Publikācijas  

.

.

Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 3

.

Ievads

 

Ja jūs ar interesi izlasījāt manus iepriekš uzrakstītos rakstus Slavenības izvēlas kollijus, Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums un Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2. tad, iespējams, arī šī publikācija jums būs pa prātam. Mēs turpināsim apkopot informāciju par slaveniem cilvēkiem, kurus viņu dzīves laikā iepriecināja un radošam darbam spēja iedvesmot kolliji. Kas zina, varbūt tieši pateicoties kollijiem, šie cilvēki sasniedza savus mērķus un radošās virsotnes. Varbūt bez kollijiem tas pat nebija iespējams?

 

Aktieri un aktrises

.

.

Šērlija Templa ar savu kolliju.

.

Kad ieraudzīju šo Šērlijas Templas bildi ar kolliju un atradu ziņu, ka arī šai amerikāņu kino aktrisei pašai piederējis kollijs, nezināju pat, kā reaģēt. No vienas puses - liels prieks, no otras uzreiz iedomājos par šo rakstu. Kā lai, saglabājot raksta lakonisko stilu, pastāsta par Šērliju Templu? Vai tas vispār īsumā ir iespējams? Viņa nav parasta aktrise.

"Visu laiku talantīgā bērnu aktrise", "Meitene, kas izglāba Holivudu", "Jaunākā Oskara balvas laureāte", "Holivudas sagrautā bērnība" - šādi un tūkstošiem citu virsrakstu vēstīja par Šērliju Templu.

1928. gada 23. aprīlī Santamonikā (Kalifornija, ASV) bankas ierēdņa Džordža Templa un viņa sievas Ģertrūdes ģimenē piedzima ilgi gaidītā meita. Jau pašā sākumā Šērlijas vecāki nolēma, ka viņu bērns kļūs par zvagzni.

.

.

Savu aktrises, dziedātājas un dejotājas karjeru meitene sāka triju gadu vecumā, bet jau 1934. gadā kļuva populāra ar savu lomu filmā "Spulgace". Pagājušā gadsimta 30-tajos gados Šērlija kļuva par amerikāņu mīluli. Mazā meitene bija tā laika vislabāk apmaksātā aktrise, bet jau sešu gadu vecumā kļuva par Oskara balvas īpašnieci.

Ekonomiskās krīzes jeb Lielās depresijas laikā smaidīgā, dziedošā, dzīvespriecīgā un dejojošā meitene amerikāņiem palīdzēja aizmirsties no ikdienas rūpēm. Pēc filmas "Piecelies un dziedi!" nokļūšanas uz ekrāniem, Šērlijas Templas vārdu zinā teju vai katrs amerikānis.

Ekonomiskā krīze skāra arī kinoindustriju, taču studijai "Fox Films" (vēlāk "20th Century Fox") paveicās ar Šērliju Templu. Holivudas vēsturnieki apgalvo, ka tikai līgums ar Šērliju Templu ir paglābis lielo studiju no bankrota.

.

.

Taču visam spožajam, tāpat kā bērnībai, reiz pienāk beigas. Mazā Šērlija izauga un apmēram 12 gadu vecumā pameta filmēšanos, jo vairs īsti nebija pieprasīta. Ik pa laikam viņa vēl piedalījās kādā no filmām, taču 1950. gadā 22 gadu vecumā pameta kinoindustriju pilnīgi. Jau 17 gadu vecumā Šērlija apprecējās ar Džonu Agāru, taču pēc pāris gadiem laulība izjuka. Pēc tam Šērlija pavisam pazuda no ekrāniem un vēlāk pievērsās ne pārāk veiksmīgai politiskajai karjerai.

1999. gadā Amerikas Kinoinstitūts ierindoja Templu 18. vietā izcilāko sieviešu kārtas zvaigžņu sarakstā. Atliek vienīgi piemetināt, ka vairs neviens līdz šim bērnībā nav guvis tik spožus panākumus kā Šērlija Templa.

.

.

Šērlijai Templai piederēja tumši ruds kollijs, kura vārds pagaidām nav noskaidrots. Bildē augstāk ŗedzama arī Šērlijas meita Linda.

Esmu daudz redzējis Šērliju uz ekrāna un varu pateikt, ka nepietiktu pat ar garu un izvērstu rakstu, lai radītu jums kaut nelielu priekšstatu par šo meiteni.

Ja gribat zināt vairāk, iesaku sameklēt un noskatīties filmas ar viņas piedalīšanos.

.

.

Džons Mārtins-Hārvijs pastaigā ar savu kolliju.

.

Bet tagad ielūkosimies britu aktierneistarības vēstures lappusēs. Džons Mārtins-Hārvijs piedzima 1863. gada 22. jūnijā Eseksā. Velti viņa tēvs, kuģu būvētājs un jahtu dizainers, Džons Hārvijs cerēja, ka dēls turpinās viņa aizsākto rūpalu - nē, `viņa mazais dēlēns jau no agras bērnības interesējās par teātri. Slapināt kājas un cilāt instrumentus viņš negribēja ne pavisam.

1882. gadā viņš tika uzņemts Londonas teātrī, kur ilgus gadus iejutās dažādās Šekspīra dramatisko personāžu lomās.

Vēlāk, sākot ar 1913. gadu, Džons Mārtins-Hārvijs filmējās arī mēmajās kino lentēs, kuru nosaukumi mums, diemžēl, neko neizsaka. 1921. gadā viņš iesvētīts bruņinieku kārtā.

Džonam piederēja vairāki suņi, no kurien vismaz viens bija kollijs, taču viņa vārdu diez vai mēs vairs noskaidrosim.

.

.

Žans ar savu marmorkrāsas kolliju.

.

Franču teātra, kino un televīzijas aktieris Žans Rauls Robērs Rošfors pasaulē nāca Parīzē 1930. gada 29. aprīlī. Absolvējis konservatoriju un Dramatisko centru, Žans nospēlēja lomas vairāk nekā 60 filmās un teātra izrādēs. Visvairāk viņam nācās iejusties komiķa ādā. Bez darba uz skatuves un kinokameru priekšā Žanam Rošforam patika arī kolliji. Attēlā viņš redzams ar savu suni, kura vārdu nav izdevies noskaidrot.

.

.

Mireila un Ardents.

.

Arī franču kino aktrise Mireila Granneli ir dzimusi Parīzē, taču sešus gadus vēlāk nekā Žans Rošfors - 1936. gadā. Internetā pieejamā informācija par šo aktrisi ir ļoti skopa, tādēļ pagaidām neesmu noskaidrojis, vai Mireila un Žans bija pazīstami, taču arī viņai ļoti patika kolliji. Attēlā viņa redzama ar savu kolliju Ardentu.

.

Mūziķi un dziedātāji

.

.

Šeila un Pollija.

.

Franču estrādes dziedātāja Šeila, īstajā vārdā Annija Šansela, savu skatuvisko popularitāti iemantoja 20. gadsimta 60-tajos un 70-tajos gados. Viņa dzimusi 1945. gadā. Kādu laiku kopā ar savu vīru Ringo dziedāja tolaik ļoti slavenā duetā "Sheila & Ringo", bet vēlāl mēs viņu varējām redzēt un klausīties disko mūzikas kolektīva "Sheila and B. Devotion" sastāvā. Savu skatuvisko vārdu viņa ieguva, pateicoties savam singlam ar tādu pašu nosaukumu. Šis viņas izpildījums bija Tomija Roja hīta kaverversija. Šeila savu karjeru uzsāka agri - jau 16 gadu vecumā viņas vecāki parakstīja līgumu ar dziesmu autoru un producentu Klodu Kareru. Šī abu sadarbība ilga veselus 20 gadus un beidzās ar tiesas prāvu, kurā Šeila attiesāja no Kloda viņai neizmaksātos honorārus. Tomēr, kad Šeila nekāpa uz skatuves un nenīka ilgās stundas tiesu zālēs, viņa pavadīja kopā ar savu kolliju Polliju.

.

Rakstnieki un rakstnieces

.

.

Džeina Veinbergera ar savu kolliju.

.

Padsmit bērniem un pusaudžiem domāto grāmatu autore Rebeka Džeina Veinbergera (pirms laulībām Daltona) piedzima Milfordā (Menas štats, ASV) 1918. gada 29. martā. Pēc Menas universitātes un Somervilas (Masačūseta, ASV) Slimnīcas un aprūpes skolas beigšanas Otrā pasaules kara laikā kļuva par ASV armijas medmāsu.

.

.

Kaspars Veinbergs ar ģimenes kolliju visai neveiklā fotouzņēmumā.

.

Tur viņa iepazinās ar savu nākamo vīru leitnantu Kasparu Veinbergu, kurš vēlāk ar sievas palīdzību taisīs spožu larjeru un kļūs par ASV 15. aizsardzības ministru izbijušā Holivudas vesternu aktiera Ronalda Reigana prezidentūras laikā.

Kad vīra politiskā karjera bija zenītā, Džeina nolēma pievērsties rakstniecībai. Neskatoties uz to, ka ģimenē dzīvoja kollijs, viņa nevienu grāmatu nav veltījusi šai šķirnei. Rudā kollija vārds pagaidām nav noskaidrots.

.

Nav noskaidrots

.

.

Šajā attēlā ar kucēniem redzama ASV balerīna un aktrise Sida Čarisa, taču viņas saistība ar kollijiem pagaidām nav noskaidrota.

 

.

Turpmāk vēl.

.

  Izlasi arī
.  
» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums

» Slavenības izvēlas kollijus
   

 

 


 

.


 
 
 
 

2000-2020 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0