Intervijas  

 

.

"Laimīgo kolliju zemē" sportos arvien vairāk

.

.

.Vecais Kollijs ar Keisiju 2016. gada septembrī.

.

Kamēr visapkārt sakrāmētas kastes ar tajās sašķirotajām detaļām kārtējam izgudrojumam - "Burbuļatoram ®", un Vecais Kollijs cenšas izbrīvēt taciņu savā kabinetā, lai tiktu līdz galdam un paņemtu vajadzīgo, no galda nokrīt vesela kaudzīte ar aprakstītām un apzīmētām papīra lapām. Tajās esot pierakstītas "dažas" idejas tuvākajiem pieciem gadiem. Šīs "dažas" idejas izrādās sīki izplānotas kolliju pasākumu aktivitātes līdz pat 2022. gadam ieskaitot, kā arī lērums ar dažādiem izgudrojumiem, kuri pārtaps pasākumiem noderīgā inventārā.
.
"Laimīgo kolliju zeme ®" ir nodibināta, esi sācis filmēt arī īsfilmas, tagad vēl klāt nāk elektromehānisko objektu instalācijas ar visai savdabīgiem nosaukumiem. Vai to var dēvēt par laikmetīgu lauku lietišķo mākslu?

Vienmēr esmu vēlējies kaut ko izgudrot un izgatavot. Sevišķi tas aktualizējās, kad sapratu, ka savas idejas šajā jomā varu lieliski izmantot mūsu rīkotajos kolliju pasākumos. 2016. gadā izveidoju darbnīcu "FarmPunkz Electric" un izgatavoju rotējošos konservbundžu objektus konservdžampinga ® vizualizācijai, barošanas bloku koferītī un vēl šādus tādus sīkumus.

Ar materiāliem mūs atbalsta "iRobot", Egils Rēdmanis, Mārtiņš Vērdiņš, Mārtiņš Budreiko un Armands Lācis.

.

.

Sirreāla situācija - lauku puika, kas brīvajā laikā no darba kūtī un aitu ganīšanas būvē šķūnī dažādus aparātus...

Tas nemaz nav tik sarežģīti!

Protams! Kas gan tur sevišķs, vai ne? Bet kādēļ "FarmPunkz Electric"?

Man ļoti patīk tāds tehniskās mākslas novirziens kā "steampunk", bet mēs dzīvojam fermā un arī "stīmpanks" īsti neatbilst manai "mīlestībai" pret padomju laika elektroietaisēm, bez tam vienmēr esmu radis meklēt tieši savu, individuālu stilu un pieeju attiecībā uz visu, ko daru. Man nav interesanti strādāt ar citu cilvēku idejām, tādēļ nekad nevarēšu strādāt kādā komandā. Svarīgi ir realizēt savas ieceres. Un par cik man tuva ir anarhija, jaunībā 80-tajos gados arī nedaudz "pankojām", tad elektrizēta "pankošana" fermā kopā ar dažiem ziņkārīgiem āžiem ir tas, kas man vajadzīgs.

.

.

Vecais Kollijs pirms 30 gadiem - 1987. gada augustā. Viņš vēl joprojām klausās "Depeche Mode", "Pet Shop Boys" un "KraftwerK", reizēm arī izmantojot lenšu magnetafonus un "Radiotehnikas" ražotās akustiskās sistēmas, kuras pats bildē uzņemtajā laikā montēja "RRR" akustikas cehā.

.

Vai logotipā attēlotais āzis ir tavs mīlulis Olimps?

Nē, tur attēlots esmu es - Vecais Kollijs!

Tu teici, ka esi spītīgs kā āzis!

Nē, āzis varētu pie manis nākt spītēšanās kvalifikācijas celšanas kursos! Man jau ir 80. līmenis!

Kādēļ tādi nosaukumi? Piemēram, "Burbuļators ®", "K-11 instruktors ®"... Kas ir "Magnētiskais nelaidējs ®"?

"Magnētiskais nelaidējs ®" ir tas, kas nelaiž.

Kur nelaiž?

Nekur!

Bet "Burbuļators ®" sarežģītu procesu rezultātā pārvērš kazas pienu siera izstrādājumos. Procesu iedarbina kollijs vai āzis, ar kāju nospiežot sviru.

Vai govs piens neder?

Grūti, jo govs pienam ir savādāka kazeīna struktūra. Sit ārā "korķus".

.

.

Vecajam Kollijam ir ļoti daudz šādas kastes, kas piekrautas ar dažādām senām elektroierīcēm, un veselas stalažas ar padomju laika elektroniku.

.

Visi tavi darbi tiek taisīti no vecām, nevienam nevajadzīgām detaļām, kuras jau sen neatbilst nekādiem Eiropas standartiem.

Jā, tās ir lietas, kuras savu laiku jau nokalpojušas vai arī kļuvušas nevajadzīgas un prasībām neatbilstošas. Taču gandrīz visi šie "analogie" krāmi strādā nevainojami un pat labāk par mūsdienu "vienreizlietojamajiem brāķīšiem". Man patīk pati doma, ka varu dot kādai lietai iespēju turpināt eksistēt, varbūt neierastāk un interesantāk, nekā tas bijis sākotnēji domāts. Ļoti žēl, ka daudz labu lietu nokļūst izgāztuvē.

Tādēļ izveidoju arī "Aizmirsto lietu muzeju", lai dažādus priekšmetus varētu izmantot kā rekvizītus mūsu pasākumu organizēšanai un filmēšanas / fotografēšanas vajadzībām.

Vai mūžīgo dzinēju neesi mēģinājis izgudrot?

Priekš kam? Man labāk patīk tās mašīnas, kuras dēvē par "do nothing machine" jeb mašīnām, kas neko nedara.

Kam tādas vajadzīgas?

Lai neko nedarītu!

.

.

Vai tādēļ tu konstruē robotu-manipulatoru, kas pēc uzdotām koordinātām sakrāmēs atpakaļ nogāztās konservdžampinga ®  skārdenes?

Jā, bet šī mašīna nav prioritāte šogad, tādēļ darbs pie tās pagaidām ir apturēts, taču robots tiks pabeigts, tiklīdz atradīšu tam laiku.

Tu veido arī savādākas, "nemehāniskas" instalācijas ar dziļu filozofisku domu, piemēram, "Āzis bārdu neskuj", "Paiet laiks", "Zāģim vāks". Kādēļ neizstādi savus darbus vispārējais apskatei?

Kādreiz varbūt izlikšu šķūnī. Neesmu pārliecināts, ka cilvēki sapratīs. Vienmēr esmu bijis apkārtējo nesaprasts un autsaiders jau kopš bērnības. Perpendikulārs visam.

Varbūt kāds nopērk par lielu naudu? Tad, iespējams, reiz Veco Kolliju pazīs arī kā mākslinieku, ne tikai kā kolliju pasākumu rīkotāju, un Pedvāle dabūs trūkties!

Gaidīšu nopietnus piedāvājumus no izsoļu namiem!

Tu teici, ka esi nolēmis pievērst mākslai arī savus kollijus. Ko viņi varētu darīt?

Gleznot.

Ko?

Saulrietu!

.

.

"Straumēni" ziemā.

.

Tikko Kolliju portālā varēja izlasīt ziņu, ka esi nolēmis 2018. gada sākumā sarīkot "Ziemas krosatlonu"? Kādēļ tā nebūs ziemas "Kollimpiāde ®", kā sākumā biji iecerējis?

Ideja par ziemas "Kollimpiādi ®" ir muļļāta vismaz piecus gadus. "Par" un "pret" kausi visu laiku nonāca apbrīnojamā līdzsvarā. Par sliktu tam nāk kolliju īpašnieku aktivitāšu straujā sarukšana pēdējos gados, vispār neprognozējamais klimats ziemā, kā arī ļoti sarežģītas un dārgas infrastruktūras izveide pasākuma norises vietā. Vasaras "Kollimpiādes ®" noorganizēšana ir rotaļāšanās salīdzinājumā ar ziemas "Kollimpiādi ®"! Lai noorganizētu ziemas "Kollimpiādi ®", ir "jāsavalda" ziema - jāiztīra laukumi un piebraukšanas ceļi (pat pašvaldības līmenī!) no sniega, jānodrošina mākslīgs siltums īpaši apkurināmos paviljonos, jāpiegādā silti ēdieni un dzērieni, nedrīkst būt liels vējš un sals, sniegputenis utt., utt.

Bez tam "Kollimpiāde ®" sastāv no vairākām, parasti trijām atsevišķām disciplīnām, starp kurām ir tehniskas pauzes. Ziemā "izstiept" sacensības visas dienas garumā neprognozējamos laika apstākļos ir neprāts. Tādēļ radās domas par "Ziemas krosatlonu" - viens, bet garš maršruts ar dažādām secīgi veiktām nodarbēm viena vai pusotra kilometra garumā - skrējiens ar suni, daži šķēršļi, mucas, bondzeles tondzeles ®, atkal skrējiens...

Pagaidām uzskatīsim, ka "Ziemas krosatlons" ir pirmais solis ceļā uz īstu ziemas "Kollimpiādi ®".

Kādēļ cilvēks skrien ar kolliju, bet neslēpo?

Par slēpošanu kopā ar suni vai pat kādreiz DOSAAF laikā praktizēto slēpotāju vilkšanu esmu domājis, bet kā par atsevišķu papildus disciplīnu, jo slēpošana un slēpotāja vilkšana prasa no dalībniekiem konkrētas iemaņas, kuras ir tikai retajam. Mūsu pasākumos parasti tiek izvirzītas tādas prasības, lai tajās varētu piedalīties pēc iespējas lielāks dalībnieku skaits. Daudziem nav arī slēpošanas inventāra un nedomāju, ka dalībnieki tādu iegādāsies speciāli "Ziemas krosatlonam". Paskriet var katrs un arī inventāra nomas mums nav.

Varbūt vajadzētu ieviest šaušanu, kā tas esot bijis agrāk?

Agrāk šaušanas nebija, bija granātas mešana. Pie šaušanas DOSAAF kolliji tika pieradināti kā jau dienesta suņiem pieklājas.

Par šaušanu esmu iedomājies, jo pašam patīk biatlons. Taču šaušana atkal prasa no dalībnieka konkrētas iemaņas. Biatlons kopā ar kolliju nākotnē var kļūt par nelielām atsevišķām "Ziemas krosatlona" sacensībām dažiem dalībniekiem. Šaušanas vietā esmu izvēlējies aportēšanu. Ar to dažādos veidos mūsu pasākumu dalībnieki ir pazīstami jau gadiem. Lai būtu atraktīvāk, izvēlējos bondzeles tondzeles ®. Krāsainas bundžas sniegā izskatīsies lieliski!

.

.

Vai ziemas sacensībās arī paredzēti kādi elektromehāniski mākslas objekti vai dīvainas un neparastas izklaides?

Jā, veļasmašīna "Rīga-17" uz kāpurķēdēm un aprīkota ar videokameru!

Ja jau Redas saimniece un četrkārtējā "Kollimpiādes ®" čempione Ance Bērziņa brauc no kalna pa trasi, sēžot uz lāpstas, un šobrīd sieviešu konkurencē valsts līmenī ieņem trešo vietu, tad kādēļ mēs, piemēram, ar Egilu, nevarētu pa "Straumēnu" lielezera ledu braukāt ar leišu putekļusūcējiem "Saturnas"?

Tikai retais zina, ka tavs mīļākais sporta veids ir daiļslidošana. Kādēļ putekļusūcēju vietā tomēr nevarētu būt parastas slidas?

Nu, visus, kuri nevēlēsies izmēģināt klasisko vizināšanos ar sūcējiem, var izlozēt pa pāriem un sarīkot "īso programmu" rāpošanā pa ledu, turoties pie prom slīdoša putekļusūcēja. Vai, teiksim, pāru slidojumā būtu interesanti novērtēt kādu "divkāršu flipu" vai "tulupu" (daiļslidošanas terminoloģija. - aut.) ar tam sekojošo "breikdensu" uz ledus.

Vai pats uz slidām stāvi?

Jā, reiz noliku tās guļus uz grīdas istabā, uzkāpu virsū un stāvēju! Slidas man ir.

Tu visiem saviem kollijiem esi veltījis pa aportēšanas spēlei. Šodien tavam jaunākajam kollijam Keisijai aprit seši mēneši. Vai jauna spēle jau padomā?

Jaunajai aportēšanas spēlei ar nosaukumu Metamdiski ® jau ir izgatavots inventārs. Vēl tikai jāsalīmē uz punktu norādēm cipariņi, kas izgriezti stāv kastītē. Šī spēle tiks Keisijai.

Vai "Straumēnos" pievērsīsies šobrīd Latvijā populārajam suņu frīsbijam?

Nejauciet! Metamdiski ® nav frīsbijs vai tā paveids, bet gan aportēšanas spēle ar lidojošo šķīvīti.

Vai šogad sacensībās tu piedalīsies ar diviem suņiem - Lociņu un Keisiju?

Laikam nē. Es labprāt, bet pretenzijas uz sportošanu kopā ar Keisiju ir izvirzījusi Justīne. Nezinu gan, cik nopietna ir šī apņemšanās, bet šāda iespēja meitai tiks dota. Ja spēs saprasties un vadīt suni, lai sporto.

.

.

Līzīte pirmā izmēģina aportēšanu ūdenī. Pateicoties Līzītei, Vecais Kollijs izdomājis jau otro aportēšanas spēli - ūdens pitch & go jeb pitch & swim. Pirmā spēle bija kastings ®.

.

Vai šie peldošie cauruļu izolācijas gabali un pludiņi arī ir jaunās aportēšanas spēles inventārs?

Jā, ir, tikai citas jaunās aportēšanas spēles inventārs! Gribu izmēģināt pitch & swim jeb pitch & go ūdenī tepat mūsu "Straumēnu" lielezerā. Tāda vēlme man radās 2016. gada vasarā, kad vēroju Līzītes peldēšanu ar aportiņu mutē. Krastā viņu sagaidīja Lociņš un centās aportiņu atņemt. Šī spēle gan var būt tikai un vienīgi kā papildus izklaide vasarā, nevis obligāta kāda pasākuma disciplīna, jo kolliju - peldētāju ir gaužām maz. Mums peld tikai Līzīte un dara to visai negribīgi - ja jau saimniekam tā vajag... Loča ar Romču iebrien stāvus padzerties, tas arī viss. Ko par ūdens priekiem teiks Keisija, varēsim izmēģināt vasarā.

Bet sardeles 80. līmenī gan garšo visiem, vai ne?

Galvenais, lai tās pirms starta no šķēršļiem nenoēd paši kolliju īpašnieki! Jautras suņu paklausības sacensības, kurās dzīvniekam ceļā izvietoti visdažādākie ārējie kairinātāji, tostarp ēdiens un rotaļlietas, ir senas kā pasaule - 100 reizes redzētas un tādēļ spranciski to varētu nosaukt par "dežavū" (viss kaut kur jau redzēts. - aut.) Mārtiņš Vērdiņš vairākkārt ir centies ierosināt kaut ko tādu paveikt "Straumēnos". Esmu viņu uzklausījis un attīstījis šo izklaidi līdz "Sardeļu maršrutam" - šķēršļu joslai, kuras objekti "apstellēti" ar sardelēm un to daļām, piemēram, barjeras kārtiņas vietā redzēsim desiņu virteni, statiņu galos būs uzspraustas sardeles, bet tuneli piesegs vesels sardeļu ripiņu aizkars. Domāju, ka šādu sacensību sekas ir neprognozējamas! Vismaz fotogrāfiem un filmētājiem būs ko darīt!

Nebarojiet mājās suņus pirms sacensībām! Un neēdiet arī paši!

Ko nozīmē 80. līmenis? Kāpēc ne 79.?

Tādēļ, ka 80. līmenis ir augstāks par 79. "Astoņdesmitais" ir visaugstākais līmenis, to vislabāk sapratīs mana vecuma datorspēļu spēlētāji, kuri ar šo laika nosišanu niekojās pirms padsmit gadiem.

.

.

Abijas spēle kaniboulings ®.

.

Šogad kolliju īpašniekiem bez tradicionālās "Kollimpiādes ®" un "Rančo kollija ®" tiks piedāvāti arī divi pavisam jauni pasākumi - "Abijas kaniboulinga kauss ® 2017" un "Gudro kolliju spēles ® 2017"

Jā, "Abijas kaniboulinga kauss ®" kļūs par ikgadēju mūsu pavasara pasākumu. Šobrīd domāju par tā vizualizāciju. Pasākumā trīs reizes tiks izspēlēts tieši kaniboulings ® un uzvarētājs tiks noteikts spēļu kopvērtējumā.

"Abijas kaniboulinga kauss ®" nākotnē iecerēts ne tikai kā Abijas piemiņa. Tieši šajā pasākumā atcerēsimies arī citus mūsu aizgājušos kollijus, Irisu Stepi, Latvijas kolliju vēsturi u.c.

"Gudro kolliju spēles ®" realizēt biju iecerējis jau sen, jo uzskatu, ka kollijam ne vien jābūt sportiskam, bet arī apveltītam ar asu prātu un spēju patstāvīgi domāt un zibenīgi pieņemt pareizos lēmumus. Tādēļ šajā dienā mazāk sportosim un vairāk domāsim ar galvu. Testēsim dažādas interaktīvās rotaļlietas, piedalīsimies "sierošanā" jeb siera meklēšanas spēlē, sacentīsimies par "Gudrākā kollija 2017" titulu.

Lai mazliet izkustētos, šajā dienā būs iespēja arī "Ziemas krosatlona" maršruta testēšana vasaras apstākļos. Tāpat visi interesenti abos pieminētajos pasākumos varēs piedalīties šova "Dollija pret kolliju ® 2017" filmēšanā.

Mēs ar saviem kollijiem visu ziemu piedalīsimies īpašās "Gudro kolliju ziemas MINI sacensībās 2017", kuras notiek istabā. Keisijai par prieku uz spēlēm uzaicināsim arī āzi Olimpu.

.

.

Abija, Lociņš un Romeo pie rotējošajiem konservbundžu abjektiem nr. 1 un nr. 2.

.

Tu esi arī pats izstrādājis vairākas interaktīvās rotaļlietas.

Jā, esmu dažas izgudrojis. Tajās izmantota elementāra mehānika - sviras utt. Varbūt kādu no savām rotaļlietām nodemonstrēšu "Gudro kolliju spēlēs ® 2017". 

Paredzēts, ka arī kazas šovasar ļoti "draudzēsies ar prātu"...

No šī gada mēs pievērsīsimies arī kazu intelekta testēšanai, tādēļ esmu iecerējis attīstīt zīmolu "Kazu Nostra ®" un bez kino rīkot arī ikgadējas prāta spēles kazām un āžiem "Kazu Nostra SMART ®". Aicinu visus Latvijas gudro kazu un āžu īpašniekus uz sacensībām!

.

.

"Dollija pret kolliju ® 2017" esot paredzamas izmaiņas. Kādas? Vai "MēBē Sports ®" komandas sastāvā?

Īpašas izmaiņas "MēBē Sports ®" komandā nav plānotas. Apsveru iespēju iekļaut komandā melnu kaziņu vārdā Pūce. Tāpat kā pērn, arī šoreiz pretī kollijiem stāsies Dollija un Olimps. Tiesa, Dollija patlaban aizņemta ar sava jēriņa Dorotejas audzināšanu. Ļoti ceru, ka Dori izdosies izveidot par Dollijas maiņu vai dublieri, jo patlaban citas alternatīvas nav. Mana cerība Dollijas meita Dillīte ir devusies pie aitu bara un dzīvo tur, bet šovam nepieciešama aita, kas domā, ka ir suns, un uz aitām noskatās pa gabalu.

Izmaiņas pašā šovā ir nelielas - 1) šķēršļu joslā tiks izmantoti citi objekti, 2) piesaukšana uz laiku tiks aizvietota ar trīs mazo muciņu barelreisingu, 3) cita, nedaudz sarežģītākā interaktīvā rotaļlieta. Protams, esmu domājis vizuāli uzlabot maršrutus.

.

.

Dollija ar Doroteju 2017. gada janvārī.

.

Arī āzis, kurš spēlē biljardu, izskatīsies visai neparasti... Neko tādu vispasaules tīmeklī neatrast!

Pielikt āzi pie biljarda bumbu ripināšanas man ienāca prātā, kad "Gudro kolliju ziemas MINI sacensībās 2017" izspēlējām ceturto, manis paša uz ātru roku izdomāto interaktīvo rotaļlietu no parastiem pārtikas plastmasas spainīšiem, konservētā tunča kārbām un tenisa bumbiņām. Par cik dažādas bumbiņu mašīnas, tai skaitā, biljards, pinbols, bagateles, plinko u.c. ir mana vājība, iedomājos, kas būtu, ja āzi uzliktu uz biljarda galda.

Viņš esošajām pievienotu savas "bumbiņas"!

Jā, bet tās derētu vienīgi mini biljardam, un tas jau ir cits stāsts. Gluži uz galda āzi nelikšu, viņam tiks izgatavots īpašs biljarda galds, kas būtiski atšķirsies no vispārpieņemtā. Tā tiks radītas jaunas sacensības "Biljards ar āzi ®", kurās šogad vienkāršotā versijā varēs piedalīties visi "Dollija pret kolliju 2017 ®" dalībnieki. Nākamgad "Biljards ar āzi ®" jau tiks plānots kā atsevišķas sacensības, kuras notiks vienā dienā ar "Dollija pret kolliju ®" filmēšanu. Tajās būs veselas trīs disciplīnas - biljards, pinbols un plinko. Trīs dažādi speciāli galdi un iekārtas. Pinbola un plinko mašīnas varēs iedarbināt gan kolliji, gan kazveidīgie, nospiežot speciālu sviru / pedāli. Pārējais - laimes spēle.

Māciet saviem kollijiem spiest pedāļus!

Māciet gan! "Biljardā ar āzi ®" nākotnē varēs piedalīties tikai ļoti gudri kolliji, kas pratīs arī kaut ko nospiest un iedarbināt!

Bez sporta un māksla "Straumēnos" gatavojas arī jaunajai kino uzņemšanas sezonai. Kādēļ tik daudz tiek izmantotas kazas?

Jautrībai man savās īsfilmās nepieciešama destruktīva rīcība, kas kazām ir ļoti raksturīga. Piemēram, prasīt no kollijiem, lai viņi izdemolē galdu, ir neiespējami. Visticamāk viņi rātni sēdētu ap to, neuzdrošinātos zagt no galda, kur nu vēl apgāzt traukus vai iebirdināt spiras rosola bļodā! Pavērojiet kollijus kaniboulinga ® spēlē, kur tie pārvietojas īpaši uzmanīgi, lai tikai neapgāztu kādu ķegli!

Kazas dēvē par "Staļina govīm". Kādēļ tev viņas tik ļoti patīk?

Kazas dēvē arī par lopu pasaules Einšteiniem! Parastā govs salīdzinājumā ar "Staļina govi" ir bezsmadzeņu radījums, kura prot tikai ārdīties un spert! Kaza ir visinteliģentākais no lopiņiem, tāds smalks "kūts dzejnieks". Vēl es varētu kazu nodēvēt par "lopu pasaules kolliju" - gudrs, inteliģents un skaists lopiņš. Sevišķi gudri ir āži - īsts lopu pasaules 80. līmenis!

Visi domā, ka gudrākais lopiņš ir zirdziņš...

Jā, jā, arī "čaklais arājiņš"! Tautas folkloras kultivēti mīti ir nemirstīgi laikā. Pēc dabas slinkajam dzīvniekam zirdziņam līdz kazu saprāta līmenim ir tikpat tālu kā no Variebas līdz Mēnesim.

Vai kūts likums darbojas, vai arī tā ir tikai izdoma?

Kūts likums ir tāda pati aksioma kā trīs Ņūtona mehānikas likumi vai Oma likums elektrotehnikā! Tas veiksmīgi darbojas arī cilvēku sabiedrībā - "Pagrūd tuvāko, apkakā zemāko!" Nekur paši tālāk par kūti neesam tikuši, lai kādus amatus sev piešķirtu un kādus "ancukus" apvilktu.

 

.

Olimps jeb Limpis apgūst jauno interaktīvo rotaļlietu.

.

"Burbuļators ®", kura tapšanu patlaban varam vērot, tiks izmantots filmēšanai. Vai vari atklāt galvenās sižeta līnijas?

Sižetus stāstīt nevēlos, lai tie ir pārsteigums!

Īsāk sakot - šogad kazas mazgās veļu ar sešām veļasmašīnām "Rīga" un dzīs kandžu.

Kandžas aparāts tiks izpostīts un kazas dzīs pienu ar "Burbuļatoru ®".

Veļu mazgāsim arī "Rančo kollijā ® 2017"!

Jā, mani iedvesmoja ilustrācija no grāmatas "Pifa piedzīvojumi", kurā Pifs trenkā Herkulesu un citus kaķus cauri tikko izžautai veļai. Malā stāv žēlabās nomākta krustmāte Agate un vaid: "Mana veļa!"

Šāds uzvedums "Straumēnu" šķūņa pļavā bez kaķiem mani iedvesmoja arī veļasmašīnu "Rīga" kolekcijas izveidei. Veļasmašīnas tiks dažādi "nodarbinātas" vairākos mūsu kolliju pasākumos, filmēšanā un pat īpašās fotosesijās.

Gribu pateikt paldies tiem, kas palīdz mums meklēt un tikt pie šiem pašmāju apaļajiem aparātiem! Mums vajag vēl! Ja varat mums uzdāvināt jebkāda modeļa veļasmašīnas "Rīga", pieņemsim tās ar milzīgu pateicību! Šobrīd tieši veļasmašīnas "Rīga" ir mūsu nākotnes plānu "stratēģiskais objekts" numur 1!

Esmu pacenties apkopot arī veļasmašīnu "Rīga" vēsturi.

Kādēļ tika atcelts "Apokalipses maršruts"?

Pērnruden manī notika "iekšējā apokalipse" un sapratu, ka inscenēt to visu vairs nevēlos tādā izpildījumā, kā bija iecerēts sākotnēji. Varu nomierināt visus, kas vēlējās redzēt gāzmaskas, Geigera skaitītājus, sakaru līdzekļus u.c. rekvizītus - "Apokalipses maršruts" tika transformēts mazliet pievilcīgākā formā. Tā būs mana interpretācija par kādreizējo mūsu DOSAAF, tikai pielāgota mūsdienu prasībām un iespējām. Trīs labākie "Kollimpiādes ® 2017" maršruta "DOSAAF K-11 pionieru maršs" dalībnieki svinīgi tiks uzņemti pionieros un dāvanā saņems sāli, sērkociņus un šprotes.

Ko darīs "K-11 instruktors ®", kurš šobrīd pielaiko gāzmaskas?

Uzraudzīs sacensības un fotografēsies kopā ar kollijiem-pionieriem.

.

.

"Kollimpiādes ® 2016" 6 mucu barelreisinga uzvarētāji Vecais Kollijs un Sherlock Of Blue Hills.

.

"Kollimpiādē ® 2017" šogad būs arī milzu barelreisings ar deviņām mucām!

Ņemot vērā "Kollimpiādes ® 2016" pieredzi, kad labi izskrējām 6 mucu barelreisingu, vēlējos vēl grandiozākas "mucas", kā šo disciplīnu dēvē daži no kollistiem. Deviņas mucas tiks izvietotas 120° leņķī, starta un finiša zonas atradīsies pašā centrā. Par cik mēs abi ar Lociņu pērn uzvarējām sešu mucu barelreisingā, sagribējās sasniegt vairāk.

Tad jau uzreiz varēji ķerties pie 12 mucu versijas...

Ja būtu tik daudz mucu, varētu piekrāmēt ar tām pilnu pļavu - veselu mucu maršrutu un skriet to visu dienu - startē no rīta un vakarā beidzot izskrien.

Teici, ka "Eglītes ar asti" kļūst arvien "retākas"? Kādēļ?

Kopš brīža, kad radās ideja par "Eglītēm ar asti", ir pagājuši divi gadi un šajā laikā ir radušās tik daudz jaunas un interesantas idejas, ka šķiet ļoti neinteresanti tās dublēt. Pasākumam jābūt oriģinālam, vizuāls noformējums ar eglītēm un lampiņām pasākumu neglābs, tādēļ tika pieņemts lēmums noorganizēt tikai vienu, bet īpašu nakts pasākumu ar gaismām. Tas plānots 2018. gada vasarā kopā ar citām dienas minisacensībām "Konservlenda 2018", kuras sastāvēs no 3 "bundžu" disciplīnām: konservdžampinga ®, bondzelēm tondzelēm ® un 4 mucu bareldžampinga, proti, jāapskrien ap četrām lielajām mucām, starp kurām jāpārlec pāri trijām mazajām guļus novietotajām muciņām.

Ļoti saspringts vasaras grafiks "Straumēnos"! Dzirdēju arī par nedēļu ilgu nometni / semināru...

Sporta nometnes ideja pagaidām ir aktuāla. Vairāki kolliju īpašnieki no Skandināvijas vēlas pārņemt pasākumu rīkošanas pieredzi, lai savās zemēs sportotu un izklaidētos kopā ar saviem kollijiem, kā arī šo to iemācītos tieši sporta suņu apmācībā un vadībā. Norvēģi un zviedri ir mani uzrunājuši un izteikuši vēlmi mācīties pie mums un pie reizes piedalīties arī "Kollimpiādē ® 2017" un "Rančo kollijā ® 2017". Semināru rīkosim nedēļā pirms mūsu lielpasākumiem, ja šī tēma augustā vēl būs aktuāla.

.

..

Vecais Kollijs, Lociņš, Līzīte un benzīna kannas kā mākslas darbs.

.

Vai arī pašmāju kollisti varēs mitināties nometnē un kopīgi trenēties?

Jā, protams, ja šāds seminārs / nometne notiks, par to informēsim arī Latvijas kolliju īpašniekus un aicināsim viņus pievienoties skandināviem.

Varbūt skandināvi novērtēs arī tavu elektromehānisko mākslu!

Mūsu aktivitātes ļoti augstu šobrīd vērtē ne tikai skandināvi, bet arī krievi, vācieši un japāņi. Krievijas kollisti, piemēram, sev izvirzījuši nopietnu mērķi - izveidot "tik augsta līmeņa pasākumu kāds ir Latvijā (Variebā)". Par dalību mūsu 2017. gada pasākumos domā arī Igaunijas un Lietuvas kolliju īpašnieki. Iespējams, ka šī gada pasākumi būs "ļoti starptautiski".

Paldies!

Ja jums pieder kollijs, jums ir, kurp doties - uz Variebu! Un ielūkojieties vajadzīgo lietu sarakstā! Atbalstiet kolliju pasākumus, mākslu un kino!

.

 


 

.


 
 
 
 

2000-2023 © Kolliju portāls. Visas tiesības patur autors.

0