Publikācijas  

.

.

Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 5

.

Informācija pirms lasīšanas

 

Ja gribat iepazīties ar visām slavenībām, kuras par saviem ģimenes mīluļiem un kompanjoniem ir izvēlējušies kollijus, jums vajadzēs apmeklēt manus iepriekšējos rakstus. Te būs saites uz tiem:

1) Slavenības izvēlas kollijus

2) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums

3) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2

4) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 3

5) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 4

6) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 5

7) Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 6

.

Aktrises un aktieri

..

.

Barbara ar saviem suņiem.

.

.

.

.

Barbara Vindzora, dzimusi 1937. gada 10. decembrī kā Barbara Anna Dīksa, bija angļu aktrise, kas spēlēja lomas teātrī un arī daudzās TV "ziepju operās", no kurām pie mums nav zināma neviena. 1999. gadā viņa pat saņēma atbilstoša nosaukuma balvu - "Labākā Britu ziepju operu aktrise". Iejusties lomās viņai ļoti palīdzēja marmorkrāsas kollijs, kura vārdu neizdevās noskaidrot, un balts pūdelis. Mirusi 83 gadu vecumā 2020. gadā.

.

.

Klodija ar savu melno kolliju un neapmierināto kaķi.

.

Kad franču aktrise Klodija Žansaka 1927. gada 1. martā nāca pasaulē, vecāki viņai deva citu vārdu - Klodija Žanna Malka. Tad vēl viņi nezināja, ka viņu atvase reiz absolvēs Parīzes konservatorijas dramaturģijas nodaļu un kļūs par populāru teātra un kino aktrisi. Klodija bija ļoti talantīga un izcilais franču komēdiju maestro Luiss de Finess viņai esot sacījis: "Es gribu, lai tu spēlētu visās manās filmās." Ja jums patīk vecās franču kinokomēdijas, Klodiju redzēsiet gan "Lielajā pastaigā", gan "Oskarā", gan virknē filmu, kurās de Finess žanndarma lomā. Pēc filmēšanās Klodiju Žansaku mājās gaidīja uzticamais kollijs un kaķis. Kollija vārds nav noskaidrots un suni arī pieminētajās filmās neesmu redzējis, bet pati aktrise šo pasauli atstāja 2016. gada 27. decembrī.

.

.

Natālijas mājās mīt gan kollijs, gan bariņš dažādu krāsu kaķu.

.

1947. gada 22. jūnijā Rumānijā dzimušās padomju aktrises un cirka mākslinnieces Natālijas Varlejas lomas uzskaitīt nav jēgas. Pietiks, ja atgādināšu jums, ka viņa ir "sportiste, komjauniete, teicamniece un, galu galā, skaistule". Jā, pareizi, tā ir Ņina no izcilā krievu kino meistara Leonīda Gaidaja 1967. gada kinokomēdijas "Kaukāza gūstekne". Nezinu, vai Šurikam arī patika Lesija, taču droši vien dziesmu par lāčiem Natālija ir dziedājusi arī savam kollijam. Dažos avotos minēts, ka to viņas dzīvē ir bijuši vairāki, bet šī informācija pagaidām nav pārbaudāma.

.

.

Džeimss, mazais Džeimss Alens III un Ladijs. Bilde tapusi aktiera mājas dārzā Anglijā 1950. gadā.

.

Laikam jau filmas par Lesiju uz aktieri Džeimsu Vaitmūru bija atstājušas lielu iespaidu, jo par savas ģimenes mīluli viņš izvēlējās tieši kolliju, un nevis parastu, bet gan Pala mazdēlu Ladiju. 1921. gada 1. oktobrī dzimušais amerikāņu aktieris Džeimss Alens Vaitmūrs Juniors vēlāk nospēlēja lomu arī 1974. gada populārajā "suņu filmā" "Tur, kur aug sarkanās papardes", un viņa radošais mūžs bija ļoti veiksmīgs - nospēlētās lomas filmās ir pat grūti uzskaitīt, bet aktiermeistarība tikusi novērtēta gan ar "Zelta globusu", gan "Grammy", "Tony" un "Emmy" balvām. Džeimss Vaitmūrs šaisaulē nodzīvoja līdz 2009. gada 6. februārim.

.

.

Ričards Ārlens ar aktrisi un filmu partneri Klāru Bovu un savu kolliju mums pozē kādā no 1928. gadā uzņemtajām bildēm.

.

Amerikāņu kino un televīzijas aktieris Ričards Ārlens jeb īstajā vārdā Silvans Ričards van Metimors piedzima 1899. gada 1. septembrī Minesotā. Pirmā Pasaules kara laikā viņš bijis Karalisko gaisa spēku pilots, vēlāk strādājis par gan sporta instruktoru kādā klubā, gan Teksasas naftas atradnēs, gan par kurjeru avīzē, līdz nolēmis īstenot savu sapni un kļūt par kino aktieri. Skatuves karjeru sācis ar lielā grūtībām, jo kino ļaudis viņā nav spējuši saskatīt nākamo ekrāna zvaigzni. Kad dažas lomas bija nospēlētas, sākās Otrais Pasaules karš un Ričards Ārlens pameta Holivudu, lai atkal pievērstos dienestam gaisa spēkos. 50-tajos un 60-tajos gados vairāk filmējies televīzijā, bet viņa kopējā filmogrāfija ir diezgan iespaidīga. 20-to gadu beigās viņam piederējis kollijs, kura vārdu man nav izdevies noskaidrot. Aktieris miris 1976. gada 28. martā.

.

.

.

Maduri ar savu kollijmeiteni.

.

Ļoti žēl, ka savās iemīļotajās indiešu filmās, piemēram, "Diskodejotājs" neesmu uz ekrāna sastapis kollijs, jo, manuprāt, viņš tur ļoti iederētos, taču reizēm arī indiešu aktrises par saviem mīluļiem izvēlas tieši kollijus. Maduri Diksita Nene ir dzimusi 1967. gada 15. maijā. Viņa ir nospēlējusi lomas, dziedājusi un dejojusi vairāk nekā 70 filmās, pārsvarā pagājušā gadsimta 80-tajos un 90-tajos gados. Diemžēl ne viņa pati, ne viņas filmas mūsu valstī nav pazīstamas. Tāpat nav zināms viņas rudā kolija vārds.

.

.

Nākamā ekrāna lielzvaigzne ar savu kolliju.

.

Eiropas aristokrātiskās izcelsmes amerikāņu meitene Glena Klouza piedzima 1947. gada 19. martā Konektikutā (ASV), taču savu bērnību viņa vadīja Āfrikas valstiņā Kongo, kur viņas tēvs vadīja klīniku. Vēlāk meitene mācījās Šveicē un ieguva dubultu izglītību - teātris un antropoloģija. Bērnībā un jaunībā meitenei piederējuši divi rudi kolliji, no kuriem vienu sauca par Džeiku.

.

.

Šajā bildē Glena stāv savu māsu un brāļu ielenkta. Pie brāļiem tiek pieskaitīts arī rudais kollijs.

.

Debitējusi Brodvejā, Glena Klouza savu aktrises karjeru vadīja uz skatuves dēļiem, pirmo reizi nofilmējoties tikai 35 gadu vecumā. No Brodvejas darbiem kā visslavenākais jāmin "Sanseta bulvāris" (jeb "Saulrieta bulvāris" - ir tāda vieta Holivudā), bet lomas kino ir pat grūti uzskaitīt. Vislielāko slavu Glena ieguvusi, piedaloties filmās "Liktenīgā aizraušanās" (1987), "Bīstamie sakari" (1989) un seriālā "Šis tas par Amēliju" (1985). Uzņēmusies arī tādās "suņu filmās" kā "101 dalmācietis" (1996) un "102 dalmācieši" (2000).

Jāpiebilst, ka Klouza ir absolūta rekordiste starp aktrisēm "Oskara" balvas nomināciju skaita ziņā - viņa nominēta astoņas reizes, bet nevienu no zelta statuetēm tā arī nav saņēmusi, toties ir triju "Zelta globusu", triju "Emmī" un triju "Tonī" balvu īpašniece.

.

Rakstnieki un zinātnieki

.

.

Leonīds ar savu kolliju Glašu un kaķi Boniju.

.

1929. gadā Ļeņingradā dzimušais Leonīds Stolovičš bija filozofijas zinātņu doktors, kas smalki izpētījis tādas sfēras kā estētiskās vērtības un mākslas estētika. No zinātniskajiem pūliņiem brīvajos brīžos viņš rakstījis dzeju un sacereējis aforismu, bet viens no viņa visvairāk pazīstamajiem darbiem sabiedrībā ir ebreju tautas anekdotes, kuras ir pārpublicētas arī Latvijā. Iespējams, uz dažiem aforismiem vai dzejas rindām viņu uzvedināja arī kolliju kuce Glaša. Gans suns, gan kaķis bija "melnie".

.

Nav noskaidrots

.

.

Pagaidām nav izdevies noskaidrot kanādiešu un amerikāņu aktrises Ivonnas de Karlo (1922-2007) saistību ar attēlā redzamajiem suņiem.

.

.

Bilde ar aktrisi Rinu Morelli un kolliju ir tapusi 1940. gadā, taču arī viņu abu saistība pagaidām nav skaidra.

.

.

Kopā ar kolliju uz skatuves ir kāpušas Eva Listere un Maurīna Bergina. Tas esot skats no izrādes "Apburtā princese", kas izrādīta Bristolē. Pagaidām neesmu atklājis ne kollija saistību ar aktrisēm, ne atradis izsmeļošākas ziņas par pašu izrādi vai tās ierakstu.

.

.

Ungārijas rokgrupas "Metro" dalībnieku kopbildes priekšplānā apgūlies milzīgs ruds kollijs. Iespējams, tas ir kāda muzikanta suns. Šī grupa bija populāra pagājušā gadsimta 60-tajos un 70-tajos gados, taču informācija par "Metro" ir tik skopa, ka noskaidrot kollija saistību ar kādu no bildē redzamajiem vīriem neizdodas.

.

Turpmāk vēl.

 

.

  Izlasi arī
.  
»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 6

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 4

»  Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 3

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums 2

» Slavenības izvēlas kollijus. Turpinājums

» Slavenības izvēlas kollijus
   

 

 


 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0