Publikācijas  

.

.

Uzmanību! Uzmanību! Strādā "Kolliju kino ®"!

.

.

 

.

Līzīte dokumentālās filmas "Ceļš uz Laimīgo kolliju zemi" kadrā.

...

Ievads

 

Noskatījos vēlreiz visas "Kolliju kino ®" studijas īsfilmiņas un pārlasīju uzrakstītos rakstus par mūsu piedzīvojumiem uzņemšanas laukumā. Laiks ir paskrējis ātri un šķiet pat neticami, ka "Straumēnos" pāris gadu laikā esam radījuši jau 18 īsfilmas! Ar gandarījumu secināju, ka esmu spējis savus kino darbus ieturēt vienotā, sev raksturīgā manierē. Mārtiņš Vērdiņš to definēja kā "lauku art house naivisma stilā".

Bet, pārlasot paša uzrakstīto, top skaidrs, ka šie interesantie materiāli noteikti tiks izmantoti manā topošajā grāmatā "Laimīgo kolliju zeme ®".

Taču tagad savus memuārus atlikšu malā un turpināšu stāstu par mūsu īsfilmu filmēšanas gaitu 2018. gada vasarā. Sākumu lasiet rakstā Priekš kam kazai ir vajadzīgs bajāns?

.

Katram savs kompots

.

Savā iztēlē sarindotas ābolu kompota burkas redzēju jau kādā no īsfilmas "Ābolu maiss" skatiem, taču, kad biju visu scenārijā prasīto safilmējis un domās sastiķējis, kompotiem kā atsevišķai ainai vairs nebija vietas šajā stāstā. Tas bija kļuvis lieks.

.

.

Keisija ar sardeļu kompotu. Žēl, ka kollijiem nav attaisāmā!

.

Pēc tam iedomājos, ka varētu filmēt dažādus dzīvniekus ar dažādiem kompotiem, bet kollijiem būtu savs - sardeļu kompots. Uz sardelēm mani uzvedināja gatavošanās "Rančo kollija ® 2018" Sardeļu maršrutam. Šī šķēršļu josla, kurā kollijiem paredzēts lēkāt pāri sardeļu virtenēm, bija iecerēta arī kā īpaša "Kolliju portāla SARDEĻŠOVA ®" skatu filmēšana, lai beidzot varētu to sākt. Jau veselu gadu man dažādu iemeslu dēļ nācās atlikt tā filmēšanu, un tas nav izdarīts vēl šobrīd.

.

.

Uz sardeļu kompota ēšanu Keisijai (pa kreisi) piepulcējas arī Līzīte un Loča.

.

Toreiz savirknēju šīs lietas - kompots - sardeles - "SARDEĻŠOVS ®" - pēc sava prāta un nolēmu uzņemt ļoti vienkāršu "Kolliju portāla SARDEĻŠOVA ®" reklāmas rullīti ar nosaukumu "Kompots".

Pēc tam, kad divas iepriekšējās reklāmas safilmētā materiāla apjoma dēļ bija pārvērstas īsfilmās "Ābolu maiss" un "Vai tavam saimniekam ir, ko mazgāt?", nolēmu arī trešo - "Kompotu" - pārvērst nelielā filmiņā.

Tajā katram dzīvniekam tiek piedāvāts savs kompots, kazai Ievai - bumbieru kompots, āzim Žigulītim - mazo plūmīšu, Olimpam - ābolu kompots, bet Plampačam tika likts priekšā plūmju kompots.

.

.

Kaza Ieva priecājas par bumbieru kompotu.

.

Jāsecina, ka mūsu fermas dzīvnieki par kompotiem interesējas ne vairāk kā par bajānu īsfilmā "Priekš kam kazai vajadzīgs bajāns?" Visvairāk par dīvaino sardeļu kompotu trīslitru burkā brīnījās Keisija, bet, sapratusi, ka šī nav jauna interaktīvā rotaļlieta, kura jāapgūst, likās mierā.

Kompoti filmēšanai patiešām tika gatavoti speciāli, tos gatavoja Ieva. Bet sardeles vienkārši saliku trīslitru burkā un ūdens tām pa virsu liekts netika. Filmēšanas laikā vienā no interesantākajām un divdomīgākajām bildēm varam redzēt āzi Žigulīti blakus sardeļu kompota burkai.

.

.

Interesanti, par ko domā Žigulītis blakus sardeļu burkai?

.

Īsfilmas uzņemšanā redzams "Kolliju portāla SARDEĻŠOVA ®" melnais galds ar rotējošu sardeļu ratu, kuram iespējams pat mainīt griešanās virzienu. Velosipēda riteni, kam pieskrūvētas 9 dakšiņas no galda piederumu komplekta, griež elektromotoriņš ar reduktoru no kārtējās automašīnas logu tīrītāju mehānisma. Sardeles uz dakšiņām, protams, ir īstas, un reiz šo ratu nekaunīgi centās aplaupīt mūsu baltais kaķis.

.

Biljardam tiek pievienots arī boulings

.

Kad biljarda spēles jau bija mazliet apnikušas, sāku domāt, ka varbūt vajadzētu apvienot vienā stāstā mūsu dažādās ķegļu spēles - leģendāro kaniboulingu ®, interaktīvo miniboulingu, maziņo mikroboulingu, pievienojot tiem vēl paša izdomātas lauku stila boulinga versijas, izmantojot pilnas piena pudeles un pat burkānus. Visa šī iecere galu galā pārtapa īsfilmas "Lauku boulings" scenārijā. Šajā filmiņā dažādus mūsu pašu izgatavotus boulinga veidus izmēģinās gan kolliji, gan āži. "Lauku bumbu spēles" turpinās!

Saulainos vasaras rītos, kad kazas ganībās "sakārtotas", mūsu fermas kolliji koLLektīvi dodas spēlēt dažādus boulingus jeb ķegļu spēles. Lai gan "Straumēnos" ir arī tenisa bumbiņu automāts "GoDogGo!", šoreiz kaniboulingu ® Līzītei, Lociņam un Keisijai palīdzēs spēlēt kaza Ieva. Arī viņa var padot bumbiņas!

.

.

Miniboulings ļoti patīk arī āzītim Plampačam.

.

Kad šī aportēšanas spēle spēlēta jau gana, kolliji uzaicina uz kopīgu miniboulinga maču āžus Olimpu un Plampaču. Šo interaktīvo rotaļlietu visi jau tika iepazinuši lauku šova "Biljards ar āzi ® 2018" laikā.

Hosento pagaidām kaniboulinga ® un miniboulinga spēlēs nepiedalās, jo tās vēl spēlēt neprot. Pie tam, kad šie īsfilmai "Lauku boulings" vajadzīgie skati tika filmēti, Hosis vēl pie mums nedzīvoja. Spēles laikā Hosento redzams cēli guļam uz trapa blakus mikroboulinga komplektiņam, kas kādreiz piederēja Abijai. Tieši, pateicoties viņai, radās kaniboulings ®.

.

.

Piena boulinga inventārs gaida savus spēlētājus.

.

Atceroties "Burbuļatora ® piena spēles" mūsu "Rančo kollija ® 2018" laikā, iedomājos, kādēļ gan piena pudeles nevarētu izmantot ķegļu vietā? Izvēlējos vienu no mūsu "Boomer" bumbām, izgatavoju no diviem dēļiem 3 metrus garu "celiņu", precīzāk - reni, bet 10 pilnas piena pudeles novietoju uz mazā preču paliktņa (padona). Nolēmu, ka zilo bumbu pa reni ripinās kaza Ieva, taču pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem nebiju mierā - kaza, meklējot apakšā paslēptos maizes gabaliņus, bumbu ripināja uz priekšu ļoti vāji. Situāciju glāba Olimps. Skati ar bumbas ripināšanu tika dublēti vairākkārtīgi.

Pirms nākamā skata filmēšanas palaidām pie piena pudeļu ķegļiem kazu Ķimeni. Viņas uzdevums bija meklēt maizes gabaliņus starp pudelēm, tās stumdīt un gāzt.

.

.

Tūlīt Keisija metīs ar mazo kāpostgalvu pa burkānu ķegļiem.

.

Pēc tam bumba tika ripināta pa pudeļu ķegļiem un to ar priecīgiem rējieniem pavadīja visi četri mūsu kolliji - viņiem bija pievienojies arī Hosento, kur pirms nedēļas sāka dzīvi "Laimīgo kolliju zemē ®".

Mūsu "ķegļotās" īsfilmas "nagla" bija āzim Olimpam īpaši veidotais "burkānboulings". Zemē ar metāla cauruli izveidoju caurumus, tajos iespraudu 10 lielus burkānus, bet bumbas vietā tika izmēģināta neliela kāpostgalviņa. Taču bija jāatrisina kāpostgalvas padošana. Ja jau kollijiem kaniboulinga ® un piena pudeļu boulinga spēlēs palīdzēja kaza un āzis, tad šoreiz kādam no kollijiem bija jāpadod apaļais dārzenis, lai iepriecinātu Olimpu. Mums vajadzēja nofilmēt skatu, kurā kollijs tur mutē maziņo kāpostgalvu un tad to palaiž vaļā. Lomai tika izvēlēts Hosento, jo viņš ir ļoti ēdelīgs un viņam visu ko patīk nēsāt apkārt, ieskaitot pat ārā esošās bļodiņas. Hosento tieši filmēšanas dienā apritēja 6 mēneši un es nolēmu, ka viņam jau varētu sākt uzticēt nelielas epizodiskas lomiņas patstāvīgi. Taču Hosento ar uzdevumu netika galā. Vairākas reizes izmēģinot kļuva skaidrs, ka šī loma jāuztic kādam citam no mūsu kollijiem. Kāpostgalvas pienešanai un turēšanai mutē tikai pieaicināta Keisija un pēc vairākiem mēģinājumiem izdevās nofilmēt vēlamo. Turklāt Keisijai jāsāk mācīties priekšmetu turēšana mutē nākamā gada īsfilmas "Buratino" uzņemšanas vajadzībām. Īsfilmā "Lauku boulings" tika iekļauta neliela epizode, kurā Hosento guļus grauž "inventāru" jeb kāpostgalvu.

.

.

"Kāposti var pagaidīt!", domā Olimps.

.

Pieaicinot pļavā galveno "burkānboulinga" spēlētāju Olimpu, atkārtoti pārliecinājāmies, ka mūsu pērn ekranizētā krievu tautas paruna "Kur kāposti, tur gaidiet āzi!" ir nepareiza. Tai būtu jāskan "Kur burkāni, tur gaidiet āzi!", jo āzis, nonācis izvēles priekšā, pirmos ēdīs saldos burkānus.

Filmas beigās mēs redzam Lociņa portretu, kurā viņš savilcis purnu ļoti izteiksmīgā smīnā. Nezinu, vai tas par visu notiekošo šīs īsfilmas uzņemšanas laukumā, vai arī tikai par āža "burkānboulingu". Bet varbūt Lociņam, skatoties uz zemē saspraustajiem burkāniem, ienāca prātā doma par "sardeļboulingu"? Bet varbūt šāda doma ienāca prātā man? Pagaidām to jums neatklāšu.

.

  Video
 

16. sērija "Kompots" (2018) "Compote"


17. sērija "Lauku boulings" (2018) "Country style bowling"


18. sērija "Riešana kopā ar Līzīti" (2018) "Barking with Elisy"


Kandavas reklāma (parodija) (2018)


Kolliju portāla rudens reklāma (2018)


.

Riešana pusgada garumā

.

Uzmanību! Filmā dzirdama riešana!

Līdz galam neizdomātā ideja par šovu "Riešana kopā ar Līzīti" šogad pārtapusi īsfilmā. No rītiem mēs kopīgi devāmies nelielās pastaigās un rējām pusgadu. Rējām visur - pļavās, uz ceļa, "Straumēnu" lielezerā, rējām gan pavasarī, vasarā un arī mazliet rudenī.

.

.

Jautra riešana, skrienot pa ceļu. No kreisās: Lociņš, Keisija un Romeo.

.

Lai gan kolliji ir ļoti rejoši suņi, riešanu filmēt nemaz nav tik vienkārši, kā daži skatītāji varbūt iedomājas. Vislabāk riešana padodas barā, taču ne vienmēr vajadzīgajā brīdī suņi vēlas riet. Reizēm nācās riešanu speciāli izprovocēt.  Filmā nav nekāda īpaša stāsta, nav arī detalizēta scenārija, kas reglamentētu, kā, kur un cik daudz jārej. Tas ir "Kolliju kino ®" studijas eksperiments - pa pusei dokumentāls dažu minūšu garš "rejamgabals", kurā es ļauju suņiem savu sakāmo stāstīt pašiem. Veidojot šo īsfilmu, pieturējos vienīgi pie hronoloģijas. Šajā filmā notiks arī neiespējamais, jo redzēsim gan mūsu Romeo, gan Hosento, kuri dzīvē nekad nav satikušies.

.

.

Riešana pie ūdens. No augšas uz leju: Lociņš, Līzīte un Keisija.

.

Uz jautājumu, kāpēc tieši "Riešana kopā ar Līzīti", nevis, piemēram, Keisiju vai kādu citu no mūsu kollijiem, atbilde skan pavisam vienkārši - Līzīte ir mūsu kolliju barvede un visrejošākā no visiem. Un man šķiet, ka tieši Līzītei visvairāk piestāvētu šāds riešanas šovs.

Īsfilmā varēsiet redzēt arī lenšu magnetafonu "Astra 110" un civilās aizsardzības skaļruņus no pagātnes. Pie riešanas ieraksta mikrofona vislabāk iejutās Lociņš.

"Riešanu kopā ar Līzīti" varat skatīties kopā ar saviem kollijiem. Iespējams, ka viņiem šāds "rejamgabals" šķiet visai interesants un patīkams.

Filma nav ieteicama cilvēkiem, kuriem nepatīk riešana.

.

Kandavas simbols Dollijas vēderā

.

Lasot kastaņus Kolliju portāla uzrakstam, par kuru stāstīsim nedaudz zemāk, atcerējos savu pirmklasnieka pieredzi, veidojot "rudens velšu" ekspozīcijas, konkrētāk - zīļu vīriņus. Sāku pat filmēt īsfilmu "7 mazi vīriņi", kurā dažādi dzīvnieki apēd dažādus vīriņus - Hosento notiesā cīsiņu vīriņu, Dollija - zīļu vīriņu, auns Kālītis - tomātu vīriņu utt., taču ar filmēšanu visu laiku neveicās un beigās pietrūka laika. Filmēšana tika pārtraukta, taču izdomāju uzņemt pavisam īsu Kandavas reklāmu - parodiju, kurā aita Dollija apēd zīļu vīriņu, bet fonā redzams uzraksts "Kandava".

.

.

Dollija ir gatava apēst jebkura pagasta vai novada simbolu.

.

Tie, kas nav kandavnieki, iesauksies: "Bet kur gan te parodija?" Jā, tik tiešām, pasmieties par mūsu reklāmiņu spēj vienīgi tie, kuri zina divas būtiskas lietas: 1) zīļu vīriņš Zīļuks ir Kandavas simbols; 2) Kandavas novada sauklis ir "Dzīvo ar garšu!"

Tādēļ arī aita Dollija reklāmas rullītī "dzīvoja ar garšu" un notiesāja simbolisko Zīļuku. Mazais vīriņš tika "noēsts pareizi" ar pirmo reizi un atkārtota skata dublēšana nebija nepieciešama.

Šī ir jau otrā "Kolliju kino ®" studijas parodijreklāma - pirms gada uzņēmām parodiju par mūsu Variebu.

.

Kastaņi krīt uz galvas

.

Mums ir paveicies, jo "Straumēnu" pagalmā aug gan liels ozols, gan kastaņa, tādēļ varam kastaņus un zīles salasīt mājas durvju priekšā. Protams, jāpaspēj tos savākt pirms aitu izlaišanas, jo viņām šie no kokiem krītošie pārsteigumi ļoti garšo, it sevišķi zīles.

Par kastaņu uzrakstu biju domājis jau pirms diviem gadiem, kad mēs ar Justīni salasījām divus ar pusi tūkstošus kastaņu, taču diemžēl nepratām tos pareizi izžāvēt - kastaņi sapelēja un sapuva. Šogad, brienot pa zemē esošajiem kastaņiem, atkal nolēmu atgriezties pie savas senās ieceres, vēlējos kastaņus salasīt un uzrakstu izveidot tūlīt.

.

.

Kastaņu uzraksts uz veciem ozolkoka dēlīšiem ir īsts.

.

Un te atkal nāksies jau kuro reizi atkārtot frāzi "sākumā bija uzraksts". Sākotnējais mērķis nebija vis Kolliju portāla rudens reklāmas uzņemšana, bet gan skaista rudens fotosesija. Sameklēju šķūnī vecu ozolkoka kublu, kuram bija izpuvis dibens, un izjaucu to. No iegūtajiem kolorītajiem dēlīšiem izgatavoju izliektas formas stendu, uz kura ar zīmuli uzzīmēju Kolliju portāla burtus. Šoreiz, atšķirībā no iepriekšējām reizēm, nolēmu tos veidot rakstiskus, nevis drukātus. Kad burti bija uzzīmēt, ņēmu karstās līmes pistoli, kastaņus un sāku veidot vārdus. Līmēšana prasīja kādu stundu laika, taču jau tad sapratu, ka gaidāmas problēmas - ne visi kastaņi labi turējās pie dēlīšiem. Vairākus nācās pārlīmēt un cerēju, ka tie noturēsies uz stenda vismaz līdz nākamajai dienai, kad paredzēta plānotā fotosesija.

No rīta bija skaidrs, ka līmes pistoli nāksies ieslēgt atkārtoti, jo bija nokrituši kādi seši kastaņi, taču pirms tam vajadzēja pļavā izurbt caurumus un iestiprināt stabiņus. Kad uzraksts bija aiznests un pieskrūvēts pie stabiem, zemē mētājās vēl vismaz desmit kastaņi. Nolēmu no mājas atritināt pagarinātāju spoles 150 metru garumā un turēt ieslēgtu līmes pistoli pie rokas. Nokritušos kastaņus, protams, pielīmēju, taču bija jāgaida, kad saule iegriezīsies vajadzīgajā pozīcijā un mūsu plānotais kadrs tiks pareizi izgaismots. Lai gan bija saulains laiks, fotografēšanas dienā bija stiprs vējš, kas kustināja uzrakstu un līdz fotosesijas sākumam atkal bija nokrituši padsmit kastaņi.

Skata veidošanai bija vajadzīgas lapas. Pagalmā mums aug arī kļava un pāris oši, tādēļ šo koku nokritušās lapas sagrābu un ar sarkanajiem ratiņiem pārvietoju uz pļavu.

.

.

Sapulcēt visus "Straumēnu" kollijus zem uzraksta nav viegli. No kreisās: Keisija, Līzīte, Lociņš un Hosento.

.

Fotosesija, kā parasti, tika dublēta arī ar filmēšanu, un šoreiz visas darbības tika veiktas pa divi lāgi. Vislielākā problēma bija sapulcēt zem Kolliju portāla uzraksta visu "Straumēnu" kollijus, pareizāk sakot, piepulcēt pārējiem piecus mēnešus jauno Hosento un likt viņam kaut pāris minūtes nosēdēt mierīgi. Hosis tika nosēdināts blakus Lociņam un, pateicoties tam, ka tieši šajās dienās bija iestājies periods, kurā Hosento īpaši centās pielīst Lociņam un iekarot viņa labvēlību, laizot Lociņa purnu un visādi citādi pievēršot uzmanību, mums izdevās realizēt iecerēto.

Kad iekopēju bildes datorā, pats biju pārsteigts, cik ļoti skaisti viss sanācis - ļoti skaistas krāsas, silta un mīksta zemās rudens saules pretgaisma un kolorītais kastaņu uzraksts uz novecojušiem, nedaudz aprūsējušiem ozolkoka dēļiem. Izskatījās gandrīz kā kadrs no multenītes par auniņu Šonu. Tiem, kas redzēja mūsu fotosesijas bildes un ir pārliecināti, ka stends ar Kolliju portāla uzrakstu nav īsts, bet gan "pielikts" ar "fotošopu", varu paskaidrot, ka ar datoru te nekas pielabots netika - ne gaismas un krāsas, ne pievienotas bildē redzamās dekorācijas.

.

.

Līzīte lec pāri krāsaino benzīnkannu barjerām.

.

Par cik no šīs veiksmīgās fotosesijas bija arī video, nolēmu, ka to noteikti vajag izmantot kādā no savām nākamā gada iecerētajām īsfilmām, taču to darbība parasti norisinās vasarā vai ziemā. Atcerējos arī nesen nofilmēto īsfilmu "Ābolu maiss", kas sākotnēji tika iecerēta tieši kā Kolliju portāla rudens reklāma 2018, un sapratu, ka, pateicoties ļoti saulainajai oktobra nedēļai, man ir lieliska iespēja šoreiz patiešām uzņemt nelielu rudens reklāmu.

Saulainajās dienās staigājot ar suņiem un filmējot rudens skatus topošajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai "Ceļš uz Laimīgo kolliju zemi", bijām jau safilmējuši dažādus skatus uz ceļa, tādēļ arī kaut ko no tā varējām izmantot reklāmā. Sabirušajās lapās pie "Dollijas parka ®" izbēru 120 krāsainas baseina bumbiņas, kuras biju iegādājies Kolliju portāla vasaras reklāmai 2019. Pļavā izveidoju nelielu, bet ļoti krāsainu divu barjeru sistēmu no divām veļasmašīnām "Rīga" un 20 benzīna kannām. Atkal vajadzēja lapas, tādēļ devos uz tālajām zirgu ganībām un salasīju trīs maisus ar skaistām kļavas lapām, jo pie mūsu pagalma kļavas vajadzīgo daudzumu vairs nevarēju atrast.

Filmēšanas laikā līmējās vaļā un paukšķēdami suņiem virsū uzkrita vēl daži kastaņi, tādēļ līmes pistoli nācās darbināt vēl vairākas reizes, lai uzrakstu varētu "restaurēt". Pirms tam biju nolēmis uzrakstu saglabāt "Rančo kollijam ® 2019", taču pēc neveiksmīgās kastaņu līmēšanas pārdomāju - tiklīdz viss vajadzīgais bija uzfotografēts un nofilmēts, kastaņus norāvu nost. Tie kopā ar zīlēm mums noderēs "Kolliju kino ®" studijas īsfilmas "Ko kolliji dara ziemā 2" filmēšanā un "Ziemas rančo ® 2019", kad sniegavīriem būs jātaisa acis un pogas.

.

.

Šovasar "Straumēnu" kolliji ir filmējušies ļoti daudz. Tagad neliela pauzīte līdz ziemai. No kreisās: Līzīte, Lociņš, Hosento un Keisija.

.

Bet ozolkoka dēlīšu stends pārtaps īsfilmas "Telefonu centrāle" inventārā un reklāmā, kurā tiks izmatots arī ļoti retais "KD-6" telefona aparāts / komutators (burtu atšifrējums - "koncentrator direktorskij").

Nobeigumā jāpiebilst, ka pret karstās līmes pistoļu izmantošanu man ir radusies izteikta nepatika - savos darbos esmu centies izslavēto karsto līmi izmantot vairākas reizes, taču katrā no gadījumiem tā ir sagādājusi rūgtu vilšanos.

.

Aportēšana, interaktīvās rotaļlietas un lauku  sporta spēles

.

Šovasar paralēli īsfilmu uzņemšanai filmējām arī vajadzīgos skatus, lai turpinātu mūsu prezentējošo miniseriālu "Rural sport games" jeb "Lauku sporta spēles" un izveidotu divas jaunas reklāmfilmiņas - "Straujupa interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām" un "Straujupa aportēšanas spēles kollijiem". Šos video piedāvāsim jums noskatīties tiklīdz būsim pabeiguši šī gada mūsu lauku šovu - "Dollija pret kolliju ® 2018" un "Biljards ar āzi ® 2018" - video montāžu un fotogaleriju izveidošanu.

.

Nobeigums

.

2019. gadu iesāksim ne tikai ar jauno pasākumu "Ziemas rančo ® 2019", bet arī ar skatu filmēšanu jaunajai īsfilmai "Ko kolliji dara ziemā? 2" (turpinājums). Pavasarī turpināsim strādāt pie iesāktās īsfilmas "Buratino", bet vasarā ķersimies pie "Veļas dienas", "Kūts diskotēkas", "Lociņa limonādes fabrikas", "Mākslas ekspertiem" un "Telefona centrāles", bet rudenī nodosimies "Limpjūtera" radīšanai.

.

.

Ļoti ceru nākamgad uzņemt arī Kolliju portāla vasaras reklāmas rullīti ar sportošanu un dažādām bumbiņām.

Ja būs iespējams, strādāsim arī pie īsfilmas "Brokastu mašīna" radīšanas. Kas zina, varbūt šīs filmas uzņemšanas vajadzībām vistas izdēs un no 200 olām sakārtos veselu uzrakstu "Kolliju portāls"! Tēmas pirmie skati ar kucēnu Hosento un vistu jau tika nofilmēti šovasar "Straumēnu" siena šķūnī.

Paldies visiem atbalstītājiem! Dāviniet mums, lūdzu, veļasmašīnas "Rīga" un telefona aparātus ar ripu! Tie mums patlaban ir visvairāk vajadzīgi.

Mūs atbalstīt varat arī, iegādājoties "Kolliju kino ®" studijas īsfilmu izlases DVD diskos, par kuriem vairāk varēsiet uzzināt sadaļā DVD.

Jautru un interesantu ziemu jums! Sūtiet mums savu kolliju bildītes!

 

. 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0