Hosento un Doro  

.

 

0

.

Hosento, Lociņš un Doro. Kazlēna pirmie kadri kameras priekšā.

.

Doro piedzima 2023. gada 22. februārī kazai Broņai (no āža Džābervokija). Iepriekšējos gados labā mamma šoreiz ne pārāk rūpējās par savu atvasi. Pāris dienas pēc nākšanas pasaulē atradu Doro nosalušu un nepaēdušu šķūnī zem lillā dīvāniņa, kuru agrāk izmantojām fotosesijām. Viņa bija saritinājusies un žēli mekšķēja, bet Broņa pat neatsaucās un neizrādīja nekādu interesi par kazlēnu. Bija skaidrs, ka Doro steidzami jānogādā istabā, savādāk viņa neizdzīvos.

.

.

Ruļļu suņi un ruļļu kaza.

.

Virtuvē kazlēns gulēja un trīcēja, bet, kad piecēlās stāvus, uz kājām bija vārgs, tās katra gāja uz savu pusi. Taču pamazām Doro atlaba.
Nopriecājos, ka Doro varēšu izaudzināt par kaziņu-aktrisi, jo pēc Ievas nāves man nevienas kazas filmēšanai vairs nebija.

.

.

Pirmais pavasara Doro portrets.

.
Biju pārsteigts, redzot, cik atšķirīga ir suņu attieksme pret kazlēnu. Klusībā cerēju sagaidīt Hertas variantu nr 2, taču nekas tamlīdzīgs nenotika. Hosis aplaizīja kazlēnu, taču neizrādīja par viņu tādas rūpes un interesi, kā reiz par Hertu. Kādēļ tā? Vai kazlēns suņaprāt nav jērs? Vai attieksme pret Hertu bija nejauša un otrreiz tā vairs nevar atgadīties? Loča rādīja zobus, ja kazlēns pienāca par tuvu, bet nekoda, taču Keisija kazlēnam koda nikni, ja tas patrāpījās pa kājām. Mazliet kopā gājām ārā, taču laikasptākļi pavasarī pārsvarā bija visai nelabvēlīgi.

.

.

Doro pagalmā gaida, kad dosimies kopīgā pastaigā.

.
Desmit dienu vecumā Doro vakarā tika aiznesta uz kūti pie citiem dzīvniekiem, jo mājās ar hiperaktīvo kazlēnu nevarējām vairs tikt galā. Tas tomēr nav jērs kā Herta, kura nodzīvoja istabā pie mums līdz trīs mēnešu vecumam. Kazlēns, kaut gan naktīs bija pārsteidzoši kluss un netraucējošs, ārpus miega kļuva pārāk aktīvs un sāka visur kāpt, lēkt, ēst istabas puķes, čurāt gultās utt. Bija skaidrs, ka tā turpināties nevar, postījumi būs neparedzami lieli.
Dienās Doro tika ielaista arī istabā un pabarota, un man radās nelāga nojauta, ka kazlēns pieradīs pie bara dzīves un no iecerētās aktrises man nekas nesanāks.
Vārdu Doro saņēmusi par godu biatlonistei Dorotejai Vīrerei, kuru arī dēvē par Doro.

.

.

"Pudeļmāsas" - jēriņš Oga jeb "Ogijs" un kazlēns Doro.

.

Doro auga un ļoti pieķērās cilvēkiem, it sevišķi man. Ārā viņa vienmēr sameklē mani un mēs savstarpēji samekšķamies. Tad doro jūtas apmierināta. Tāpat, kā reiz ar Hertu, arī ar Doro un suņiem sākām iet kopīgās īsās pastaigās pa pļavām un uz mežu. No malas droši vien šādi gājieni izskatītos visai komiski - mani pavada mūsu trīs kolliji, kazlēns un vismaz viens kaķis Meja.

Kazlēns, pretēji manām bažām, neatsvešinājās, bet tieši otrādi - arvien vairāk vēlējās uzturēties tuvāk man, lai ko es arī tobrīd darītu, reizēm kļūstot par īsti uzmācīgu traucēkli.

.

.

Pagalma kastaņas apakšējie zari jau ir bez lapām...

.

Doro ir kaza-suns. To secinu ne tikai pēc kopīgām pastaigām, bet arī pēc vēlēšanās kopīgi darboties. Nekad dzīvē vēl nebiju sastapis kazu, kas tik ļoti vēlas darīt visu kopā ar cilvēku. Doro ir ļoti ziņkārīga un aktīva, viņai noteikti visu vajag nogaršot, visur, kur vien var (un nevar) uzkāpt, viņa ir gatava piedalīties it visā, ko vien es daru.

Kaziņa, raksturīgi savai sugai, ir arī ļoti spītīga un par visu varu vēlas panākt to, ko nedrīkst. Arī piemājas dārzā, kas ierobežots ar speciālu "lopu sietu" - žogu, viņa vienīgā no dzīvniekiem veikli izlien cauri un apēd visu, ko tur var atrast. Ieva ļoti pārdzīvo par noēstajām rozēm un citām puķēm, kā arī cidonijām. Doro ļoti labi zina, ka dārzā līst nedrīkst, taču katru dienu vienalga to izdara. Reizēm viņu padzen gulbji, kuriem dārzā uzturēties ļauts, taču Doro nekad nepadodas un ir atpakaļ.

.

.

Veļaskatls, kas brauc uz priekšu.

.

Ar Hosento vai citiem mūsu kollijiem Doro nav tuvu attiecību. Viņa ir droša un no suņiem nemaz nebaidās. Pat no tiem, kas retu reizi ierodas saimnieku pavadībā "Straumēnos", lai iepazītos ar aitām un pārbaudītu savu ganīšanas instinktu. Ja atbraucēju suņi ir pārāk uzmācīgi un viņi cenšas kazlēnu no visām pusēm apostīt un pat pārāk aktīvi aicināt uz kopīgu rotaļāšanos, Doro ceļas divkājās un cenšas "pieklājīgi" uzmācīgo suni "atbadīt". Agresiju pret cilvēkiem vai suņiem viņa nekad nav izrādījusi, taču savas sugasmāsas atbilstošā vecumā, kā arī jēriņu Ogiju jeb Ogu, ar kuru divus pirmos dzīves mēnešus tika divreiz dienā kopīgi piebaroti ar kazas pienu, no ēdiena bļodas ar "miltiņiem" gan nikni dzen prom. Bet tas ir dabīgi, jo dzīvnieku (arī cilvēku) pasaulē pie ēdiena bļodas (vai citiem labumiem) draugu nav.

Arī aitu ganīšanas nodarbībās Doro vienmēr ir klāt un pat pamanās ielīst apaļajā mācību aplokā. Viņa grib piedalīties un palīdzēt suņiem ganīt aitas! Reizēm Doro pat uzrāpjas aitām uz muguras un staigā pa tām.

.

.

Doro, apmeklētājiem par prieku, sataisījusies uz aitu ganīšanu.

.

Doro šobrīd jau ir kļuvusi par otru galveno "Kolliju kino ®" studijas aktrisi un kopā ar Hosento filmējas mūsu seriālā "Fermas kolliju piedzīvojumi". Pat vēl vairāk - šobrīd seriāla notikumi tiek "būvēti" galvenokārt ap un par Hosento un Doro, un, pateicoties tieši viņiem abiem, rodas daudzas idejas sižetiem. Šī iemesla dēļ es nolēmu izveidot viņiem kopīgo sadaļu, kurā turpmāk atspoguļošu viņu gaitas kameras priekšā.

.

.

Tehniskā apskate. Doro pārbauda, vai Hosento labi piekskrūvējis riteņus.

.

Doro filmējās jau no pirmajām dienām, kad vēl nepavisam nebija skaidrs, vai viņa kļūs par "Kolliju kino ®" studijas aktrisi. Līdzīgas cerības šopavasar biju licis arī uz kazas Ķimenes atvasi Kimi, taču tā par aktrisi nekļuva. Ar neparasto un skaisto ārieni diemžēl nepietiek un Kimi ļoti atšķiras no Doro - ir klusa, mierīga, reizēm pat nemanāma, nav par sevi pārliecināta un droša, turklāt labāk turas pie bara, nevis cilvēkiem. Sākumā kopīgajās pastaigās ņēmu līdzi arī Kimi, taču pieaugot, viņa sāka izjust diskomfortu, ja tuvumā nebija citu ierasto kazveidīgo.

Abus kazlēnus redzam sērijās "Siena šķūņa suņi 7: Doro" un "Pavasaris 3: Vecie fermas akmeņi".

.

.

Doro pārbauda Hosento pacietību.

.

Sērija "Hosento pacietība" radās pavisam nejauši. Uz soliņa garāmejot pamanīju sēžam Hosento. Pie viņa uzlēca Doro un nolēma "patrīties" gar suni. Hosento tas ne visai patika, taču viņš pacieta kazlēna izdarības un nekoda, tikai reizēm draudīgi atieza zobus.

Sērijā "Laika mašīna 2: Hosento un Olimps" Doro nospēlēja liela āža lomu bērnībā. Ideja radās pēc tam, kad vienkārši safilmēju Hosento kopā ar Doro, bet pēc tam - kopā ar Olimpu - uz siena ruļļiem.

.

.

Vajag pienu? Piegādāsim!

.

Sērijā "Traktors 5: Piena vedējs" Doro aktīvi piedalījās jaunā sešriteņu braucamā konstruēšanā un traktoru es būvēju ar nolūku, lai pēc piena kannu aizvešanas priekšējā kravas kastē Hosento varētu vizināt kazlēnu. Manas bažas izrādījās veltīgas, jo Doro kravas kastē, kas kustas uz priekšu, jutās omulīgi un nekas viņu nebiedēja.

.

.

Braucēji braucamajos bez motora.

.

Pēc tam, kad kaziņa sāka lēkt iekšā tukšā ķerrā un tur gulēt, sāku viņu vizināt un radināt pie braukšanas.

Doro sāka kāpt uz mūsu sarkanā busiņa jumta. Reizēm, lai apēstu kastaņas lapas, kuras no jumta viegli aizsniegt, citreiz - lai vienkārši pagulētu. Ieva ļoti pārdzīvoja par noskrāpēto mašīnu un uztraucās, ka Doro varētu izsist jau ieplaisājušo priekšējo stiklu, taču es klusībā priecājos par uzfilmētajiem kadriem. Bija skaidrs, ka Doro arī šajā jomā dodas Hosento pēdās, jo Hosim reiz ļoti patika lēkt uz zilā opeļa jumta un tur sēdēt. Gadījies ir arī tā, ka busa aizmugures durvis ir atstātas vaļā. Tajā iekārtojies Hosento, bet Doro, pārkāpusi pāri sēdekļiem, cenšas apēst gaisa atsvaidzinātājus un citas mantas, kas atrodamas mašīnā.

.

.

Arī "pastaigas pa veļasmašīnām" ir raksturīgas abiem.

.

Nolēmu iemūžināt arī citus kopīgus skatus. Tā tapa arī video un bildes, kad abi sēdēja katrs savā dārza ķerrā vai abi gulēja uz lielā galda pie šķūņa.

.

.

Doro noslīcina viedtālruni spainī. Stāsta sākums sērijai "Telefonu centrāle".

.

Jau vairākus gadus atpakaļ biju iecerējis, ka sērijā "Telefonu centrāle" ap  komutatoru ar spraudņiem šķūņa galā ņemsies kaza Ieva, taču šī stāsta filmēšana trīs gadus pēc kārtas dažādu iemeslu dēļ tika atlikta. Kaza Ieva šopavasar izbeidza savas gaitas šaisaulē, taču esmu pilnīgi pārliecināts, ka Doro šai lomai bija vispiemērotākā.

.

.

Doro savā pienotavā.

.

Speciāli Doro tika uzņemta arī sērija "Doro pienotava", kurā mēs atklājām kaziņas izgudrotājas spējas. Tiem, kas skatās mūsu seriālu, jau sen ir tapis skaidrs, ka "Laimīgo kolliju zemes" iemītnieki ir tehniski ļoti radoši. Tagad Doro varēja piepulcēties pieredzējušiem "koLLēģiem".

.

.

Doro gatavo ūdenskritumu, bet Keisija un Hosento pagaidām vēl to nenojauš...

.

Doro radošie talanti tika rādīti arī sērijās "Lielā veļas diena 13: Doro mehānismi" un "Lielā veļas diena 14: Ūdenskritums". Pirmajā viņa izgudroja veļaskatlu uz riteņiem ar benzīna motoru, kā arī elektropiedziņas darbināmu veļas statīvu, kas pats aizbrauc uz pļavu, kad drēbes izkarinātas žāvēšanai. Bet ūdenskritumu var sarīkto arī cauri biksēm, kas sakarinātas pie šķūņa sienas.

.

  Video
.  

79. sērija "Hosento pacietība" (2023) "Hosento's patience"


80. sērija "Siena šķūņa suņi 7: Doro" (2023) "Hay barn's dogs 7: Doro"


87. sērija "Doro pienotava" (2023) "Doro's dairy"


90. sērija "Lielā veļas diena 13: Doro mehānismi" (2023) "Great laundry day 13: Doro's machinery"

94. sērija "Hosento skolniece" (2023) "Hosento's student"


..

.

.

Doro lepojas ar saviem izgudrojumiem.

.

Jau sen ir zināms, ka Holivuda ir "mirusi", tādēļ nolēmu uzņemt nelielu parodiju par šo tēmu - "Kas noticis ar Holivudu?". To noskatoties, varēsiet redzēt, kā Latvijas kaza no Variebas sagāž Holivudu. Vēl pims gada šo lomu biju paredzējis veselam kazu baram, tad āzim Olimpam, taču tad nolēmu šo lomu "atdot" tieši Doro.

.

.

Holivudai beigas! Tagad ir tikai "Kolliju kino ®" studija!

.

No kūts Doro ir pārvākusies uz dzīvi lielajā siena šķūnī, taču naktī viņa jāiespundē atsevišķā steliņģī, jo pretējā gadījumā Doro dodas sirot pa "Kolliju kino ®" studijas rekvizītu noliktavu jeb "Aizmirsto lietu muzeju", lēkā pa mantām un visu nogāž.

.
  Video
   

92. sērija "Kas noticis ar Holivudu?" (2023) "What's happened with Hollywood?"


95. sērija "Hosento pacietība 2" (2023) "Hosento's patience 2"


 

Doro aug un mainās, dienā vairāk uzturas kopā ar kazu baru. Krītas arī kaziņas aktivitāte un pēc rakstura Doro kļūst nīgrāka, neatkarīgāka un spītīgāka. Šobrīd uztraucos, ka ar viņu var notikt tāpat, kā ar aitiņu Hertu, - ar laiku mēs zaudēsim aktrisi un iegūsim parastu "lopiņu". Turklāt, ar Doro laika trūkuma dēļ (un to atkal pārmetu sev!) mēs neko neesam mācījušies. Viņas mazieinteresētā lēkšana pāri barjerām tā arī tika pamesta novārtā un arī interaktīvās rotaļlietas visu vasaru tā arī neesam pat pamēģinājuši. Cenšos attaisnot sevi ar domu, ka ne jau katram aktierim ir obligāti jālec pāri barjerām un jāspēlē spēles, taču saprotu, ka no manas puses tā ir vienkārši nolaidība. Pagaidām Doro filmējas piekabē kopā ar Hosento un kaķeni Mureju.

.

.

Hose ar savu Doro. Sērijas "Siena šķūņa suņi 11: Aitu skaitīšana" uzņemšanas aizkadri. Drīz abiem pievienosies arī Murča.

.

.

2024. gada februāri Doro piedzima divi āzīši. Kaza joprojām ir ļoti līdzsvarota un mierīga, draudzīgi izturas gan pret Hosento, gan citiem mūsu kollijiem, arī ļoti uzbāzīgo Danu.

 

 

  Noskaties arī
.

.
 

 

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0