugušo, gan jauniešu vidū. Grāmata vēlāk pārtapa par veselu sēriju, tikai izdoti trīsdesmit stāsta turpinājumi, bet pati pirmā grāmata tikai atkārtoti izdota vēl divas reizes.

 

 

Alberts savā kolliju audzētavā.

 

Alberts mira 1942. gadā, tā arī nepiedzīvojot filmas "Lesija atgriežas mājās" pirmizrādi 1943. gadā.

 

 

Katrīna ar Hamletu.

 

Katrīna Lī Beitsa, marmorkrāsas kollija Hamleta īpašniece, vairāk pazīstama kā nacionālās himnas "America the Beautiful" vārdu autore, kurus viņa sarakstīja 1893. gadā. Taču viņa ir arī vairāku stāstu autore, kas tika sarakstīti par kollijiem, piemēram, par Zelta kolliju Zigurdu.

 

 

Ēriks Naits ar Tūtsiju.

 

Rakstnieku sadaļa nebūtu iedomājama bez galvenā "kolliju rakstnieka" Ērika Naita vārda, kurš 1938. gadā sarakstīja stāstu "Lesija atgriežas mājās", padarīdams kolliju Lesiju par visatpazīstamāko un populārāko suni pasaulē. Ar viņa detalizētāku biogrāfiju varat iepazīties, izlasot publikāciju Lesijas jubilejas svinot.

 

No pašmāju žurnālistēm varu pieminēt kādreizējā TV raidījuma "Zini vai mini" vadītāju Sandru Freibergu. Viņai piederēja kollijs Bārts, kuru viņa dēvēja par lielisko stresa noņēmēju. Bārts nodzīvoja Sandras ģimenē 13 gadus. Pēc viņa nāves žurnāliste ir izvēlējusies labradoru.

 

Nav noskaidrots

 

Interneta plašumos ir pieminēts, bet nav izdevies noskaidrot dažu personu saistību ar kollijiem. Tā, piemēram, jāsaprot, ka arī aktieriem Klīvam Danam, Brūkai Langtonai, Polam Ņūmenam un Šenonai Dohertijai no kādreizējās "Beverlihilsas, 90210" ir piederējuši kolliji. Lielākā problēma ir tā, ka amerikāņi zem vārda "collie" pabāž apakšā visus kollijus - garspalvainos, borderkollijus un pat bārdainos kollijus.

Tāpat nav noskaidrota saistība starp "The Beatles" līderi Džonu Lenonu un kādu rudu kolliju, kas redzams bildē zemāk.

 

 

Džons Lenons un nezināms kollijs.

 

Turpinājums

 

Meklējumi, lai turpinātu šo tēmu, intensīvi turpinājās un vainagojās panākumiem. Sapratu, ka vienā publikācijā to visu nepastāstīt, tādēļ tika pieņemts lēmums uzrakstīt jaunu publikāciju Slavenības izvēlas kolliju. Turpinājums. Pēc tam vēl...

 

.

  Izlasi arī
.  

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 6

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 5

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 4

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 3

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums
   

 

 


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0