"Hosento ferma"  

 


 

0

.

.

Mūsu veidotā galerija "Mīļā, es samazināju kollijus!" pamazām pārtop "Laimīgo kolliju zemes ®" samazinātā versijā. Strādāsim pie interesantām figūriņu fotosesijām un , iespējams, izmēģināsim spēkus arī stopkadru (stop motion) animācijā.

.

Priecāsimies, ja atbalstīsiet "Kolliju kino ®" studiju ar nelieliem naudas ziedojumiem vajadzīgo rekvizītu iegādei un izgatavošanai.

.

.

.

  Ziema

.

.

Šī ir pati pirmā Hosento bilde ar savu "Hosento fermas" maketu.

.

Lai gan sākotnēji tikai iecerēts vispirms uztaisīt "Hosento fermas" reklāmas fotosesiju ar maketu, kurā ir nojume, sarkans traktors un vairāki fermas dzīvnieki, līdz ziemas sākumam to izdarīt nepaspēju un izdomāju atlikt līdz jaukai pavasara dienai. Tādēļ, izmantojot kādu no, iespējams, šīs lieliskās ziemas pēdējām saulainajām dienām, nolēmu vispirms uzbildēt un nofilmēt šo ziemas ainiņu mežā, kurā Hosento kopā ar āzi Olimpu sarkanajā pikapā devušies uz mežu pēc sniegavīra. Viņus uzrauga lapsa.

.

.

Makets tapa divos etapos. Vispirms no 2 centimetru bieza saplākšņa izzāģēju pamatni un no putuplasta gabala izveidoju kalnu, šim nolūkam uz ātru roku sameistaroju putuplasta griešanas ierīci ar nihroma stiepli. Kalns tika pielīmēts pie pamatnes ar PVA līmi, tāpat ar līmi tika pārklāta kalna virsma un pamatne. Pārkaisīju visu ar smalkām zāģu skaidām, bet, kad līme bija nožuvusi, sāku krāsošanas darbus, izmantojot baltu nitro krāsu aerosola baloniņā. Laiks jau bija vēss un mitrs, tādēļ krāsošana nevedās tā, kā būtu to gribējis, turklāt pieredzes trūkuma dēļ saskāros ar problēmu - nitro krāsa putuplasta kalna dažās vietā "izēda" iedobes, tas vienkārši sakusa. Taču šis defekts laimīgā kārtā izrādījās tīri pieņemams, jo, kā zināms, īstie kalni arī nemēdz būt gludi un līdzeni, tajos ir gan iedobes, gan bedrītes, gan dzīvnieku radītas alas. Piemēram, "Straumēniem" kaimiņos uzkalniņā āpši ir izveidojuši veselu alu sistēmu ar vairākām ieejām un izejām. Tālāk nolēmu visu noklāt ar parastu balto "Pentaprim" alkīda emaljas krāsu. Krāsošana tika veikta trīs reizes, jo pielīmētās skaidas sevī iesūca daudz krāsas. Kad krāsa bija nožuvusi, vajadzīgajās vietā izurbu caurumus žoga stabiņiem.

Aptuveno ainu, kuru attēlošu maketā, biju izdomājis jau iepriekš, taču bija vajadzīgs pārtraukums, jo ķērāmies pie īsfilmu "Ko kolliji dara ziemā 3: Rančo āzis" un "Lielā veļas diena 3: Ziema" uzņemšanas un maketam pagaidām neatlika laika. Kad vajadzīgais bija uzfilmēts, ķēros pie maketa kāršu aploka izveides. Tas tapa no bambusa iesmiņiem, tos sastiprinot kopā ar superlīmi. Eglītes tika izgatavotas no džutas auklas un stieples, kuru izmanto floristikā, bet sniegavīrs vienkārši tika savirpināts no vates, pogu un acu vietā pielīmējot apaļos piparus. Eglītes un vīriņu izgatavoja Ieva, jo mani mēģinājumi to paveikt neizdevās un pietrūka arī pacietības.

Visas "Hosento fermas" dzīvnieku figūriņas, sarkanais auto un miniatūrais metāla spainītis, kas galvā sniegavīram, iepriekš pasūtīti internetā. Ar visiem "Hosento fermas" iemītniekiem iepazīstināsim īpašā sadaļā, kura tiks izveidota pēc brīža.

Pavasarī sāksim būvēt "Hosento fermas" lielo maketu - kūti / šķūni, tajā mitināsies visi mini fermas iemītnieki, kā arī īpašo galda spēli "Cirks", kuru spēlēs "Hosento fermas" dzīvnieki.

 

 

 


 


 
 
 
 

2000-2021 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0