Publikācijas  

.

.

Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 6

.

Der zināt

 

Ja gribat iepazīties ar visām slavenībām, kuras par saviem ģimenes mīluļiem un kompanjoniem ir izvēlējušies kollijus, jums vajadzēs apmeklēt manus iepriekšējos rakstus. Te būs saites uz visiem rakstiem:

1) Slavenības izvēlas kollijus

2) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums

3) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2

4) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 3

5) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 4

6) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 5

7) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 6

.

Karaliskās personas

.

.

Izcilā gleznotāja Frederika Morgana pagājušā gadsimta sākumā Londonā tapušajā darbā, kas pēc tam pārvērsts arī gravīrā, iemūžināta karaliene Aleksandra ar saviem mazbērniem un suņiem, starp kuriem redzami trīs kolliji (viens skrien iekšā pa vārtiem).

Dānijas karaļa Kristiāna IX vecākā meita Aleksandra (1844-1925) 1863. gada 10. martā Sv. Džordža kapelā Vindzorā apprecējās ar toreizējo Velsas princi Albertu Edvardu. Princeses izcilais skaistums un graciozās manieres padarīja viņu par tūlītēju un ilgstošu favorīti britu sabiedrībā. Viņai bija seši bērni un ļoti patika suņi. Aleksandra Karolīna Marija Šarlote Luīza Džūlija bija arī Šlēsvigas, Holšteinas, Sonderburgas, Glīksburgas un Velsas princese.

Nopietna slimība 1867. gadā atstāja Aleksandru klibu un akcentēja iedzimtou kurlumu. Kā karaliene viņa lielu daļu savu ienākumu un laika veltīja nabadzīgajiem un to ciešanām, 1902. gadā viņa nodibināja Imperatora militāro māsu dienestu un aizsāka Aleksandras Rozes dienu, lai savāktu līdzekļus Lielbritānijas slimnīcām.

.

Aktieri un aktrises

.

.

Džordžs ar savu kolliju Kepu.

.

Amerikāņu kinoaktieris un skulptors Džordžs Montgomerijs (1916-2000) piedzima un uzauga Montānā (ASV) turīgu fermeru ģimenē. Viņa vecāki bija emigrējuši no Ukrainas un audzināja 15 savus bērnus un vēl četrus pieņemtos. Pabeidzis mācības Montānas universitātē, puisis devās iekarot Holivudu un viņa centieni izrādījās veiksmīgi - viņš uzreiz dabūja lomu kādā no vesterniem. Šajā žanrā viņš strādāja diezgan ražīgi visu savu karjeru, 1950-to gadu nogalē filmējoties arī līdzīgos seriālos televīzijā. Latvijas skatītājiem gan šo filmu un seriālu nosaukumi neko neizteiks, tādēļ tos nepieminēšu. Visticamāk, ka mīlestību pret kollijiem Džordžs iemantoja jau bērnībā vecāku fermā. Par tā laika suņiem gan nekas nav zināms, bet šo rudo kolliju sauca par Kepu.

Vecumā Džordžs Montgomerijs atsāka savu jaunības dienu aizraušanos ar skulptūru. Viņš ir radījis vairāks nekā 50 skulptūras, kuras pārsvarā veltījis saviem draugiem un ekrāna partneriem. Bet kollijam?

.

.

Bebe ar savu uzticamo draugu.

.

Bebe Danielsa jeb Filisa Virdžīnija "Bebe" Danielsa (1901-1971) bija amerikāņu aktrise, dziedātāja, dejotāja, rakstniece un producente, kura savu karjeru sāka Holivudā mēmā kino laikmetā kā bērnu lomu atveidotāja, vālāk kļuva par zvaigzni mūziklā "Rio Rita", pēc tam gūstot popularitāti arī radio televīzijā Lielbritānijā. Šajā retajā fotoattēlā Bebe ir kopā ar savu kolliju, kura vārds nav noskaidrots.

.

.

Neveiksmīga Klaudīnes bilde, kurā viņas suns ir pievēris acis.

.

Franču izcelsmes aktrise Klaudīne Odžere (1941-2019) kino klasikas un it sevišķi "bondiādes" cienītājiem visvairāk būs pazīstama ar Bonda meitenes Dominikas lomu 1965. gada filmā "Pērkons". Lai gan lomu kino aktrisei ir daudz, izpētot viņas filmogrāfiju, neko īpaši ievērības cienīgu, kas būtu pazīstams mūsu skatītājiem, neatradu. Viņas kollija vārds arī palicis man nezināms, taču viņš noteikti ir bijis labāks par Džeimsu Bondu.

.

.

Nensija ar Lulū.

.

Uzskaitīt īsumā visu, ar ko Nensija Nūna nodarbojas, te pat nav iespējams. Laikam būs taisnība, ja sacīšu - ar visu. Aktrise, televīzijas raidījumu vadītāja, influencere utt. ar pieredzi darbā izklaidē, starptautiskajās un talantu attiecībās, plašsaziņas līdzekļos un komunikācijā, bezpeļņas organizācijās un finansēs. Strādājusi Volta Disneja uzņēmumā korporatīvo operāciju plānošanā un Disneja kanālā talantu attīstības un atlases jomā ar dažādām slavenībām, piemēram, Britniju Spīrsu, Kristīnu Agileru, "Destiny’s Child" un "N’Sync". Uzņēmumā "Fox Family" Nensija bija mārketinga direktore, producējot īpašos mūzikas ierakstus un pārvaldot vairāk nekā 60 televīzijas šovus.
Kameras priekšā Nensija ir filmējusies daudzās reklāmās un populārākajos televīzijas šovos, tostarp "CSI Las Vegas" un "Days of our Lives". Viņa ir pārstāvējusi lielākos korporatīvos klientus visā pasaulē, piemēram, "Adidas" un "Philips". Utt., utt. Un diez vai uzņēmīgā sieviete visu to būtu spējusi, ja viņu neiedvesmotu rudais kollijs Lulū.

.

Balerīnas

.

.

Elena ar adoptēto Ladiju jeb Puiku.

.

ASV slavenā balerīna un baletmeistare Elena Tārpa atzinās, ka uzreiz iemīlējusies pamestajā kollijā, kad to ieraudzījusi Ričmondas patversmē. Septiņus gadus vecajam rudajam kollijam, kuru tolaik sauca Džeiks, klāt esot bijusi šiltīte "Adoptē mani!", taču viņa gadu dēļ neviens neesot viņu gribējis. Kollijs ticis pie jaunas saimnieces, saņēmis jaunu vārdu Ladijs un kļuvis par Elenas Tārpas deju studijas "Sea view" neoficiālu talismanu. "Viņš ir mans prieks!" sacīja Elena, "Viņš ir labākais klausītājs, ko es pazīstu. Viņš nekad nav strīdējies ar mani."

Elenas gadu skaitļi tiek slēpti, taču zināms tas, ka slavenā balerīna un baletmeistare 27 darba gados iestudējusi neskaitāmas izrādes un izmācījusi amatam 4800 dejotājus. Izstrādājusi arī ārstnieciskus deju elementus slimajiem un tikusi par to pat pie apbalvojuma.

.

Rakstnieki un rakstnieces

..

.

Barbara un Keps.

.

Peinsvillā (ASV) dzimusī Barbara Deivisa (1929-2015) darbojusies izglītības jomā un it sevišķi mentoru kustībā. Bijusi pasniedzēja un mācību iestāžu direktore. Uzrakstījusi daudzus rakstus par izglītību un sarakstījusi arī grāmatas, piemēram, "Kas saka, ka nevar mainīt pasauli". Savas pensijas dienas vadījusi kopā ar savu rudo kolliju, kuru arī sauca par Kepu.

.

.

Beilija Vaita kopā ar mammu un kolliju savā fermā.

.

Beilija Vaita piedzima 1950. gadā Tomasvillā (ASV). Viņa uzskata, ka viņas rakstīšanas tieksmes un spējas ir ietekmējuši vecāki - tēvs Robs Vaits, bērnu stāstu un filmu scenāriju autors, kas ģimeni pametis, un mamma Rozālija, kura vadīja savu fermu. Beilija Vita pirmo reizi ieguva populritāti, lasot savas esejas radio. Viņas talants un īpatnēja balss uzreiz atrada pulka piekritējus. Kaut kas gan bija nogājis griezi ar meitenes izglītību, jo pamatskolā Beilija mācījās vairāk nekā divdesmit gadus. Vaita izdevusi divus eseju krājumus un romānu "Ražīgs gads plūmēm", taču viņa dzīvo visai noslēgtu dzīvi savdabīgā pasaulē un informācijas par viņu ir gaužām maz. Nav izdevies noskaidrot arī melnā fermas kollija vārdu.

.

.

Kellija ar savu melno draugu.

.

Biogrāfiskas ziņas par rakstnieci no Oregonas (ASV) Kelliju Maloniju ir visai skopas, arī pati viņa par sevi personiskas ziņas nesniedz. Zināms tas, ka Kellija ir piecu romānu sērijas autore, tie tapuši 25 gadu laikā. Viņai rakstīt palīdz melns kollijs, kura vārds nav noskaidrots.

(P.S. Vispār mūsdienu rakstnieki ir ļoti noslēpumaini.)

.

.

Šērla ar savu kucēnu.

.

Rakstniece un māksliniece Šērla Knobloha daudz raksta tieši par dažādiem dzīvniekiem un to attiecībām.

.

.

Mazais Kaspers izaudzis.

.

Iespējams, Šērlu rakstudarbiem visvairāk iedvesmo tieši viņas baltais kollijs Kaspers. Arī uz dažu savu grāmatu vākiem viņa redzama pati ar savu Kasperu. Reizēm māksliniece darina arī savu grāmatu vākus.

.

.

Tā, piemēram, savas grāmatas "Viņu sirdsbalss" vāku Šērla Knobloha ilustrējusi pati. Šī grāmata palīdz lasītājiem izprast komunikāciju ar dzīvniekiem.

.

Mūziķi un komponisti

.

.

Bridžita ar savu kolliju.

.

1946. gadā dzimusī Bridžita Sentdžonsa ir angļu dziedātāja, dziesmu autore un ģitāriste. Meitene uzauga muzikālā ģimenē, jo viņas māsas bija izcilas pianistes. Arī viņai vecāki bija lēmuši kļūt par klavierspēles virtuozi, taču 11 gadu vecumā Bridžita nodarbības pameta, jo viņai radās nesaskaņas ar  pasniedzēju. Divus gadus studēejusi altu un trompeti, par vecmāmiņas uzdāvināto naudu meitene nopirka ģitāru un tā bija pareizā izvēle.

.

.

Izdevusi četrus dziesmu albumus un parasti uzstājusies koncertos. Iespējams, tieši tur viņa nopenīja naudu ruda kollija iegādei. Viņa vārds gan man nav zināms.

.

.

Tonijs ar bērniem un kollija kucēnu.

.

Entonijs Dominiks Benedeto (1926-2023), kuru pasaule vēlāk pazīs ar skatuves vārdu Tonijs Benets, bija amerikāņu džeza dziedātājs. Zēns sāka dziedāt jau agrā bērnībā un viņa nopelnu un atzinības balvu saraksts ir tik liels, ka to pat grūti izlasīt. Starp balvām ir 20 "Grammy" (!) un divas "Primetime Emmy". Tonijs ir pārdevis vairāk kā 50 miljonus ierakstu visā pasaulē, ticis pie savas zvaigznes Holivudas Slavas alejā un nosaukts par "NEA džeza meistaru". Lielajam dziedonim piederējis ar ruds kollijs, kura vārds nav noskaidrots.

.

.

Aleksandra ar saviem suņiem.

.

Vācu popmūzikas dziedātāja Aleksandra Breuere, kura publikai pazīstama ar skatuves vārdu Alexis, dzimusi Hamburgā 1968. gada 2. decembrī. Mūsu pusē šī dziedātāja ir nezināma pat man, neskatoties uz to, ka kādreiz interesējos par popmūziku, tai skaitā vācu. Šī bilde kopā ar viņas suņiem - rudo kolliju un vācu aitu suni - uzņemta Aleksandras slavas zenītā 1990. gadā, bet suņu vārdi man ir pagaidām nezināmi.

.

.

Hosē Felisjano ar vienu no saviem diviem pavadoņiem.

.

Hosē Montserrate Felisjano Garsija (dzimis 1945. gada 10. septembrī) ir puertorikāņu mūziķis, dziedātājs un komponists. Viņš ierakstīja daudzus starptautiskus hītus, tostarp savu "The Doors" "Light My Fire" atveidojumu un pašsacerēto Ziemassvētku dziesmu "Feliz Navidad", kuru pazīst vai ikkatrs mūsu planētas cilvēks. Zēns kopš dzimšanas ir akls iedzimtas glaukomas rezultātā, bet par pavadoņsuņiem Hosē dzīvē kalpoja divi gludspalvainie kolliji, no kurien viena vārds bija Trūdija.

.

.

Kollijs ir blakus dziedātājām arī uz skatuves.

.
Amerikas Savienotajās Valstīs Felisjano kļuva populārs 1960. gados, īpaši pēc viņa 1968. gada albuma "Feliciano!", kad tas sasniedza 2. vietu mūzikas topos. Kopš tā laika viņš savas karjeras laikā ir izdevis vairāk nekā piecdesmit albumus visā pasaulē gan angļu, gan spāņu valodā.

.

.

Arī uz 1966. gadā izdotās vinilla skaņuplates "Sombra, una guitarra y boleros" vāka kollijs neatkāpjas no sava saimnieka, pat pietur viņa kurpi ar ķepu.

.

Nav noskaidrots

.

.

Nav noskaidrota saikne starp Holivudas dižo meistaru Ērolu Flinnu un diviem kollijiem. Daži mēļo, ka aktieris bijis kollija vai kolliju īpašnieks, bet apstiprinājumu tam neesmu radis. Lai noskaidrotu patiesību, sazinājos pat ar Ērola Flinna fanu klubu, taču par redzamo attēlu nekas vairāks skaidrs netapa. Pats pārbaudīju pāris filmu, no kurām daži aktiera piekritēji it kā atpazina šo kadru, taču viss velti. Vēl kāds sacīja, ka attēls ir no kādas televīzijas teātra izrādes, cits - ka šie suņi vienkārši pievesti pie aktiera, lai uztaisītu bildi.

.

.

1950. gada vesternā "Montana" Ērols Flinns redzams kopā ar marmorkrāsas kolliju, bet zemāk, šķiet, tas pats suns kopā ar Flinna meitu, kura filmēšanas pauzē suni ar kaut ko cienā.

.

.

Turpmāk vēl.

.

  Izlasi arī
.  
»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 5

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 4

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 3

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums

» Slavenības izvēlas kollijus
   

 

 


 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0