Spaiņošana ®  

.

0.

 

Kassandra Prokseny

 

Spaiņošana ® ir kastingam ® līdzīga aportēšanas un meklēšanas spēle, kura tika radīta speciāli "Kolliju kino ®" studijas īsfilmas "Lielā veļas diena 2: Jautrās spēles" uzņemšanai.

Arī šai spēlei nepieciešams līdzens laukums spaiņu uzstādīšanai, to skaits un izmēri var tikt variēti pēc izvēles. Vizualizācijai tiek izmantotas veļasmašīnas "Rīga" un citi atbilstoši rekvizīti.

Katrai komandai tiek doti 5 metieni. Suņa īpašnieks cenšas trāpīt ar bumbiņu kastēs, bet suns metiena brīdī tiek izsūtīts pakaļ bumbiņai. Spēles uzdevums - iemest bumbiņu spaiņos ar vislielāko punktu skaits.

 

Spaiņošanas ® noteikumi

1. Komandai tiek doti 5 metieni, lai bumbiņu iemestu spaiņos.

2. Aportēšanai drīkst izmantot šādus priekšmetus:
a) tenisa bumbiņas;
b) jebkuras citas bumbiņas, kuru diametrs nepārsniedz 10 cm.

3. Dalībnieks met bumbiņu spaiņos, bet suns tiek izsūtīts pakaļ aizmestajai bumbiņai.

4. Uzstāšanās sākumā tiesnesis dod signālu metienu sākšanai.
5. Laika atskaite sākas brīdī, kad bumbiņa ir aizmesta un šķērsojusi starta zonas līniju.
6. Metējam vienmēr ir jāatrodas aiz starta zonas līnijas, bet viņš drīkst pārkāpt līnijai, ja tas ir nepieciešamas, lai paņemtu bumbiņu (gadījumos, kad suns to neatnes). Tādā gadījumā punkti par metienu netiek ieskaitīti.
7. Punkti netiek ieskaitīti, ja suns satver bumbiņu, pirms tā iekritusi spaiņos.

8. Sunim bumbiņa ir jāatdod tikai starta zonā. Punkti par metienu tiek ieskaitīti, ja bumbiņas atdošanas brīdī vismaz viena suņa priekšķepa ir pārkāpusi starta zonas līniju.

9. Uzstāšanās laikā drīkst izmantot tikai vienu bumbiņu.

10. Punkti tiek piešķirti atbilstoši vērtībai, kas uzrakstīta uz spaiņa.

11. Par katru atnesto bumbiņu tiek piešķirts 1 papildus punkts.

12. Ja bumbiņa iemesta spainī un izlekusi no tā ārā, punkti netiek ieskaitīti.

13. Ja uzstāšanās laikā suns pamet sacensību laukumu un saimnieks nespēj to atsaukt atpakaļ 40 sekunžu laikā, dalībnieki no sacensībās izstājas.
14. Ja diviem vai vairākiem dalībniekiem ir vienāds punktu skaits, augstāko vietu iegūst tā komanda, kura izdarījusi metienus īsākā laika posmā (laika kontrole).
15. Ja komandas ir ieguvušas vienādu punktu skaitu vienādā laika posmā, tad šiem dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja izdarīt atkārtotu metienu sēriju pēc esošajiem noteikumiem. Šis noteikumu punkts attiecas uz komandām, kuras pēc savākto punktu skaita pretendē uz 1., 2. vai 3. vietu.
16. Pārējie dalībnieki, kuri ieguvuši vienādu punktu skaitu, izdarot vienādu metienu skaitu, dala savā starpā to vietu, kas tiem pienākas pēc iegūto punktu rezultātiem.

27. Starta zonas platums – 5 m (zonas vietā var izmantot vienkāršu līniju). Attālums no starta zonas līdz spaiņiem – vismaz 7 m.

 

Piezīme. Spaiņošana ® radīta Latvijā 2020. gadā. Tās autors ir Kolliju portāla dibinātājs Vecais Kollijs.

.

  Sacensības
.  

» Spaiņošanas ® sacensības "Mini veļas dienā ® 2020"

 

 
  Noderīgi
.

» Aportēšanas iemaņas

 
 

 

 

 

 

 

 


.

  


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0