Publikācijas  

.

.

Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums

.

Ievads

 

Kad biju uzrakstījis pirmo publikāciju par šo tēmu - Slavenības izvēlas kollijus - kaut kāds neizskaidrojams azarts man lika turpināt informācijas meklēšanu. Intuīcija nepievīla - vairāku mēnešu darbs izrādījās rezultatīvs. Man ir izdevies atrast vēl ļoti daudz interesantu faktu, kurus vēlos darīt zināmus arī citiem. Sākumā biju plānojis vienkārši papildināt jau esošo publikāciju, bet, "rokoties arvien dziļāk", konstatēju, ka esmu savācis tik daudz materiālu, ka to pietiks jaunam rakstam. Daži fakti vēl rūpīgi jāpārbauda, tādēļ drīz arī šis materiāls tiks papildināts. Bet tagad pie darba...

.

Prezidenti

,

 

Ronalds un Nensija Reigani ar kolliju.

 

Kaut gan Baltā nama četrkājainie iemītnieki ir tikuši rūpīgi uzskaitīti un iegrāmatoti, Ronalda Reigana kollijs tur nav atzīmēts, taču ir skaidrs, ka izbijušajam vesternu aktierim, 33. Kalifornijas gubernatoram un 40. ASV prezidentam (1981. - 1989.) Ronaldam Reiganam ir piederējis trīskrāsu kollijs, kura vārds nav noskaidrots. Kā gan citādi būtu izskaidrojami vairāki dažādos laikos uzņemti attēli, kuros redzams gan prezidents ar sievu Nensiju un melns kollijs? Viņi visi kopā ir pat uz populārā TV ceļveža vāka.

.

 

 

 

Aktieri un aktrises

 

 

Olga Arosjeva ar Koļu Arosjevu.

 

Skatoties uz aktrises Olgas Arosjevas foto, nevaru nesmaidīt, jo prātā nāk lieliskās krievu komēdijas "Veči laupītāji" Jurija Ņikuļina un Jevgēņija Jevstigņejeva kompānijā, un "Sargies auto", kur Olga spēlēja "Volgu" zagļa Detočkina izredzēto. Pēdējā filma kino vēsturē iegājusi arī ar faktu, ka tā ir vienīgā pasaulē, kurā varam redzēt galvu reibinošu pakaļdzīšanos pa pārpildītām Maskavas ielām ar... trolejbusu. Pie šī transporta līdzekļa stūres sēdēja pati Olga.

Pie kollija aktrise tika nejauši. Viņas acu priekšā pa Minskas šoseju braucošs auto apstājās, atvēra durvis, izmeta kolliju un devās prom. Aktrise suni paņēma un veda mājās. Kollijs tika nosaukts par Koļu un viņam tika dots arī uzvārds Arosjevs. Kamēr abi bija dzīvi, katru gadu svinēja kollija atrašanas datumu un uzskatīja to par suņa dzimšanas dienu.

 

 

Natālija Daņilova.

 

Arī aktrisei Natālijai Daņilovai, kuru atceramies no pirmā "mentu" seriāla "Tikšanās vietu mainīt nedrīkst" kā milicijas kursanti un Šarapova simpātiju, piederējis kollijs vārdā Koļjans, kurš nodzīvojis 14 gadus. Diemžēl viņas bildi kopā ar kolliju neatradu.

 

 

Jurijs Jakovļevs ar savu kolliju.

 

Kollijs, kura vārdu pagaidām noskaidrot neizdevās, piederējis arī izcilajam krievu aktierim Jurijam Jakovļevam. Kurš gan neatceras "obligāto" Jaungada filmu "Likteņa ironija jeb Vieglu garu!"? Filmu, kur aiz sirdsēstiem piedzēries Ipolits mazgājas vannā mētelī un ausainē ar frāzi "O, topļiņkaja pošla!" ("Siltais ūdens parādījās!") pats esmu noskatījies aptuveni 60 reižu un turpinu to darīt katru gadu (dažreiz pat divreiz). Taču vislabāk man patika Ipolita frāze pie galda - "Kakaja gadostj eta vaša riba zaļivnaja!" ("Kāds draņķis ir jūsu zivs galerts!").

 

 

Kadrs no filmas "Ko sacīs cilvēki?"

 

Pagājušā gadsimta Holivudas superaktieris Kerijs Grānts nav kollija īpašnieks. Pavisam nesen atklāju vēl vienu filmu, kurā piedalījies kollijs, - "Ko sacīs cilvēki?" Par pašu kolliju un viņa īpašnieku / treneri pagaidām informācijas nav. Meklēšana turpinās.

 

 

Šajā ģimenes foto redzams Džordžs Aleksandrs ar sievu Florenci, kolliju un terjeru.

 

Šī ir ļoti sena teātra aktiera un producenta Džordža Aleksandra Giba Samsona ģimenes bilde. Aktieris uz teātra skatuves Londonā debitēja 1881. gadā. Zināms, ka viņa ģimenē dzīvojuši arī divi suņi, no kuriem viens, kā redzams, ir kollijs. Noskaidrot suņa vārdu vairs nav iespējams.

 

 

Frenkijs Avalons izvedis pastaigā savu kolliju.

 

Frenkijs Avalons, īstajā vārdā Frensiss Tomass Avalons ne tikai filmējās kino un dziedāja, bet atrada laiku, lai pavadītu to kopā ar savu kolliju.

.

.

Tīņu elks savulaik filmējies arī tādā kulta filmā kā "Breolīns" kopā ar vienu no maniem mīļākajiem aktieriem Džonu Travoltu. Kā sauca kolliju, nav izdevies noskaidrot.

 

 

Edvards Everets Hortons ar savu kolliju.

 

Interneta ārēs teikts, ka amerikāņu aktieris Edvards Everets Hortons daudz laika pavadījis kopā ar savu kolliju, taču suņa vārds netiek minēts. Šo aktieri atceros mistera Dinklera lomā lieliskajā 1963. gadā uzņemtajā filmā "Traka, traka, traka ir pasaule", kura ir manā filmu kolekcijā. Žēl, bet kolliji šajā filmā nepiedalījās.

 

 

Mērija Volša virtuvē baro savu kolliju vārdā Rejs Kokss.

 

Kanādiešu aktrise, komiķe un sociālā aktīviste Mērija Volša ir marmorkrāsas kollija Reja Koksa īpašniece. Pēc kino datubāžu ziņām, Mērija filmējusies septiņās mums mazpazīstamās filmās, kuru nosaukumus pieminēt nav vērts.

 

 

Olga Meļihova.

 

Krievu aktrisi Olgu Meļihovu mēdz dēvēt par "vienas lomas aktrisi". Agrā jaunībā viņa ar milzīgiem panākumiem debitēja filmā "Salmiņš vējā", pēc tam filmējās "Atvaļinājumā uz sava rēķina", vēl viņu atceramies profesora kalpones lomā filmā "Suņa sirds". Pēc tam Olga kino pameta un kļuva par mēbeļu veikala vadītāju. Aktrise to skaidro ar depresiju, taču to pārvarēt viņai, iespējams, palīdzēja viņas trīs kolliji, kuru vārdus nav izdevies noskaidrot. Arī atrast bildi, kurā viņa redzama ar saviem suņiem, nav iespējams. 

.

.

Jugeta Diflo ar savu kolliju.

.

It kā Tunisā, bet it kā Francijā dzimusī franču teātra un mēmā kino aktrise Jugeta Diflo, viņa arī Hermanse Herta (1887-1982), kura tiek dēvēta arī par "franču skatuves rotu", savas karjeras laikā nekad nebija tēlojusi kollija īpašnieci. Attēlā redzamais kollijs, kura vārdu diemžēl vairs neizdodas noskaidrot, slavenajai aktrisei piederējis īstajā dzīvē. Līdz mūsdienām nonācis fakts, ka savu kolliju fotosesijai izvēlējusies aktrise pati, kad fotogrāfs viņai ieteicis "paņemt kādu rotu".

Lai arī līdz mūsdienām kino arhīvos ir saglabājušās vairākas filmas ar Jugetas Diflo piedalīšanos, mūsu lasītājiem to nosaukumi neko neizsacīs, nozīmīgākās no tām - 1924. gadā uzņemtās lentes "Parīzes mistērijas" un "Princese un klauns".

Vispār šīs personas biogrāfijā ir ļoti daudz nezināmā, jo pati aktrise bieži ir sagrozījusi faktus. Tas attiecas arī uz viņas dzimšanas datumu un vietu. Tiek apgalvots, ka viņa apzināti uzdevusies par septiņus gadus jaunāku.

.

Mūziķi, TV raidījumu vadītāji

 

 

Dmitrijs Dibrovs ar otro sievu Olgu un kolliju Džastinu.

 

Dmitrijs Dibrovs mazāk pazīstams kā mūziķis, vairāk kā žurnālists un Krievijas TV kanālu ētera seja. Tie, kas skatās Krievijas TV pirmajā kanālā raidījumu "Kurš vēlas kļūt par miljonāru?", šo personu noteikti atpazīs. Viņu ģimenē dzīvo trīskrāsu kollijs vārdā Džastins, par kuru gan neko vairāk noskaidrot neizdevās.

 

 

Džons Feihijs atpūtas brīdī kopā ar savu kolliju.

 

Amerikāņu mūziķis, vairāk zināms kā ģitārists, Džons Aloīzijs Feihijs bez ģitāras mīlēja arī savu kolliju, kura vārds nav zināms. Tāpat nav noskaidrots, vai Džons veltījis savam sunim kādu skaņdarbu un vai spēlējis viņam priekšā, taču 2003. gadā viņš iekļauts ietekmīgā mūzikas žurnāla "Rolling Stone" 100 visu laiku labāko pasaules ģitāristu topa 35. vietā. Bilde atrasta kopā ar parakstu "Laimīgs Džons + laimīgs kollijs".

 

 

Dmitrijs Maļikovs un kollijs Stings.

 

Fotogrāfiju, kurā būtu redzams mūziķis, producents, tv raidījumu vadītājs un mazliet aktieris Dmitrijs Maļikovs kopā ar savu kolliju Stingu, neatradu. Tikai viens šis zemas kvalitātes ekrānšāviņš no kāda raidījuma, kuru arī man neizdevās sameklēt un noskatīties. Kollijs Stings slaveno Maļikovu dinastijas ģimenē nodzīvoja 10 gadus. Dmitrija tēvs Jurijs Maļikovs savulaik bija PSRS laika slavenā VIA "Samocveti" dibinātājs un līderis. Atceros tolaik populārās dziesmas "Uvezu tebja ja v tundu" ("Aizvedīšu tevi uz tundru") un "Moj adres - Sovetskij Sojuz" ("Mana adrese - Padomju Savienība"). 

 

Rakstnieki un rakstnieces

 

 

Margareta Brauna ar saviem kollijiem.

 

Rakstniece, slavenā ASV bērnu grāmatu autore Margareta Brauna, rakstu darbiem iedvesmojās no saviem diviem kollijiem, kuru vārdus noskaidrot nav izdevies.

 

Nav noskaidrots

.

 

Pols Makartnijs ar milzīga auguma kollija kuci un kucēnu.

 

Zināms, ka šim vīram kollijs nav nekad piederējis, taču ir vēsturiskas bildes, kurās viņš redzams kopā ar kollijiem. Spriežot pēc attēlā redzamā kucēna, tas ir tas pats, ar kuru pirmajā publikācijā Slavenības izvēlas kollijus redzams arī Džons Lenons. Interneta avoti vēsta, ka šie foto tapuši kādā no filmēšanas reizēm, taču precīzu ziņu nav. Iespējams, ka suņi piederējuši kādam no filmēšanas grupas darbiniekiem.

 

 

Dalida fotosesijas laikā pozē ar kolliju.

 

Vai itāļu izcelsmes franču dziedātājai un aktrisei Dalidai jeb Jolandai Kristīnai Džiljoti piederējis kollijs, nav noskaidrots. Šo reto bildi man izdevās atrast kādā no arhīviem. 1951. gadā Dalida uzvarēja konkursā "Mis Ēģipte", pēc tam viņai piedāvāja filmēties kino. Diemžēl viņas filmu nosaukumi man neko neizsaka un ar viņas talantu neesmu iepazinies.

 

 

Rods Stjuarta biksēm ļoti piestāv kollijs.

 

Uz šo dienu nav noskaidrots fakts, vai Rodam Stjuartam, īstajā vārdā Roderikam Deividam "Rodam" Stjuartam, šis bildē redzamais kollijs piederējis pašam. Uz telefona zvaniem viņš neatbild.

 

 

Bobs Houps lasa priekšā grāmatu kollijam.

 

Aktieris, komiķis, dziedātājs, dejotājs, atlēts utt. Bobs Houps redzams bildē kopā ar kolliju, bet šis attēls iekļauts izstāžu zāles "Libby Hall" kolekcijā ar nosaukumu "Vecās Londonas suņi". Vai ar to domāti abi, nav saprotams. Pazīstot Boba talantu uz melno humoru, tas ir visai ticami. Diez vai tik aizņemtam cilvēkam pašam piederēja kāds mājdzīvnieks...

 

 

Džekija Kenedija ar meitu Kerolainu trenē kolliju "Kollimpiādei ®".

 

Kas saista bijušo ASV pirmo lēdiju Džekiju Kenediju, dzimušu Žaklīnu Buvjē, un pāri slotas kātam lecošu kolliju, nav skaidrs. Varbūt viņa kaut ko bija dzirdējusi par "Kollimpiādi ®". Jau minēju, ka visi Baltā nama suņi ir uzskaitīti, bet ietekmīgajam Kenediju klanam nekad nav piederējis neviens kollijs.

 

 

Mārša Hanta un nezināms kollijs.

 

1917. gada 17. oktobrī dzimusī amerikāņu aktrise Mārša Virdžīnija Hanta spēlēja ne tikai teātrī un kino, bet bija bieži redzama arī televīzijas ekrānos. Filmēšanas pauzēs fotografējās kopā ar kollijiem. Kollija izcelsme un piederība nav noskaidrota.

 

 

Dženeta Lī ar kādu no Lesijas lomu atveidotājiem.

 

.

Dženeta Lī ar kucēniem (bildēts ap 1950. gadu).

.

Aktrisei un rakstniecei Dženetai Lī, īstajā vārdā Džinetei Helēnai Morisonei, ir paveicies vairāk - viņa var fotografēties kopā ne vien ar kollijiem kā tādiem, bet gan ar Lesijas lomu atveidotājiem. Vai, pateicoties draudzībai ar visslavenākajiem kollijiem, viņa iegādājās arī pati savu, vēsture klusē.

.

Humors

.

Amerikāņi beidzot noskaidrojuši, kurš no Holivudas aktieriem pēc izskata visvairāk līdzinās kollijam. Pārliecinoša uzvara savulaik tik populārajam aktierim Ričardam Gīram!

 

.

Par citām slavenībām un viņu kollijiem varat izlasīt manā pirmajā publikācijā Slavenības izvēlas kollijus. Ja gadījumā jums ir kāda informācija, kas palīdzētu atšifrēt rēbusu "Nav noskaidrots", vai ir informācija par citām slavenībām, kam piederējuši kolliji, bet šeit nav pieminēti, lūdzu, uzrakstiet man: kolliji@inbox.lv.

.

Turpinājumu lasiet rakstā Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2.

.

.

  Izlasi arī
.  

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 6

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 5

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 4

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 3

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2

» Slavenības izvēlas kollijus
   

 

 

 


 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0