"Hosento ferma"  

 

 


 

0

.

.

Mūsu veidotā galerija "Mīļā, es samazināju kollijus!" pamazām pārtop "Laimīgo kolliju zemes ®" samazinātā versijā. Strādāsim pie interesantām figūriņu fotosesijām un, iespējams, izmēģināsim spēkus arī stopkadru (stop motion) animācijā un jauna interneta seriāla izveidē.

.

Priecāsimies, ja atbalstīsiet "Kolliju kino ®" studiju ar nelieliem naudas ziedojumiem vajadzīgo rekvizītu iegādei un izgatavošanai.

.

.
  "Hosento fermas" seriāla ievads

.

  

.

.

  Ziema

.

.

Šī ir pati pirmā Hosento bilde ar savu "Hosento fermas" maketu.

.

Lai gan sākotnēji tikai iecerēts vispirms uztaisīt "Hosento fermas" reklāmas fotosesiju ar maketu, kurā ir nojume, sarkans traktors un vairāki fermas dzīvnieki, līdz ziemas sākumam to izdarīt nepaspēju un izdomāju atlikt līdz jaukai pavasara dienai. Tādēļ, izmantojot kādu no, iespējams, šīs lieliskās ziemas pēdējām saulainajām dienām, nolēmu vispirms uzbildēt un nofilmēt šo ziemas ainiņu mežā, kurā Hosento kopā ar āzi Olimpu sarkanajā pikapā devušies uz mežu pēc sniegavīra. Viņus uzrauga lapsa.

.

.

Makets tapa divos etapos. Vispirms no 2 centimetru bieza saplākšņa izzāģēju pamatni un no putuplasta gabala izveidoju kalnu, šim nolūkam uz ātru roku sameistaroju putuplasta griešanas ierīci ar nihroma stiepli. Kalns tika pielīmēts pie pamatnes ar PVA līmi, tāpat ar līmi tika pārklāta kalna virsma un pamatne. Pārkaisīju visu ar smalkām zāģu skaidām, bet, kad līme bija nožuvusi, sāku krāsošanas darbus, izmantojot baltu nitro krāsu aerosola baloniņā. Laiks jau bija vēss un mitrs, tādēļ krāsošana nevedās tā, kā būtu to gribējis, turklāt pieredzes trūkuma dēļ saskāros ar problēmu - nitro krāsa putuplasta kalna dažās vietā "izēda" iedobes, tas vienkārši sakusa. Taču šis defekts laimīgā kārtā izrādījās tīri pieņemams, jo, kā zināms, īstie kalni arī nemēdz būt gludi un līdzeni, tajos ir gan iedobes, gan bedrītes, gan dzīvnieku radītas alas. Piemēram, "Straumēniem" kaimiņos uzkalniņā āpši ir izveidojuši veselu alu sistēmu ar vairākām ieejām un izejām. Tālāk nolēmu visu noklāt ar parastu balto "Pentaprim" alkīda emaljas krāsu. Krāsošana tika veikta trīs reizes, jo pielīmētās skaidas sevī iesūca daudz krāsas. Kad krāsa bija nožuvusi, vajadzīgajās vietā izurbu caurumus žoga stabiņiem.

Aptuveno ainu, kuru attēlošu maketā, biju izdomājis jau iepriekš, taču bija vajadzīgs pārtraukums, jo ķērāmies pie īsfilmu "Ko kolliji dara ziemā 3: Rančo āzis" un "Lielā veļas diena 3: Ziema" uzņemšanas un maketam pagaidām neatlika laika. Kad vajadzīgais bija uzfilmēts, ķēros pie maketa kāršu aploka izveides. Tas tapa no bambusa iesmiņiem, tos sastiprinot kopā ar superlīmi. Eglītes tika izgatavotas no džutas auklas un stieples, kuru izmanto floristikā, bet sniegavīrs vienkārši tika savirpināts no vates, pogu un acu vietā pielīmējot apaļos piparus. Eglītes un vīriņu izgatavoja Ieva, jo mani mēģinājumi to paveikt neizdevās un pietrūka arī pacietības.

Visas "Hosento fermas" dzīvnieku figūriņas, sarkanais auto un miniatūrais metāla spainītis, kas galvā sniegavīram, iepriekš pasūtīti internetā. Ar visiem "Hosento fermas" iemītniekiem iepazīstināsim īpašā sadaļā, kura tiks izveidota pēc brīža.

Drīz sāksim būvēt "Hosento fermas" lielo maketu - kūti / šķūni, tajā mitināsies visi mini fermas iemītnieki, kā arī īpašo galda spēli, kuru spēlēs Hosento ar saviem draugiem.

.

  Pavasaris

,

.

Hosento ar "Hosento fermas" reklāmas maketu.

.

Lūk, arī augstāk pieminētais makets ar sarkano traktoru, piena kannām, nojumi, aitām, aunu, āžiem Olimpu un Žigulīti. Arī šis darbs tapa divos etapos. Pa rokai gadījās skaidu plāksnes aplis no kaut kāda veca datorgalda, kura vienu pusi pārklāju ar PVA līmi un nokaisīju smalkām zāģu skaidām, lai iegūtu faktūru. No izmestām augļu taras kastēm, kas pagatavotas no plāniem koka skaliem, izgriezu vajadzīgā izmēra dēlīšus nojumei, par stabiem izmantojot trijstūrveida dekoratīvās koka apmalītes mēbelēm. Jumtu pagatavoju pavisam vienkārši - nogriezu vajadzīgā izmēra fragmentu no bambusa skalu sedziņas, kurā viss jau sastiprināts kopā ar diegiem un pat nokrāsots. Kad nojume bija pabeigta, to nokrāsoju ar akrila krāsu un ap to pusaplī izveidoju dekoratīvu aplociņu no bambusa iesmiņiem, šo konstrukciju kopā sastiprinot ar superlīmi.

.

.

Hosento atpūšas pirms bildēšanās.

.

Pavasarī neilgi pirms bildēšanas un filmēšanas skaidu pamatne tika nokrāsota ar akrila krāsu, mazliet atšķaidot to ar ūdeni, un zem nojumes jumta pielīmēts uzraksts "Hosento ferma". Makets bija pabeigts, atlika vien izvēlēties figūriņas, kuras izmantošu šajā bildēšanas reizē uz salīdzinoši mazās koka ripas.

Jau iepriekš bija skaidrs, ka šajā reklāmas nobildējumā būs sarkanais senā traktora metāla modelītis, kuram ar stūres palīdzību var grozīt priekšējos riteņus, skārda piena kannas ar rokturīšiem un pat noņemamiem vākiem, baltais āzis Olimps, bet priekšplānā tiks novietots pats Hosento. Nojumē ieliku četras baltas aitas, bet aiz piena kannām - melnu aunu. Aiz Hosento nostājies vēl viens āzis, ar to domāju mūsu Žigulīti.

.

.

"Hosento fermā" patiesībā mitinās daudz vairāk dažādu dzīvnieku, kurus redzēsim kādā no lielajiem maketiem.

.

Nevienu no pieaugušo aitu modeļiem nevarēju identificēt ar Hertu, tādēļ man radās ideja izgatavot vēl vienu modeli īpaši viņai, un tas tika iecerēts kā parodija par "Hosento fermu" - arī mazajam jēriņam ir sava rotaļlieta, kurā viņš rotaļājas ar kollijiem!

.

.

Bildē var redzēt, ka Herta ir ļoti apmierināta ar savu rotaļlietu.

.

Šajā maketā esmu mainījis fermas iemītnieku lomas, proti, seši kolliji ir saspundēti nelielā taisnstūrveida aplociņā, bet viņus uzmana aita. Izskatījās, ka arī Hertai šī ideja ļoti patika.

.

.

Kolliji aplokā.

.

Arī šis makets izgatavots līdzīgi kā iepriekšējais ar sarkano traktoru, proti, skaidu plāksnes plaukts no kaut kādas bijušās mēbeles, noklāts ar PVA līmi un zāģu skaidām, pēc tam nokrāsots ar ūdenī atšķaidītu akrila krāsu. Pēc tam tika izurbti caurumi un ar superlīmes palīdzību izgatavots bambusa iesmiņu aplociņš.

Ar šo sagatavi nomocījos krietni. Strādāju ārā uz galda, kas novietots Lejas pļavā, un saules ietekmē PVA līme acumirklī apžūst un pārklājas ar plānu plēvīti, pie kuras vairs nekas nelīp. Skaidas līmēju fragmentāri vairākos piegājienos, bet pēc tam nācās vēl pāris dienas krāsot nelielo plāksni - te zaļās krāsas nepietiek, tad otrreiz tāds pats tonis neiznāk. Kaut kā pamatni pabeidzu, taču atzīstos, ka ar šo savu veikumu neesmu apmierināts. Labi, ka šis makets tika izgatavots tikai konkrēti viena skata nobildēšanai. Turklāt pēc manas darbošanās arī lielais galds ir notašķīts ar līmi, krāsu un skaidām.

.

.

  Vasara

.

.

Hosento un viņa rotaļlietas.

.

Šovasar bildēt "Hosento fermas" ainiņas bija pavisam vienkārši - nekas īpaši netika meistarots, izņemot ministendu ar Hosento attēlu un uzrakstu zem tā. Atlika tikai iztēlē iedomāties dažus skatus un visu attiecīgi samkrāmēt. Lielo, apaļo un zaļo pamatni - saplākšņa ripu - jau biju izgatavojis pērn, tāpat to aplīmējot ar smalkām zāģu skaidām, izmantojot PVA līmi, un tad nokrāsojot ar zaļu akrila krāsu, kas atšķaidīta ar ūdeni.

.

.

Kamēr Hosento uz ruļļiem un aita Herta kasa muguru pret reklāmas stendu, sienu paēst atnācis arī pelēkais ēzelītis. Viņš gan realitātē mūsu fermā nedzīvo, taču es daudzus gadus esmu sapņojis par to.

.

.

Hosento ar Hertu. Siena ruļļi tapuši no kartona caurules, kas paliek pāri celtniecibas preču veikalos pēc dažādu plēvju un linoleju pārdošanas. No kartona izgriezu diskus, pielīmēju ruļļu galos, tad nosmērēju ar to pašu līmi ruļļus pašus un apbēru ar smalki sagrieztu sienu. Sienu griezu lielajā šķūnī ar parastām šķērēm, taču tas ir ļoti grūts paņēmiens, jo pēc tam sāp pirksti.

.

.

Aicināju arī Hertu nobildēties, taču viņa palika kaut kur fonā zem plūmītes. Totoes ar "Hosento fermas" maketu iepazīties atnāca viņas meita Helma. Bildē viņa aposta savu figūriņu. Laikam jau atpazina...

.

.

Hosento, šķiet, nolēmis kāpt sarkanajā mašīnā un aizgādāt prom piena kannas, taču arī kaza Ieva grib vizināties. Vietas pietiks arī viņai.

.

.

Plānoju nākotnē iegādāties arī otru braucamo - arī vecu pikapu, tikai gaiši zilu, lai nākamvasar Hosento un aita Herta varētu fermā - mazajā vai lielajā - sarīkot neparastas sacīkstes.

.

  Rudens

.

.

Pirmais rudens skats ar mūsu gulbjiem Zāru un Juhī, kuri palīdz Hosento sakrāmēt automašīnā ķirbjus. Par tiem maketā kalpo cidonijas, bet lapsa, kas zaglīgi lūr aiz mašīnas, nav nejauša. "Straumēnu" apkārtnē to ir daudz un tās iegriežas arī mūsu fermā. Reizēm aiznes cāļus un vistas, bet šovasar aiznesa pīlēnus un balto pīli, kā arī naktī mēģināja uzbrukt vienam no mūsu gulbjiem un sakoda to. Tikai, pateicoties Hosento un mums, gulbis nekļuva par lapsas vakariņām.

.

.

Pāris dienas vēlāk gribēju apvienot rudens skatu ar nelielu parodiju par Lesiju. Domāju, ka īstiem Lesijas faniem, ieraugot rudu kolliju stāva uz akmens, uzreiz top skaidrs, kā šo suni sauc. Ja lūkojamies no "Hesento fermas" tēlu pozīcijas, tad bildē ir Hosento un Hosento, bet, ja no Lesijas, tad Hosento un Lesija.

.

.

"Lesij!"

.

.

Šī skata bildes ļoti patika arī seriāla "Lesija" (1954-1973) Timmija lomas atveidotājam Holivudas aktierim Džonam Provostam. Uz apaļās zaļās pamatnes izveidoju nelielu akmeņu krāvumu. Tos jau iepriekšvasar šādiem mērķiem salasīju tepat uz lielā grants ceļa, kas ved uz Variebu. Dzeltējošās liepas lapas salasīju un ar šķērēm sagriezu mazos gabaliņos.

.

.

Šajā ainiņā redzam, kā kaza Ieva izgrauzusies cauri milzu ķirbim un nedarbos viņu pieķēris Hosento. Ķirbis gan patiesībā ir ļoti maziņš un to brīnumainā kārtā izdevās paglābt no vistām. Jau trešo rudeni mums nav tik ļoti gaidītās ķirbju ražas, jo tie tiek iestādīti par vēlu un mazos augļus vēl piedevām noknābā vistas. Kā mazie ķirbīši ainiņā tradicionāli izmantotas cidonijas.

.

  Pavasaris

.

.

Tagad "Hosento fermas" tehnikas parkā ir arī gaiši zilais pikaptraks, kas nopirkts, lai to ikdienā varētu lietot aita Herta.

.

.

Laikam kaut kas nav kārtībā ar karburatoru... Kad jauno mašīnu neizdodas iedarbināt, Hosento ar Hertu to cenšas iestumt. Benzīna motoram būtu "jālec"...

.

.

Mašīnas ir iedarbinātas un Hosento ar Hertu satiekas pie "Hosento fermas" vides reklāmas stenda. Viņiem abiem noteikti ir kaut kas padomā...

.

.

Kas zina, varbūt fermā  notiks lielais brauciens....

.

  Vasara

.

.

Ar mašīnītēm, īsinot laiku, Hosento spēlējās arī, mazgājot veļu. Šis ir kadrs no mūsu seriāla "Fermas kolliju piedzīvojumu" 88. sērijas "Lielā veļas diena 11: Ziepjutrauka autiņš". Domājams, ka būvēt lielo mašīnu no vecu veļasmašīnu detaļām viņu pamudināja tieši šie rotaļu braucamie...

.

.

Kamēr Hertas zilais "mašīc" ir remontā, Hosento ar savu sarkano auto dodas pēc arbūzu ražas, kas šogad padevusies itin laba. Viņam lielā ogas skaitīt palīgā devusies arī kaza Ieva. Arbūzi tiek krauti arī metāla spainītī un toverī, par kuru kalpoja neliela konservbundža.

.

.

Izskatās, ka Hosento neizdodas atvērt auto durvis, bet par arbūziem šoreiz kalpoja lielās ērkšķogas, kuras speciāli fotosesijai no Slokas man atveda Ieva (ne jau kaza!). Sīki sagriezu oša lapas, taču fotosesijas laikā bija ļoti vējains un lapas pamazām no pametnes tika nopūstas nost.

.

  Rudens

.

.

Ar šo skatiņu nolēmu papildināt "Fermas kolliju piedzīvojumu" 93. sēriju "Piena suņi". Uz Hosento iemīļotā soliņa šķūņa galā blakus viņa figūriņai novietoju trīs metāla piena kanniņas, bet lacējam priekšā - metāla spainīti ar īstu pienu iekšā, kuru mazajā trauciņā iepildīju ar šļirces palīdzību. Skatu nācās pārfilmēt trīs  reizes, jo, izrādījās, ka spainīša šuves nav hermētiskas un pēc pusminūtes ap spainīti izveidojās piena peļķīte. Varēju atstāt arī tā, taču man tas likās nepareizi, jo kollijs fermā ir ļoti akurāts un pienu pa zemi nelaistītu vis. Spainīša šuves no iekšpuses aizdarīju ar plastilīnu.

.

.

Agrāk laukos piena kannas patiešām laida iekšā akā dzesēšanai, taču te visi Lesijas fani droši vien uzreiz pavaicās: "Vai kāds zina, kur ir palicis Timmijs?" Tā ir mūsu parodija par vispopulārāko jociņu Lesijas sakarā, proti, "Timmijs iekritis akā", taču īstenie Lesijas fani zina arī to, ka Timmijs jeb aktieris Džons Provosts seriāla uzņemšanas laikā ne pēc scenārija, ne arī paša neuzmanības (vai gribas) dēļ nekad nav kritis akā.

.

.

Aku uz ātru roku izgatavoju pats, nogriezdams vajadzīgā izmērā resnas kartona caurules gabalu, kuram apkārt aplīmēju kartona plāksnītes, lai imitētu dēlīšus. Sānos pielīmēju nelielas koka brusītes un visu konstrukciju pārklāju ar sarkano akrila krāsu no tūbiņas. No tieva apaļkoka līstes nogriezu gabalu, tam pielīmēju saplākšņa zobratu, bet brusītēs visu kustīgo ūdens pacelšanai domāto daļu iestiprināju, nokniebjot nelielus gabaliņus no elektriskā gana drāts. Spainītis tas pats, kuru jau daudzkārt esam izmantojuši maketu bildēšanā.

.

.

Fermā visi rudens darbi pabeigti, ārā kļūst arvien vēsāks un uzturēties visu laiku pie siena ruļļiem kļūst garlaicīgi. Tādēļ pienācis laiks "fermbolam". Komandu kapteiņi Hosento un melnais auns vienojas par spēles laiku un vietu.

.

.

Pieci rudie kolliji spēlēs pret aitām.

.

Turpmāk vēl.

.


 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0