Publikācijas  

.

.

Mini kērlings rančo āzim

.

.

Lieliskais āzis Olimps.

.

Ievads

.

Ar ziemu šogad mums necerēti paveicās. Tā nebija gara, tikai pusotru mēnesi, taču gandrīz ideāla - sniega bija daudz, reizēm spīdēja saulīte un gaisa temperatūra bija atbilstoša ziemas filmēšanas vajadzībām - svārstījās no - 5˚C līdz - 10˚C. Šīs 45 dienas "Kolliju kino ®" studija izmantoja ļoti ražīgi, filmējām un fotografējām daudz. Ja iepriekšējās ziemas nebija nemaz un šī iemesla dēļ nenotika iecerētās īsfilmas "Ko kolliji dara ziemā? 3: Rančo āzis" filmēšana, tad šoreiz šo "iztrūkumu" kompensējām - vienas ziemas filmas vietā uzņēmām divas, turklāt sarīkojām arī "Sniegavīru armijas ® 2021" un "Mini kērlinga 2021" sacensības mūsu kollijiem un āžiem.

.

Atpakaļ uz ruļļiem

.

Mūsu seriālu "Fermas kolliju piedzīvojumi" šogad sākām ar īsfilmu "Siena šķūņa suņi 2: Atpakaļ uz ruļļiem", kurai šoziem patiesībā nenofilmējām nevienu kadru. Šī īsfilma tika samontēta no jau esošā video materiāla, kas tika uzņemts iepriekš un agrāk netika izmantots mūsu ziemas filmiņās, jo safilmētā materiāla izrādījās tik daudz, ka tas vienkārši palika pāri neizmantots. Tādēļ arī izskaidrojams fakts, ka Hosento šajā filmā ir pavisam jauns suns, Līzīte aktīvi piedalās mūsu fermas lopu uzraudzīšanā un kopīgā ikrīta skriešanā, un mūsu gulbji vēl ir pelēki. Te vispār nav nekā inscenēta, vienkārši attainota mūsu fermas ikdiena vēlā rudenī un ziemā pie lielā siena šķūņa.

.

.

Hosento un Lociņš daudz laika pavada uz ruļļiem.

.

Parodija par veļasdienu pārtop īsfilmā

.

Pēc īsfilmu "Lielā veļas diena: Ziepju opera" un "Lielā veļas diena 2: Jautrās spēles" uzņemšanas stabi ar veļasstriķi lejas pļavā netālu no vecā dīķa tika speciāli atstāti zemē, jo man radās ideja skatu ar āžu destruktīvo rīcību veļas mazgāšanas zonā uzfilmēt arī ziemā un samontēt nelielu parodiju, kurā vasaras skati nomainās pret ziemas - tik ilgi āži demolējuši visu, ko uzskatījuši par vajadzīgu. Taču darba gaitā sapratu, ka izdosies uzņemt veselu īsfilmu "Lielā veļas diena 3: Ziema" un ar vasaras versijas parodēšanu tai nebūs nekāda sakara. Stāsts bija līdzīgs: Keisija iedarbina trīs veļasmašīnas "Rīga" un, kamēr veļa mazgājas, suņi dodas pastaigā pa piesnigušo mežu. Tikmēr ierodas āži, apgāž veļasmašīnas un bļodas, norauj drēbes no striķa utt., taču no sākotnējā scenārija darba gaitā nācās veidot atkāpes. Pati būtiskākā - trīs āžu vietā ap veļasmašīnām darbojas tikai Olimps. Vispirms nolēmu ziemas versijā izmantot divus āžus un Plampaču nemaz neņemt, jo Olimps ar Žigulīti, meklējot kārumus veļasmašīnās un bļodās, mazo āzi tāpat dzīs prom. Vasaras versijā Plampačs tika piefilmēts klāt viens pats. Paralēli mēs strādājām pie divu īsfilmu uzņemšanas un šajā dienā pirms došanās pie veļasmašīnām nule kā bijām uzņēmuši Žigulīša "Mini kērlinga" spēli. Viņš paguva nospēlēt tikai vienu reizi un Zigim sākās epilepsijas lēkme. Pēc pieredzes bija zināms, ka nekāds aktieris šajā dienā viņš vairs nebūs.

.

.

Olimps novāc veļu.

.

Par cik veļas mazgāšanas inventārs bija jau uzstādīts un sagatavots vajadzīgā skata filmēšanai, un laika prognoze solīja drīzu snigšanu un pat puteni, nācās filmēt Olimpu vienu pašu. Taču mums viss izdevās un nemaz nebija slikti, jo arī Olimpam vienam pašam pietika, ko darīt. Tāpat kā vasarā, arī šoreiz daļa no Olimpa darbības bija inscenējums. Viņš godīgi nogāza divas bļodas ar drēbēm no ķeblīšiem un apgāza vienu no veļasmašīnām. Divas citas apgāzu es pats. Šoreiz mašīnās un bļodās ūdens nebija, jo tas sasaltu. Bļodas tika novietotas uz ķeblīšiem mazliet ieslīpi, zem tām bija rupjmaizes gabaliņi. Arī tukšajās veļasmašīnās bija sabērta maize un burkānu fragmenti. Protams, ka arī drēbes no striķa Olimps nerāva, to filmēšanas gaitā pakāpeniski darīju pats, bet Ieva uzlika āzim uz muguras džemperi. Izskatījās tā, it kā Olimps patiešām to būtu izvēlējies pats un uzvilcis, lai būtu siltāk.

Grūtāk bija nofilmēt zirgus ēdam sienu no četrām krāsainām veļasmašīnām "Rīga". Zirgi visu laiku dīdījās apkārt mašīnām. Nē, viņi nebaidījās, vienkārši katram no zirgiem, kā jau ierasts lopu pasaulē, likās, ka otram mašīnā ir garšīgāks siens, un sākotnējā iecere, ka zirgi rātni stāv ierindā ar galvām uz vienu pusi, izgāzās. Tāpat izrādījās, ka šis siens ir par garu - zirgi to vilka no mašīnas ārā, tas krita zemē un viņi to labprātāk ēda no zemes, kā ir pieraduši ikdienā.

.

.

Veļasmašīnas "Rīga" ne tikai mazgā drēbes, bet arī baro zirgus. No kreisās: Fantagira, Lusse, Fiona un Eiss.

.

Skats ar gulbjiem pie āliņģa ir dabīgs un tā ir viņu dzīves neatņemama sastāvdaļa, ja vien ir kāds, kas ledū izcērt caurumu, taču tas tika darīts katru dienu, lai padzirdītu zirgus un iegūtu ūdeni citu lopiņu dzirdināšanai, jo pašu akā ūdens visiem nepietiek. Mēs ar Ievu lējām ūdeni kannās, nesām pa stāvo "Straumēnu" lielezera krastu augšā un ar ragaviņām vedām uz pagalmu. Kā gulbjiem nesalst mērcēt galvas ledainā ūdenī, nespēju saprast vēl līdz šim.

Hosento, Keisijas un Lociņa skrējiens pēc postažas izdevās ideāli, pateicoties šaurajai taciņai sniegā, kuru biju izracis, lai nogādātu vajadzīgo inventāru filmēšanas vietā. Netālu atradās arī Hosento zilā treniņu automašīna, uz kuras viņš lēca un sēdēja arī ziemā, bet šis skats tiks izmantots kādā citā no mūsu iecerētajām "Fermas kolliju piedzīvojumu" sērijām.

"Lielās veļas dienas 3" beigās biju nolēmis parādīt īpašu veļasmašīnas "Rīga" sniegavīru. Uz mašīnas alumīnija vāka uzcēlu sniega bumbu, tai virsū uzliku skārda spaini, bet pie elektrības vada saspraudu koka knaģu rindu. Acis un deguns tika izgatavots no burkāniem un pats sniegavīrs izdevās lielisks - asprātīgi un tematikai atbilstošs. Šī sniegavīra nobildējumu kopā ar mūsu kollijiem varēšu izmantot arī trešajā topošajā kolliju un veļasmašīnu "Rīga" kalendāram. Kad sniegavīrs bija nofilmēts un nofotografēts, pie tā uzaicinājām Olimpu un izdevās uzņemt lielisku skatu, kā āzis apēd unikālā sniegavīra burkāndegunu un acis.

.

.

Pie unikālā sniegavīra sapulcējušies visi mūsu kolliji (rudie no kreisās): Hosento, Līzīte, kura vairs nefilmējas, Keisija un melnais Lociņš.

.

Tradicionāli gandrīz katras filmiņas beigās tiek parādīts uzraksts "Kolliju portāls", kas izgatavots no dažādiem ēdamiem un neēdamiem priekšmetiem. Šoreiz biju nolēmis to veidot no egļu čiekuriem.

.

Lieliskais āzis Olimps

.

Triloģijas pēdējo daļu "Ko kolliji dara ziemā? Rančo āzis", kā jau var noprast pēc nosaukuma, nolēmu veltīt mūsu fermas vispārākajam āzim Olimpam. Abās šoziem uzņemtajās filmiņās viņš spēlē galvenās lomas un man gribējās nedaudz parodēt nu jau pa pusei aizmirsto lauku izklaides un sporta pasākumu "Rančo kollijs ®", kurā katru gads kāds no kollijiem ieguva šo nosaukumu. Par cik visi mūsu kolliji - Līzīte, Lociņš, Keisija un Hosento - ir šī titula īpašnieki, gribēju titulēt arī mūsu lielisko Olimpu. Šim nolūkam bija pasūtīta īpaši izgatavota medaļa un kokarde, bet mazo cepurīti kā joku izgatavoju no kartona pats.

Tāpat kā iepriekšējās divās daļās - "Ko kolliji dara ziemā?" un "Ko kolliji dara ziemā? 2: Turpinājums", arī šoreiz vēlējos parādīt, ka kolliji ikdienā ne vien tiek galā ar saviem darba pienākumiem fermā, bet atrod arī dažādus interesantus veidus, kā sevi izklaidēt. Šoreiz iepriecināt mūsu kollijus un āzi Olimpu nolēmu ar trijām spēlēm.

Interaktīvā rotaļlieta "Sienagavīru armija ®" triloģijas otrajā daļā jau tika izmantota, taču šoreiz šī armija tika izgatavota krāsaina. Gan kollijiem, gan āzim šī spēle jau bija labi pazīstama, tādēļ nekādus sarežģījumus neradīja. Dzīvnieki ar interesi izspēlēja arī jauno interaktīvo rotaļlietu "Mini sniegavīri", vienīgi ar Keisiju pirmajā dienā vajadzīgo uzfilmēt nekādi neizdevās - viņai vienkārši bija bail no krītošajiem konservbundžu vīriņiem. Ar Keisiju nācās strādāt speciāli vēl vienu dienu. Tāpat viņa baidījās arī no trešās spēles - "Mini kērlinga", taču pēc vairāku reižu izmēģināšanas viņa pierada un spēlēšana noritēja bez aizķeršanās.

.

.

Atjautīgais Olimps jaunas spēles apgūst zibenīgi un interaktīvā rotaļlieta "Mini sniegavīri" nav izņēmums.

.

Pie "Mini kērlinga" ledus galda biju nolēmis vest ne tikai mūsu kollijus un Olimpu, bet arī āžus Žigulīti un Plampaču, lai sarīkotu pasaulē pirmās "Mini kērlinga" sacensības kollijiem un āžiem 2021. Vislielākās problēmas pie "Mini kērlinga" galda mums negaidīti sagādāja āzītis Plampačs. Atšķirībā no Keisijas, viņš nebaidījās no slīdošajiem kērlinga akmeņiem, Plampa bija pārāk slinks, lai sameklētu maizes vai burkāna gabaliņus zem tiem. Pirmajā dienā neizdevās uzfilmēt vēlamo un centāmies vēlreiz, taču rezultāts bija visai līdzīgs. Atlika filmēt visu vairākas reizes, kā ir, un pēc tam izmantot montāžu. Vislielākais pārsteigums pie "Mini kērlinga" galda bija spītīgais un nešpetnais auns Dadzītis, kurš ir iemantojis atpazīstamību ganīšanas nodarbībās un stājas pretī pat suņiem. Auns, kurš nekad nebija spēlējis nekādas interaktīvās rotaļlietas, ar uzdevumu tika galā bez problēmām, tiesa, arī viņam ik pa laikam apnika, bet nospēlēt viņš var.

Vairāk par "Siegavīru armiju", "Mini sniegavīriem" un "Mini kērlingu" varat uzzināt mūsu portāla sadaļā Vecā Kollija interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām.

Skats, kurā sirmais ērzelis Eiss ēd brokastis kopā ar gaiļiem un dusmojas uz tiem, bija vērojams ikdienā. Arī ķēves Fantagiras ūdens dzeršana "Straumēnu" lielezerā, ar kāju izsitot nelielu caurumu krastmalā, nav nekas neparasts. Tā darīja visi mūsu zirgi, kamēr nebija iestājies pārāk liels sals un izveidojusies bieza ledus kārta.

.

.

"Mini kērlings" ieinteresēja arī spītīgo aunu Dadzīti.

.

Nolēmu, ka bez interaktīvo rotaļlietu spēlēšanas vajadzētu izcept arī piparkūkas, tādēļ lielā šķūņa galā novietoju gāzes plīti un sarkano propāna balonu. Piparkūkas no Ievas gatavotas mīklas tika izceptas mājas virtuvē vairākas dienas iepriekš, arī viņas izgatavotais Kolliju portāla piparkūku uzraksts, kuru redzēsiet filmas beigās. Plīts pa īstam darbināta netika, arī gāzes balons ir tukšs rekvizīts, bet ticamības labat tika uzņemts skats, kurā Keisija darbojas pa cepeškrāsni. Pēc inscenētās cepšanas piparkūkas apēda Hosento un kaza Ieva. Baltā kaza tur bija kā alternatīva, jo pirms viņas pēc scenārija tika izmēģināts Plampačs, taču viņam piarkūkas negaršoja. Atvedām Olimpu, taču arī viņš apostīja cepumus, nošķobījās un viss! Toties Žigulītis paredzēto tēju izdzēra ļoti ātri. Tā bija vārīta no liepu ziediem, klāt tējai tika pievienots arī cukurs, jo Zigim cukurūdens ļoti garšo. Tādu bērzu sulas vietā viņi kopā ar Olimpu dzēra īsfilmā "Bērzu sula".

.

.

Keisija cep piparkūkas un vāra tēju āzim Žigulītim.

.

Laikam visgrūtākais šajā filmā bija skats, kad Olimps ir saņēmis "Rančo āža" titulu. Viņš nekādi nevarēju nostāvēt mierā ne brīdi un papozēt ar savu zelta medaļu un īpašo cepurīti, taču dažus kadrus uzņemt mums izdevās.

.

  Video
.  

Īsfilma "Ko kolliji dara ziemā? 3: Rančo āzis" (2021) "How collies have fun in the winter 3: Ranch goat"


Īsfilma "Lielā veļas diena 3: Ziema" (2021) "Great laundry day 3: Winter edition"


Īsfilma "Siena šķūņa suņi 2: Atpakaļ uz ruļļiem" (2021) "Hay barn's dogs 2: Back to rolls"


.

Kolliju un āžu ziemas sacensības

.

Šo skaisto ziemu gribējās izmantot, cik vien iespējams produktīvi, tādēļ paralēli filmēšanai nolēmu sarīkot arī nelielas ziemas sacensības mūsu kollijiem un āžiem, kuras "Laimīgo kolliju zemē ®" varētu kļūt par ikgadējām, ja vien būs ziema.

Gan "Sniegavīru armijā 2021", gan "Mini kērlingā 2021" spēlētāji tika sadalīti trijos pāros, kuri tika iepriekš izlozēti. Katrā pārī sacentās viens kollijs pret vienu āzi. Par abu sacensību uzvarētāju kļuva Hosento, bet "Mini kērlingā 2021" kā viesspēlētājs tika pieaicināts arī auns Dadzītis. "Sniegavīru armijā 2021" šogad, atšķirībā no filmas, tika izmantoti seši baltie vīriņi, bet "Mini kērlinga 2021" sacensības pilnībā ir iekļautas arī filmā "Ko kolliji dara ziemā? 3: Rančo āzis".

.

.

Žigulītis piedalās "Sniegavīru armijas ® 2021" manevros.

.

Abās sacensībās tika izmantots mūsu "FarmPunkz electric ®" darbnīcā izgatavotais zilais elektromehāniskais rezultātu tablo. Tas ļoti labi izskatījās kadrā, tādēļ esmu ieplānojis nākotnē izstrādāt vēl kādu atšķirīgu un interesantu aparātu. Pieminētajā tablo ir manis paša izgatavots elektromehāniskais zvans, sešas auto spuldzes un tik pat daudz tumbleru.

Vairāk par rotaļlietām, kas tika izmantotas ziemas mini sacensībās, varat uzzināt mūsu portāla sadaļā Vecā Kollija interaktīvās rotaļlietas kollijiem un kazām.

.

.

Hosento, Keisija un Lociņš ieradušies uz "Mini kērlinga 2021" sacensībām.

.

  Video, bildes un rezultāti
.  .

"Hosento fermas" pirmie kadri

.

"Hosento fermas" ziemas skata bildēšanai un filmēšanai tika izgatavots īpašs makets. Tā tapšanas gaita jau aprakstīta sadaļā "Hosento ferma" un šobrīd ir sagatavots jau nākamais. To iemūžināsim video un fotoattēlos maijā un turpmāk izmantosim kā "Hosento fermas" reklāmu.

.

.

Hosento pie sava pirmā maketa. Pie sarkanā auto viņa un āža Olimpa figūriņas.

.

Līzītei - 15

.

Kādreizējai mūsu kolliju bara līderei un fermas dzīvnieku virspavēlniecei Līzītei 25. februārī apritēja 15 gadi. Divus iepriekšējos gadus skati ar viņas dzimšanas dienu bija iekļauti mūsu īsfilmās, taču šogad tas izpalika, jo abas ziemas filmas jau bija samontētas. Arī ziema jau bija cauri un šoreiz jubilejas fotosesija notika istabā. Sava ievērojamā vecuma dēļ viņa vairs nefilmējas.

.

.

Līzīte savā dzimšanas dienā.

.

Vai veļasmašīnas "Rīga" slēpos?

.

Fotografējot Lociņu un trīs krāsainas veļasmašīnas "Rīga" uz slēpēm, dzima jauna ideja nākamajai ziemai. Jau labu laiku atpakaļ izdomāju, ka gribu uzņemt kādu īsfilmu, kurā veļasmašīnas darbojas patstāvīgi, un tagad zinu, ka tās būs pasaulē pirmās "Veļasmašīnu slēpošanas sacensības".

.

.

Pirmās pasaulē slēpojošās veļasmašīnas seko Lociņam.

.

Patlaban meklējam dažādas citiem vairs nevajadzīgas slēpes un, iespējams, mūs ar profesionālu inventāru atbalstīs arī kāds pasaules līmeņa kalnu slēpotājs. Arī Hosento šīs ziemas pēdējā nedēļā, pirms noskusa sniegs, trenējās "pajūgu braukšanā" un viņam tas izdevās lieliski. Tagad kārta āzim Olimpam apgūt pajūgu vilkšanu, lai nākamzien viņš varētu vizināt Hosento un vest malku no meža. Šim nolūkam izgatavosim nelielus ratus, kurus izmantosim arī pirmās pavasara filmas "Ar gailīti "Rīgā" braucu" uzņemšanai.

.

.

Hosento katru rītu tika vizināts ar ragavām, bet Eiss nevar vien sagaidīt sienu.

.

..

 


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0